Європа наближається за допомогою… документів

Протягом останнього місяця українці тестують безвіз. У великих містах ажіотаж на одержання біометричних паспортів – і ми вирішили поцікавитися, наскільки важко одержати такий паспорт для мешканця нашого району?

І от що з᾿ясувалося:

1. Біометричний паспорт можна отримати у Новомиргороді.    

З березня навіть фото в електронному вигляді та відбитки пальців можна здати у місцевому відділенні Державної міграційної служби.

2. У Новомиргороді людей приймають у порядку живої черги – і черга помірна.

Протягом дня документи на одержання біометричних паспортів (як закордонних, так і ID-карток) подають від 5 до 20 осіб.

Це немало, – коментує начальник місцевого відділення ДМСУ Світлана Данільченко. – Внесення даних у всі бази, зняття відбитків пальців забирає багато часу. Особливо важко буває зняти відбитки пальців у дітей – трапляються ситуації, коли дитина тривалий час здає відбитки, бо візерунок на мініатюрних пальчиках апаратура не може прочитати й зафіксувати.

Взагалі-то ми очікуємо збільшення попиту на оформлення біометричних документів. Зараз діти мають одержувати паспорт (ID-картку), досягнувши 14-річного віку. Проте далеко не всі батьки дбають про своєчасне оформлення цих документів, адже поки що ніяких штрафних санкцій за їх відсутність до 16-річного віку не передбачено. Проте така ситуація може змінитися у будь-який момент і тоді у відділенні ДМСУ з᾿являться черги. Тому ми рекомендуємо подбати про документи, що встановлюють особу, заздалегідь.

3. Оформлення біометричного паспорту – цілком доступне задоволення.

Порівняйте витрати на оформлення біометричних паспортів з вартістю, наприклад, Шенгенської візи для туристів, яка минулого року коштувала 35 Євро. Зазвичай заяви на оформлення біометричних закордонних паспортів розглядаються до 20 робочих днів. У такому випадку його вартість становитиме 557 грн 32 копійки. Термін оформлення закордонного паспорта за заявою особи, яка його оформлює, може бути скорочений до 7 робочих днів. У такому разі вартість закордонного паспорта становитиме 810 грн 32 копійки.

У разі необхідного термінового виїзду за кордон через нагальну потребу в лікуванні або смерть родича, який там проживав, закордонний паспорт можуть оформити за три робочі дні. У такому випадку необхідно подати документ, який підтвердить, що виїзд за кордон дійсно є терміновим. Вартість такого оформлення також становитиме 810 грн. 32 коп.

Існує градація і у витратах на виготовлення ID-картки. Перший паспорт виготовляється безкоштовно. Термін виготовлення винятково – 20 робочих днів. Заміна паспорта із старого зразка на новий (при зміні прізвища чи інших паспортних даних, пошкодженні документа) за 20 робочих днів коштує 279,00 грн., з них:

– вартість адміністративних послуг за оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі картки: 87 грн.
– вартість бланка: 192 грн.

Заміна паспорта із старого зразка на новий за 10 робочих днів коштує 366,00 грн., (вартість адміністративних послуг подвоюється):

Якщо особа втратила паспорт, додатково сплачує 34 грн. державного мита.

Зазвичай ніяких ускладнень при отриманні першого паспорта не виникає, – підкреслює Світлана Данільченко. – Труднощі виникають, як правило, у родинах, де батьки розлучені і той з батьків, хто не живе з дитиною, неготовий надати паспорт, щоб засвідчити своє громадянство (якщо у обох батьків українське громадянство, дитина одержує таке ж автоматично).

Поки що не виникало жодних конфліктів і в родинах, де один з батьків має іноземне громадянство.

Залишається підсумувати – часи, коли одержання закордонного паспорту було ознакою привілею, остаточно пішли в минуле. Тихою ходою до Новомиргорода йде Європа. Користуйтеся новими можливостями!

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019