Як у школі мистецтв день музики святкували

У перший день жовтня у всьому світі відзначають Міжнародний День Музики. Це свято було призначене на 1 жовтня рішенням ЮНЕСКО з ініціативи Дмитра Шостаковича.

Із року в рік в стінах Новомиргородської ДШМ найбільшим святом для всіх викладачів і учнів є і буде День Музики. Саме з нього розпочинаються всі концертні заходи нового навчального року. В цей день всі забувають про спеціальність, хор та сольфеджіо (хоча навчальний процес триває), багато фотографуються і вітають одне одного і своїх викладачів.

Актова зала була переповнена батьками, учнями, викладачами, гостями, які до початку концерту мали можливість переглянути виставку робіт учнів відділу образотворчого мистецтва (викл. Яйкуненко О.В. та Гончарук А.В.). Особливо зацікавленими виглядали першокласники (а їх більше як 25 чоловік), адже вони вперше побували на такому концерті.

Ведуча і автор сценарію Руденко І.О. дуже відповідально і креативно поставилася до проведення свята. Кожен номер супроводжувався поетичними рядками про музику, а для зацікавлення наймолодших були задіяні анімаційні ресурси.

Ціла палітра звуків та мелодій від класичної до народної та сучасної музики була представлена майже всіма відділами школи. Розкрити образ, який відтворив у своїй музиці композитор, донести її зміст, показати на найкращому рівні свою майстерність, виконати твір так, щоб слухач отримав насолоду від музики. Такі останні настанови за кулісами дають педагоги своїм вихованцям, тримаючи їх маленькі ручки у своїх надійних долонях для того, щоб зігріти їх перед виступом.

Метою заходу було не тільки порадувати слухачів музикою та сценічною культурою, а й познайомити глядачів, а особливо першокласників, з різними музичними інструментами.

Твори М. Майєра, В. Ярунського, А .Вівальді, Р.Лісової та українські народні пісні прозвучали у виконанні Письмак Олександри – фортепіано (викл.Колос Т.О.), Сергатого Сергія – баян (викл.Миханько О.А.), Ансамблю скрипалів (кер. Агеєва Г.М.), ансамблю гітаристів «Астурія» (кер. Махова А.В.), хору молодших класів «Music bells» (кер. Руденко І.О.), а також вокальні твори у сольному виконанні Наливайко Валерії, Владики Анни та Олійника Аркадія.

Шквал аплодисментів від задоволеної публіки отримали учасники театрального колективу «Джерельце». На деякий час діти перевтілилися у казкові образи і відчули себе справжніми артистами. Ще б пак! Вистава супроводжувалася народною оркестровою музикою , а яскраві сценічні костюми і маски додавали особливого колориту. Гра юних акторів була по-справжньому талановитою й майстерною. Діти сумлінно відвідували репетиції, старанно вивчали слова, і нарешті – виступ. На сцені народжується диво – добра стара казка «Коза-дереза» виконана молодшою групою колективу, якими натхненно керує Руденко І.О. Вона вміє не тільки згуртувати навколо себе дітей, а й зацікавити їх, бо всі репетиції вони відвідують з великим інтересом і задоволенням, попри велике навантаження у двох школах.

А завершальним акордом святкування став виступ директора школи Гуменюк А.Д., яка привітала з Міжнародним Днем Музики всіх шанувальників цього прекрасного виду мистецтва; своїх колег – викладачів, які збагачують добром та духовністю своїх вихованців, відкривають їм шлях до вершин виконавської майстерності; юних музикантів, для яких музика стала невід’ємною частиною їхнього життя, а також батьків, наших постійних слухачів – відвідувачів різних творчих заходів. Директор всім побажала краси та гармонії, радості творчості та великої насолоди від спілкування з багатогранним світом музики, який був і залишиться на всі часи одним із прекрасніших естетичних цінностей людства.

А далі, як на справжньому святкуванні – чаювання з домашніми солодощами та святковим тортом. І найприємніше, ненароком підслухане за солодким столом – безліч емоцій, шалені враження, діти вітають і обіймають один одного, діляться враженнями, коментують свої виступи… настрій та енергетика були колосальними.

P.S. Своїми враженнями поділилася присутня на концерті Чорна А.О. – «Завжди з великим задоволенням відвідую концерти, які проводить Школа Мистецтв. Тут ми бачимо своїх дітей творчими особистостями – натхненними, вихованими, талановитими і завжди відчуваємо позитивний вплив школи на розвиток своїх дітей. Добре, що в житті моєї доньки є вчителі, які вміють із задоволенням ставитися до всього, що
роблять».

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019