Зорепад спортивних талантів

Всіх, хто в пошуках спортивного видовища перемикає телевізор з одного канала на інший, хочемо приємно здивувати. Новиною. Те цікаве, азартне видовище, від якого адреналін в крові зашкалює не лише у спортсменів, а й в глядачів, відбулося 17 вересня на Новомиргородському стадіоні…

– Здивуванню навіть самих учасників спартакіади “Краще спортивне село Новомиргородщини-2010” не було меж, – коментує події минулої п’ятниці начальник відділу сім’ї, молоді та спорту Новомиргородської РДА Віктор Вікторович Туз. – До мене неодноразово підходили люди зі словами: “Ми думали, що це просто чергова відписка чи показуха, а тут такий рівень!..”.

Дійсно, по-іншому – більш чітко, ніж цією на перший погляд сумбурною фразою від активних вболівальників та учасників, описати спартакіаду не вдасться. І не тому, що ніяк не підібрати потрібних слів. Просто відвикли ми від подібних ігрищ:

– Вже дуже-дуже давно не проводилися в районі масові спортивні заходи, тим більше із залученням різних вікових категорій. А вони необхідні. Тому спартакіада відбуватиметься щорічно. Більше того, з кожним наступним разом обов’язково до переліку “шашки”, “армспорт”, “теніс”, “перетягування канату”, “футбол” будемо додавати й інші види спорту. Адже наші ігри потрібно доводити до високого рівня. Наші переможці зможуть гідно відстоювати честь району на обласній спартакіаді, куди також входять змагання з гирьового спорту, волейболу та конкурс “спортивна сім’я”. Вже цього року 25-26 вересня на змагання в Новоархангельськ поїде команда нашого району у складі кращих учасників та переможців змагання “Краще спортивне село Новомиргородщини”. Ще одним значним спортивним дійством до кінця року мають стати змагання на Кубок голови Новомиргородської райдержадміністрації. Брати участь у змаганнях мають право команди трудових колективів, і всі трудові колективи району, які бажають взяти участь, мають звернутися до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Новомиргородської райдержадміністрації.

Хоча представники сільських рад, котрі ще влітку отримали положення про проведення спартакіади ,дивилися в момент отримання документу на нього з долею скепсису, все ж вирішили бодай з цікавості поїхати та позмагатися:

– Дуже приємно, що сільські голови, а від них теж багато що залежало, поставилися до цього з розумінням, зібрали команди, а деякі – наприклад, з Пурпурівки та Дібрівки, навіть увійшли в їхній склад разом з директорами та вчителями шкіл. Не всі відгукнулися на запрошення, наприклад, Мартоноша не приїхала, а село чималеньке і талантів спортивних, я більш ніж впевнений, що там вистачає. Всі ж інші, хто дібралися та взяли участь, обіцяли, що до наступної спартакіади підготуються краще.

А стимулом для обіцянки стала прозора система нарахування очок:

– Часто буває так, що на подібних змаганнях команда здавалось би буде першою, бо майже по всіх результатах лідирує, а потім виявляється, що за підведенням підсумків вона десь внизу турнірної таблиці, – продовжує Віктор Туз. – Ми підійшли до справи по-іншому. Командам були роздані таблиці нарахування очок, програма проведення. Спортсмени протягом змагань самі могли відстежити свої очки та місце в турнірній таблиці.

 

Отже, місця розподілились наступним чином:

Місце                     Очки

1.Йосипівка            214

2.Оситняжка           212

3.Листопадове        168

4.Тишківка             164

5.Дібрівка               145

6.Пурпурівка           140

7.Рубаний Міст         114

8.Турія                    107

9.Капітанівка           105

10.Костянтинівка      104

11.Петроострів          94

12.Панчеве               87

13.Веселівка             73

14.Оситна                 41

15.Коробчине           36

Організатори змагань зробили все можливе для того, щоб спартакіада пройшла на високому рівні, учасники були вражені тією увагою, якою їх оточили. 15 спеціалістів та тренерів ВФСТ «Колос» та ДЮСШ склали професійну суддівську бригаду, яку очолив Олександр Дарієнко. Змагання проходили в чудових умовах: тенісисти змагалися у спецшколі для дітей з вадами слуху, за що щиро дякуємо директрисі школи Світлані Щербині, шашкісти – у ДЮСШ, за що окрема подяка директору спортшколи Олександру Харченку.

Уваги не бракувало, це відзначили всі. Але бракувало спортсменів. Деякі з них намагалися виступити у кількох видах спорту – і скрізь не встигали. Наприклад, представник Коробчиного хотів спробувати свої сили у шашках та армреслінгу, і доки закінчився двобій шашкістів, на армреслінг вже не встиг. А дещо пізніше виявив, що сильніший за переможця у цьому виді спорту. Словом, якщо команда націлена на перемогу, вона має бути повністю укомплектована. Тим паче, що спортсменів не обділяють і призами – сувеніри, кубки та цінні подарунки отримали не лише команди, але й спортсмени, які стали кращими в одиночних видах спорту.

Ініціативу відділу сім’ї, молоді та спорту РДА, голови РДА Олександра Ковтуна, представників ВФСТ”Колос” в проведенні свята підтримали районний осередок Партії регіонів (голова – Микола Чепіжак), Райспоживспілка, приватний підприємець Олександр Кожухар, за сприяння котрих були вручені призи.

Якщо ж повернутися ще раз до змагань, то найбільшу кількість вболівальників зібрали все ж командні види спорту:

– Футбольні змагання проходили в два кола. Кожна з команд мала змогу себе проявити на повну, бо за одну гру розкрити весь потенціал важко та й силами помірятися з кількома суперниками корисно. Справжній ажіотаж викликало перетягування каната, яке саме по собі – видовищне дійство, але ще більш яскравим його зробили і та напруга, з якою боролися, і вболівальники, котрі всі як один підтримували своїх.

Ось так – можливо, в момент, коли ви перед екраном чекаєте на народження нової спортивної зірки, вона народжується зовсім поруч. А в тому, що у нас не спортивні аматори, а професійні спортсмени, Віктор Вікторович впевнений. Всі вболівальники, котрих на стадіоні зібрала спартакіада, з ним погоджуються.

Ірина ПРАВИЛЕНКО, “Новомиргородщина”

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019