Як привчити дитину до порядку

Неохайні діти

Це питання ставлять собі багато батьків. Ні для кого не секрет, що діти дуже люблять розкидати іграшки, коли захоплюються грою. І зібрати ці іграшки їх змусити дуже складно.

Частенько у батьків опускаються руки, і вони самі день у день повзають по килиму і складають, складають, складають.. Тоді як їх миле дитя сидить і спостерігає цей трудомісткий процес з боку. Що ж робити в такій ситуації? Як полегшити собі життя і привчити дитину до порядку?

Безлад в кімнаті дитини дуже часто призводить до сімейних прикростей і сварок, головною причиною яких є небажання дитини прибирати у своїй кімнаті. Іноді батьки занадто агресивно реагують на безлад, соромлять своє чадо за погану поведінку, залякують і лають, адже дитина просто не помічає безладу і не потребує чистоти.

Давайте спробуємо розібратися, як привчити дитину до порядку і навчити її цінувати чистоту.

1. Почніть з себе. Для того, щоб дитина розуміла, що таке порядок, вона повинна спостерігати його день у день. А значить, щоб привчити дитину до порядку, передусім Ви самі повинні підтримувати порядок.

2. Привчати дитину до порядку потрібно з найменшого віку. Маленькі діти дуже люблять допомагати дорослим наводити лад. Наслідуючи дорослих, вони розмахують віником, орудують ганчіркою, просять помити посуд. Найголовніше не упустити цей момент. Дайте дитині волю, нехай вона сама вимиє посуд, похваліть його за це, скажіть спасибі за допомогу, головне, що у нього є бажання це робити.

Але найчастіше у відповідь на господарські ініціативи дітей ми говоримо зовсім інше: “Не лізь”, “Не заважай”, “Тобі рано”, “Ти ще маленький”. Пройде всього декілька років і діалог з дитиною буде іншим: “Ти повинен”, “Прибери”, “Скільки можна тобі говорити, адже ти вже дорослий”. А тепер дитина не хоче, не прибирає, капризує, плаче, тому що не звикла. Так подумайте, чи варто самим вбивати ініціативу дитини, або краще потерпіти, дати їй шанс. Нехай вона зробить це прибирання не так як Вам потрібно, але головне бажання. Беріть дитину з собою на кухню, нехай допомагає в якихось дрібницях (наприклад, витирає рушником вимитий посуд). Дайте їй ганчірку, нехай витирає пил, в цьому немає нічого складного, але дитина знатиме, що Ви їй довіряєте.

3. Привчання дитини до порядку повинне відбуватися в процесі спільної діяльності дитини і дорослого. Якщо Ви покажете малюкові, як потрібно прибирати іграшки, складати свій одяг і будете спочатку увесь час це з ним робити, то через якийсь час Ви побачите, що Ваш малюк непогано справляється і сам. Прибирання увійде у нього до звички, а Ви лише спостерігатимете, і радітимете своєму малюкові.

4. Для малюків прибирання стане веселішим, якщо супроводжувати його пісенькою або музикою. Ви можете вибрати її за своїм смаком. Ще дуже корисно влаштовувати змагання: “Хто швидше збере іграшки”?. Якщо у Вас одна дитина, підключайтеся до змагання самі або підключіть тата.

5. Визначите для кожної речі своє місце. Іноді дитині просто нікуди складати речі, тому вони валяються на підлозі і під ліжком. Дитина обов’язково повинна знати, куди їй класти брудну білизну, їй також потрібні ящики для іграшок і полиці для книг.

Плануючи дитячу, Ви повинні врахувати усе вищеперелічене. Але не забудьте, що малюк потребує простору – не варто захаращувати його меблями. Замість того щоб лаяти і примушувати дітей прибирати у своїй кімнаті, запропонуйте їм разом розібратися і викинути старе, щоб потім наново створити інтер’єр.

6. Розділіть іграшки. Якщо у Вашої дитини іграшок більше, ніж вона може використовувати одночасно, приберіть частину з них на деякий час. Коли Ви їх дістанете, приберіть декілька інших. Кожного разу для дитини вони виступатимуть в ролі нових. Можна розсортувати іграшки по комплектах в декілька пластикових сумок і кожного тижня або кожен місяць давати дитині чергову.

Деякі діти довго не можуть звикнути до нових обов’язків. Не варто давити на дітей і примушувати прибирати – це тільки погіршить обстановку. Зрозумійте, що ніхто не ідеальний. Пам’ятайте, що дитині потрібна Ваша допомога, вона не може привчитися прибирати свою кімнату, якщо Ви їй не подасте приклад. А найголовніше, не забувайте, безлад – це не причина для сварки.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019