Життя однієї бібліотеки

Коли згадують про бібліотеки, мимоволі спливає в голові цитата з фільму «Москва сльозам не вірить»: «Не буде ні книг, ні театрів! Буде одне суцільне телебачення!». Тільки зараз лідером симпатій стає вже не телебачення, а інтернет.

Втім, книги й зараз затребувані, а бібліотеки живуть своїм особливим життям – тихим, неквапливим. Вони, які і сотні років тому, займаються просвітництвом і виховують наступне покоління таким, яким його хочуть бачити батьки – добрим, розумним, щедрим, допитливим і наполегливим.

Наша розповідь – про Панчівську сільську бібліотеку.

Прочитав сам – дай почитати іншому!

«Подаруй бібліотеці книгу!» – таку акцію оголосила бібліотекар цього закладу. Причому звернулася до односельців навіть через інтернет:

«Якщо у вас вдома є незатребувані книги, ви можете подарувати їх бібліотеці. Ми впевнені, якщо цю добру справу зробить кожен, багатшим стане наш бібліотечний фонд, а подаровані книги прочитають інші. Заздалегідь дякуємо!»

– Ми таку акцію проводимо щороку, – розповідає Оксана Бринза. – Розпочинаємо збір нових книжок 14 лютого. Не всі знають, що цього дня не лише святкують День закоханих, але й відзначають Міжнародний день дарування книги! А триває акція до тих пір, доки люди приносять у бібліотеки книги. Минулого року ми таким чином поповнили бібліотечний фонд на 150 книг. Це й детективи, й пригодницькі книги, й романи. Наскільки популярною буде акція цього року – покаже час.

Для нас така акція має важливе значення, адже сільська бібліотека платних послуг не надає, люди у селі небагаті. Ми маємо дуже обмежені можливості поповнювати бібліотеку, а книги зараз досить дорогі. Бібліотека дуже вдячна всім людям, які діляться книгами. І нас дуже тішить той факт, що люди приносять гарні книги – ті, які колись їм сподобалися. Можна сказати, дарують від душі.

Почитав своїм дітям – почитай і всім іншим!

А ще ця бібліотека підтримує Всеукраїнські ініціативу «Україна читає дітям».

– Вже не вперше у нашій бібліотеці проходять зустрічі школярів з шанованими у селі людьми, які читають книги, діляться читацьким досвідом, розповідають, як важливо любити, шанувати, вчити рідну мову. У бібліотеці з цією метою виховні заходи проводили поети та письменники, а нещодавно завітав сільський голова Володимир Босько. Він розповідав, як важливо читати книги, який вплив має читання на особистість. Про те, що начитана людина має значно ширший кругозір, їй легше знайти спільну мову з різними людьми і справити позитивне враження. Це допоможе у дорослому житті під час навчання, пошуку роботи, при спілкуванні з друзями й коханими. Чим більше ми читаємо, тим більше ми розвиваємо мислення і збільшуємо словниковий запас.

Сам Володимир Федорович не лише читає, але й пише вірш і деякі з них зачитав дітям. Зустріч проходила цікаво,весело адже діти люблять Володимира Федоровича. Він завжди цікавиться справами дітлахів і завжди вчить їх бути розумними, ввічливими, добрими дітьми, всі із задоволенням слухали його розповідь.

Діти також ділилися враженнями від улюблених книг, Надійка Бринза розповіла вірш про рідну мову, а ще всі присутні переглянули відео «Цікаві факти про мову» Після зустрічі діти взяли в бібліотеці книги для читання. А значить, головної мети зустрічі було досягнуто.

– У селі бібліотека – такий же осередок просвітництва й спілкування, як і багато років тому. І важливо докладати зусиль, щоб люди з дитинства вчилися самі собі забезпечувати культурне дозвілля. Книга дає можливість нехай подумки, але побувати у різних країнах, в різних історичних епохах. І для цього досить прийти до бібліотеки – не треба чекати дати свята, під час якого хтось забезпечить тобі культурні розваги.

Завітайте до найближчої бібліотеки – цілком можливо, що там вирує таке життя, про яке ви й не здогадувалися!

Олена Белінська.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019