Є природне багатство – потрібен інвестор!

Їдуть наші люди лікуватися мінеральними водами й цілющими грязями куди завгодно. А є ж і власні багатства – просто мало ми про них знаємо. Наприклад, чи багато людей в області чули про Солоне озеро, що у Петроострові?

– Я звісно не багато про це озеро знаю, розповідає сільський голова Тетяна Єфіменко. – Серед села у неглибокій улоговині розташована низка джерел – це і є Солоне озеро. Воно там знаходиться дуже давно, там вода є, спочатку йде пісок, а потім болото, тільки влітку воно пересихає. Ось те болото називають лікувальним, воно лікує опірно – руховий апарат.

Існує легенда, пов’язана з цим озером, яке повернуло до життя пораненого козака на ім’я Петро, який впав з коня біля озера і свої рани він вилікував його водами. Він же став першим жителем острова. Ось чому й наше село називається Петроострів.

Перш за все потрібно вивчити запаси які там є, проводити лабораторні дослідження. Ми шукаємо інвестора, який би хотів цим зайнятись. Порівняно недавно цим солоним озером цікавились німці, їм фото висилали, вони обіцяли приїхати, але не вийшло.

Ще в 1908 році тут була солеварня, добували сіль з цього озера. компаньйони не помирились, і те джерело з якого вони фільтрували сіль, закрили. Хоча до сварки вони продавали людям видобуту із озера сіль.

Також ще одне джерело закрила громада, бо там втопилась худоба. Тобто там є джерела, просто їх потрібно визначити, відкрити, тому що вони там вже стали мілкі. Нам потрібні спеціалісти аби розчистити ці джерела, мені здається що вони повинні бути глибокі, але це все потребує великих затрат. А грязь там до цих пір є, люди беруть із собою і лікуються.

Раніше, коли у нас лікарня була, санітарки набирали ту грязь і людей обмазували, потім змивали, вона лікувальна – це точно. Там і сосновий збір поруч знаходиться. Якби ось ці джерела пробити, то мені здається можна було б нашому приміщенні лікарні відкрити лікування грязями. У Бобринецькому районі теж є таке озеро, туди дуже багато людей їздить, а в нас дарма пропадає…

Анастасія Булашенко. (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2018