Європейські гроші освоїли, а школу – закриють?

У Петроострові хочуть закрити школу.

Власне, питання про оптимізацію піднімається вже не вперше – спочатку намагалися перетворити цей навчальний заклад на 9-річку, проте категорично проти такого розвитку подій були і мешканці села, і сільська рада. Щоб уникнути цього, щороку існування випускних класів оплачувалося з сільського бюджету.

– Ми щороку не менше 200 тисяч гривень передавали у якості субвенції до районного бюджету і готові робити це й надалі, – коментує сільський голова Тетяна Єфіменко. – Крім цього, за рахунок сільської ради діти харчувалися, оздоровлювалися, а в приміщенні проводився ремонт. Люди у нас звикли діяти, тому минулого року при школі активізувалася громадська організація «Промінь-ВП», яка багато років тому намагалася реалізувати проект з вуличного освітлення. Тоді у людей з різних причин зробити це не вийшло, а зараз вдалося виграти грант Європейського Союзу – Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У школі за грантові кошти замінили віконні блоки й двері. А за рахунок сільського бюджету повністю замінена покрівля школи та здійснений капітальний ремонт усередині приміщення.

Ми знаємо, що дітей у Петроострові не дуже багато, тому сподівалися в наступному навчальному році створити на базі школи навчальний комплекс «Школа-садочок».

Втім, районне керівництво, намагаючись зекономити бюджетні гроші, налаштоване хоч якусь школу закрити. Між Петроостровом і Миролюбівкою – всього 7 кілометрів по розбитій дорозі, тому керівництво села намагаються вмовити купити шкільний автобус – і возити дітей Петроострова до Миролюбівської школи, або ж домовитися про те, щоб дітей з Миролюбівки возити у Петроострів.

Позиція обох громад – непорушна: жодну зі шкіл закривати не хочуть. Миролюбівка має більше дітей, а у Петроострові дуже багато вклали у школу.

Олена Белінська.   (NB)

Нагадаємо, що в 2011 році вже піднімалось питання про те, що Петроострівська школа одна з тих, яка підлягає оптимізації.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019