Як правильно шукати в Інтернеті

У світі існує не так уже й багато питань, на які не можна було б знайти відповідь в Інтернеті. І якщо ви щось не знайшли у Всесвітній павутині, то це не означає, що там цього немає. Скоріше за все, ви не там шукали.

Одного разу, намагаючись чистити зуби, курити і розмовляти по телефону одночасно, ви краєм вуха чуєте з телевізора новий хіт. Поки ви миттєво, всього хвилин за десять-п’ятнадцять, прощаєтеся з подругою і підбігаєте до телевізора, мегакрутий кліп закінчується, залишаючи вас у розгубленості. Хто, хто ж це був? Як звуть нового кумира?

Бігом до комп’ютера. Вводити в рядку запиту будь-якого пошукача фразу «супер-пупер кластна пістня» марно. І «Чумава звізда» теж. Писати запити треба на чистій українській, російській або ж англійській мові (залежить від того, якою мовою співав кумир) . Адже пошукачі пишуться простими ботаніками, які навіть не розуміють нормальної людської мови. Отже згодовуємо фразу «класна пісня» і отримуємо всього лише пару мільйонів посилань. В принципі, результат вже є. Приблизно до пенсії, витративши на інтернет всю дідову спадщину, пісню ви знайдете. Але хотілося б швидше.

Тоді від загальних запитів треба переходити до конкретніших. Хоча би пригадати слова з пісні. Фразу з геніального приспіву «Ти убий себе об стіну, вісімнадцяти мені немає» програма теж проковтне і видасть вже декілька тисяч посилань. Тільки слова будуть розкидані по знайдених текстах, оскільки за замовчуванням шукаються окремі слова, а не фраза цілком. Щоб знайти фразу, треба її взяти в лапки.

Отже, маємо вже сотні посилань. Це краще. Залишилося остаточно розібратися, що ж ви хочете. Якщо послухати, то додайте в рядку пошуку «скачати» і «mp3». Дізнатися більше про висхідну зірку? Додайте «виконавець», «біографія» або будь-які інші слова, які, на вашу думку, можуть бути в такому тексті.

Якщо серед посилань дуже велику частку займають інтернет-магазини, а ви по причині тонкої душевної організації їх терпіти не можете, то сміливо додайте в рядку пошуку «-купити». Мінус у даному випадку пояснить пошукачеві, що «купити» – слово погане і показувати посилання з ним не треба. Два нюанси: мінус ставиться впритул, без пробілу, і працює цей спосіб не на всіх пошукових системах.

А якщо зустрілося незнайоме слово і переривати купу сторінок у пошуках пояснень немає бажання? Або шукати треба тільки на одному певному сайті? Тоді на допомогу приходять спеціальні функції. Наприклад, в Google досить написати в рядку пошуку «define» і незнайоме слово, як ви тут же отримаєте посилання на сайт з описом цього «секретного» терміну. А фраза «Інтернет site: novomirgorod.com» видасть як результат всі сторінки з сайту Новомиргорода, де згадується Інтернет.

Це все добре, коли ви шукаєте щось цілеспрямовано і часу навалом. А якщо в ході цікавої дискусії опонент вставив невідоме вам слово або цитату і, щоб не набути слави некультурної людини, треба негайно блиснути ерудицією? Відкривати нове вікно, набирати адресу пошукача, забивати слово або фразу, вибирати з тисячі варіантів? Все можна зробити набагато простіше і швидше!

У багатьох браузерах передбачена можливість використовувати додаткові програми-надбудови, що забезпечують користувача зручними інструментами для роботи. Наприклад, у багатьох версіях Opera достатньо виділити потрібне слово або фразу і натиснути праву кнопку миші, як з’являється меню, за допомогою якого виділене можна пошукати у всіх популярних пошукачах, вікіпедії, словнику, енциклопедії або перекласти іншою мовою. Зручно? Поза сумнівом. Окрім цього, є окремий рядок введення для швидкого пошуку в Інтернеті і окремий рядок для пошуку на відкритій сторінці.

Ось власне і все. І пам’ятайте: якщо ви щось не знайшли в Інтернеті, то це не означає, що там цього немає. Спробуйте ще раз, трохи змінивши умови, і все вийде. Вдалого пошуку!

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019