Як позбутися Інтернет-залежності

Інтернет

Якщо ви ні дня не можете прожити без багатогодинного сидіння в ЖЖ, ICQ і нескінченного читання новин, якщо ви почали віддавати перевагу спілкуванню в мережі замість реального, якщо ваше здоров’я дає збій через постійне сидіння біля монітора, варто дійсно задуматися над тим, чи не дуже сильний вплив на вас має Інтернет.

А якщо ви читаєте цю статтю, то вже зробили перший крок. Звичайно, глобальне захворювання може вилікувати лише досвідчений психіатр, проте за помірної форми залежності кожна людина, яка бажає, може допомогти собі сама.

По-перше, треба поступово обмежувати доступ в Інтернет. Не відразу видирати з м’ясом модем і викидати його в кватирку – це буде ще більший стрес. Можна, наприклад, купити собі дуже помірний тариф, при перевищенні якого ви відразу втрачаєте доступ до мережі. Або поставити собі чіткий ліміт часу, проведеного онлайн, – підійдуть і будильник, і нагадування мережевих друзів (попросіть їх лаяти вас, якщо ви його перевищуєте). Головне – поступово зводити час «сидіння» в мережі до мінімуму. Краще збавляти по дві-три хвилини в день. Тоді різниця буде непомітною, але ви зможете добитися результатів за досить короткий проміжок часу.

По-друге, потрібно чітко прослідити, чим ви займаєтеся в мережі. Читання розсилок і новин слід урізати до найнеобхіднішого – наприклад, читайте тільки головні сторінки новинних сайтів, клікаючи на посилання «докладніше» лише тих статей, які вас дійсно зацікавили або просто необхідні для вашої роботи/навчання. З блогами чиніть так само – безжалісно видаляйте зі своєї френдстрічки тих, з ким не спілкуєтеся постійно і чиї пости ви читаєте тільки тому, що звикли це робити. У списку вибраного залиште лише ті форуми, які знову-таки пов’язані з вашою діяльністю або де є люди, з якими ви дуже близько спілкуєтеся. Плюс число перевірок френдстрічки і читання нових повідомлень на форумах потрібно звести до одного, максимум двох разів на день – після проведення вищеперелічених маніпуляцій цього буде цілком достатньо.

Якщо ви – чатоман або активний ICQ-користувач, буде необхідно трохи сили волі для того, щоб перестати бути таким. Є один цікавий прийом, який майже завжди спрацьовує. Інтернет-юзери скаржаться, що заходять в чат, але ні з ким не вітаються, повні рішучості не спілкуватися і не витрачати час на базікання. Але решта відвідувачів чату бачить, що їх друзі знаходяться онлайн, і вітаються, заводять розмову, і відмовити їм не можна чисто з ввічливості, а потім слово за слово – як мовиться, понеслася, всі старання і обмеження нанівець. Є вихід – просто змусьте себе не заходити в чат, не завантажувати аську. Це набагато легше, ніж мовчати, будучи онлайн, або пояснювати всім, що ти зайнятий або проходиш курс психотерапії.

По-третє, задумайтеся про своє здоров’я. Якщо ви погано спите, страждаєте від болю в спині, носите окуляри або лінзи, то просто уявіть собі, скільки незручностей і мук зникне з вашого життя. Поміркуйте над тим, як же насправді шкідливі не лише тривале нерухоме сидіння, одноманітні рухи грон рук і пальців, погляд, направлений в одну крапку, згорблена спина і напружена шия, але і такий спосіб життя – напевно ви пізно лягаєте і встаєте, мало буваєте на повітрі і не займаєтеся спортом, нерегулярно і безладно харчуєтеся. Та і відсутність таких аспектів вашого зовнішнього вигляду, як мішки і синяки під очима, червоні білки, блідий колір обличчя, сутулість, худорлявість або, навпаки, ожиріння зроблять вас набагато привабливішм і яскравішим. Плюс дратівливість, втома, неуважність, а також байдужість до навколишнього світу, що не відноситься до Інтернету, пропадуть, і люди потягнуться до вас, даруючи вам те саме спілкування, які ви шукали в мережі.

Щоб дійсно захотіти позбавитися від усіх вищеперелічених наслідків висиджування перед монітором, потрібно реально усвідомити, що для вас цінніше – здоров’я, квітуче обличчя і позитив, чи товстенна картка в поліклініці, вічно стомлений вигляд і поїзд, що летить прямо на вас, замість світла в кінці тунелю.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019