Як розігнати метаболізм

Метаболізм – це хімічний процес, за допомогою якого поживні речовини організм перетворює на енергію. Це кепсько, але неправильні харчові звички та спосіб життя багатьох із нас роблять метаболізм повільнішим, що веде до набирання ваги та інших проблем.

Проте метаболізм-черепаху таки можна перетворити на прудкого зайчика.

Вісім корисних порад, як це зробити, зібрало видання Harper’s Bazaar.

Регулярно їжте. Повноцінно їсти або отримувати корисний снек треба кожні 3 години, тоді метаболізм працює ефективно. Спожита їжа перетворюватиметься на енергію, а не відкладатиметься в вигляді жиру.

Коли ви пропускаєте прийом їжі, метаболізм уповільнюється ( в теорії це відбувається для того, щоби нам вистачило запасів протриматися довгу холодну зиму, яка вже близько). Тіло входить у стан стресу, що може призвести до гормонального дисбалансу та нестачі корисних речовин.

Не обмежуйте себе в калоріях. Так, це дає досить швидкий та короткостроковий результат, але насправді ви заганяєте себе глибше в проблему, з якої потім будете довго вибиратися (дивіться попередній пункт).

Будьте обережні з певними продуктами. Деякі продукти в сирому вигляді можуть впливати на роботу щитоподібної залози. А вона відіграє ключову роль у контролі метаболізму. На думку лікаря-дієтолога Стівена Макарі, наприклад, броколі та білокачанна капуста в цьому плані – найбільші бешкетники. Деякі люди реагують на капустяний сік зниженням температури тіла, а це означає, що метаболізм уповільнюється.

У жодному разі не треба уникати цих продуктів, вони дуже корисні, але не налягайте на них та не їжте часто в сирому вигляді.

Включіть до раціону певні продукти. Високоякісний протеїн – це дика риба, яйця, яловичина, курятина, молоко та сир. Дефіцит протеїну – це поширена проблема жінок. Він може призводити до численних гормональних дисбалансів. Корисною є також кокосова олія.

Уникайте певних продуктів. Це поліненасичені жирні кислоти – олія каноли, соняшникова, кукурудзяна, сафлорова, олія рисових висівок, кунжутна – усі вони є високонестабільними жирами, котрі можуть завдати організмові стресу на гормональному рівні, отже, вплинути на метаболізм.

Харчуйтеся збалансовано. Робіть акцент на білках, але під час кожного прийому їжі ви маєте отримувати і їх, і жири, і вуглеводи. Це потрібно для оптимальної роботи метаболізму, і дієти з низькою кількістю вуглеводів іноді можуть принести більше шкоди, ніж користі.

Спіть добре. Уві сні тіло самовідновлюється за рахунок секреції гормонів. Якщо ви недосипаєте, для організму це стрес, і він починає, про всяк випадок, відкладати жир, особливо в зоні талії.

Займайтеся спортом. М’язи – це найбільш метаболічно активна тканина в організмі. Коротше кажучи, чим більше м’язів, тим швидший метаболізм. І, знов-таки, пропускання прийомів їжі, не ті білки у раціоні, брак вуглеводів та недосипання можуть заважати будувати та підтримувати м’язову масу.

І одна хитрість наостанок: слідкуючи за температурою вашого тіла, ви можете зрозуміти, наскільки ефективно працює ваш метаболізм. Поміряйте температуру вранці, щойно прокинетеся, а потім після кожного прийому їжі. 37 градусів за Цельсієм – саме те, що вам треба.

life.pravda.com.ua

 

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019