Зʼявилася православна альтернатива церкві Московського патріархату

В Новомиргороді почала діяти релігійна громада “Парафія Успіння Пресвятої Богородиці ЧЕРКАСЬКОЇ І КІРОВОГРАДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ”, зареєстрована розпорядженням голови Кіровоградської ОДА №176-р від 07 травня 2015 року. Настоятелем призначений Степан Іванович Катькало. 19 червня відбулася перша служба, про що NB повідомив активіст, один із засновників громади Олекса Чорноіван.

Перше богослужіння вже відбулося – на подвірʼї біля приміщення старої гімназії. Цікаво, що засновники клопотали у міській раді, щоб їм дали в оренду частину комплексу– колишню церкву, яка за часів радянської влади була перетворена на спортзал та залу для дискотеки.

І ось тут починається найцікавіше.

Нагадуємо, що саме міська громада є власником памʼятки архітектури – а міська рада розпорядником майна.

Питання про виділення в оренду згаданої частини приміщення розглядалося на останній сесії міської ради. Проте заявникам сказали, що їхнє клопотання не встигли розглянути на комісіях, тому воно не може бути винесене на сесію. А про результати розгляду не повідомили в принципі.

Та NB розповість про всі наведені «за» і «проти» аргументи – і результати голосування.

Депутати активно дебатували. Байдужих не було.

За передачу частини приміщення виступали ті, хто прагнув зберегти архітектурну перлину нашого міста. Мовляв – віддамо хоч комусь, якщо нічого не робити, то рано чи пізно будівля гімназії просто впаде. Дехто навіть пропонував наділити не частину приміщення, а всю стару гімназію – раптом це допоможе її врятувати?

Інші депутати стверджували, що цього робити не можна. Що буде, якщо завтра там стеля комусь на голову впаде? Хто відповідатиме? Врешті, це ж не просто старе аварійне приміщення – це памʼятка архітектури – як її віддати в оренду, та ще й не якомусь олігарху, а купці пенсіонерів, які заснували нову православну громаду? Чи досить у Української автокефальної православної церкви грошей, щоб провести реставрацію у цій будівлі – адже просто ремонт тут проводити не можна, все-таки ПАМʼЯТКА! І врешті депутати визначилися, що автокефальна церква бідна, тому – ну ніяк не можна віддавати цій громаді в оренду навіть ту частину приміщення Златопільської гімназії, яку люди просять. Хай краще купить собі громада десь якусь хатинку – і править службу. Ніхто ж не забороняє?

Низка депутатів взагалі заявила, що найправильніше було б реквізувати хоч один з храмів Московського патріархату (нагадуємо, саме Москві підпорядковані і Свято-Іллінська церква на Софіївці, і собор святого Миколая у Златополі) – і передати це приміщення для відправлення служб УАПЦ. Тим паче, що зараз йде підготовка до створення єдиної помісної української церкви за участі УАПЦ, УПЦ КП, частини церков Московського патріархату та української греко-католицької церкви – відповідно буде можливість обʼєднати зусилля і в плані залучення пастви, і в плані відновлення матеріальної бази церков.

– Один з проектних інститутів уже виготовив документацію на проведення низки робіт для збереження памʼятки. Перший етап – консервація, потрібно забити всі щілини, друга – поточний ремонт, третій – реконструкція дзвіниці вище третього яруса та реставрація зовнішнього вигляду. Через 20-30 років потрібно буде робити капітальний ремонт з заміною балок, бо у тих балок, які встановлені, через кілька десятиліть виходить термін експлуатації. Церква не має таких пошкоджень, які можуть спричинити обвал, це приміщення, на відміну від самої гімназії, не є аварійним. Перший етап робіт обійдеться в суму близько 10 тисяч гривень – і приміщення хоча б перестане руйнуватися, – розказує Олекса Чорноіван. – Чому ніхто не думає про те, що будівля потребує догляду навіть якщо її ніхто не експлуатує? Періодично з верхніх поверхів падає цегла, може злетіти якась дошка. Поруч діти ходять – і нікому діла немає.

Ми не завершуємо розмову про цю ситуацію. Сам Олекса Петрович каже, що до ідеї оренди приміщення з метою створення тут церкви він повернеться – може, наступний міський голова буде лояльнішим.

Олена Белінська.

На фото священик, батько священика та засновники громади. Наступна служба відбудеться 28 червня 2015 року.

Теги
Поділитися

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019