Як отримати гонорар за громадське чи журналістське розслідування

Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) у рамках проекту антикорупційних розслідувань «Коаліція регіональних громадських організацій щодо забезпечення контролю за використанням державних фінансів» за підтримки Посольства Великої Британії приймає матеріали розслідувань від громадських активістів та журналістів для розміщення на Антикорупційному порталі.

Антикорупційний портал – це проект громадських розслідувань коаліції регіональних НДО та окремих активістів, які поставили собі за мету контроль за використанням державних фінансів на місцевому рівні.

Засновник порталу – Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) – провідний український незалежний аналітичний центр, який здійснює формування та аналіз державної політики.

Місією МЦПД є просування реформ, демократичних принципів управління та соціальних трансформацій в Україні на засадах європейської інтеграції. МЦПД працює у таких сферах як демократичне врядування; зовнішня політика; економічний аналіз; енергетична політика.

Місія порталу

Сприяння підвищенню прозорості при використанні державних фінансів на місцевому рівні.

Про проект

Президент і Прем’єр-міністр постійно декларують боротьбу з корупцією одним із головних пріоритетів своєї діяльності, проте на рівні високопосадовців постійно виникають корупційні скандали, які в кращому випадку завершуються звільненням, а не судовим вироком. Разом з тим, прослідковується щорічне зростання кількості та масштабів виявлених корупційних схем.

На місцевому рівні ситуація ще складніша. Правоохоронні органи, юстиція та чиновники працюють у зв’язці, а принцип «кругової поруки» зводить нанівець будь-які спроби притягнути хабарника до відповідальності. Громадські ініціативи розвинені слабо, а регіональні ЗМІ зазвичай підпорядковуються місцевим політикам або друкують матеріали виключно за гроші. Ці фактори ускладнюють громадський контроль над використанням місцевих бюджетів. Відсутність дієвої системи контролю та пасивність громад можуть призвести до збільшення масштабів зловживань та обсягів нецільового використання коштів.

Децентралізація влади призведе до переміщення значної частини державних фінансів на рівень місцевих громад. Однак збільшення кількості не означає збільшення ефективності їх використання. Для того, щоб ці кошти були використані за призначенням і максимально ефективно, потрібні прозорі процедури формування місцевих бюджетів, жорсткий механізм контролю за їх використанням і багатоступеневість перевірки, коли державний фінансовий контроль буде доповнюватися зусиллями місцевих активістів і журналістів.

В умовах тотальної корупції, зацікавленні еліт у збереженні статус-кво та неспроможності існуючих правоохоронних органів забезпечити реальну боротьбу з корупцією єдина надія покладається на громадянське суспільство. Саме громадські активісти мають спостерігати за процесом використання місцевих бюджетів, поки не запрацюють ефективні механізми державного контролю за фінансами та не забезпечуватиметься реальна боротьба з випадками корупції.

Проект пропонує майданчик громадським активістам та представникам НДО для публікації своїх розслідувань з метою викриття корупції, фінансових зловживань та нецільового використання державних фінансів на місцевому рівні.

Опубліковані розслідування передбачають гідну грошову винагороду автору.

Перевага буде надаватися регіональним розслідуванням, які викривають зловживання у сфері державних фінансів та невідповідності у способі життя чиновників.

Матеріал розслідування повинен відповідати таким критеріям:

– розмір публікація приблизно 1200 слів;

– заголовок, який привертає увагу; вступ (1 – 2 речення про суть розслідування, до чого воно призвело); основну частину (пояснення етапів розслідування та презентація інформації, отриманої на кожному з них); підсумок (пояснення, яких збитків зазнала місцева громада чи державний бюджет, і яка реакція державних органів на зацікавленість громадськості у конкретному епізоді);

– сума зловживань державними фінансами повинна бути від 200 тис. грн.;

– до супровідних матеріалів розслідування слід додати усі інформаційні запити з відповідями, а також інші докази, зібрані під час розслідування, на які автор посилається у тексті розслідування та на базі яких робить якісь висновки чи припущення. Супровідні матеріали слід долучити до електронного листа з текстом розслідування, позначивши їх інтуїтивно зрозумілими назвами.

Відповідність припущень та висновків, зроблених у статті, наданим супровідним матеріалам будуть перевірені юристом порталу під час підготовки розслідування до публікації. Тільки матеріали, які пройдуть позитивну юридичну оцінку, будуть допущені до публікації на порталі;

– якщо за результатами громадського розслідування були подані скарги у відповідні органи, то матеріали скарг, а також відповіді на них треба також долучити до супровідних матеріалів розслідування;

– зображення надсилаються окремими файлами у форматі jpeg;

– у тексті статті має бути вказане місце, де потрібно вставити те чи інше зображення при верстці;

– бажано уникати надто довгих речень, формулювання мають бути чіткими та стислими, щоб полегшити сприйняття тексту читачами;

– у публікації має бути мінімум моралізаторства та «філософських роздумів» на тему боротьби з корупцією. Головний акцент робиться на фактах, які вдалося назбирати під час розслідування. При цьому факти мають подаватися таким чином, щоб вони були цікаві читачеві;

– автор має право на власну оцінку того чи іншого явища, але кожна оцінка повинна мати фактичне підґрунтя.

Виплата гонорару передбачає, що розслідування було вперше опубліковано на Антикорупційному порталі громадських розслідувань.

Матеріал розслідування надсилається у форматі Word на окрему електронну скриньку МЦПД: anticorruptionstories@gmail.com.

corr-icps.com.ua

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2018