Як нічого не забувати

Записник

Пам’ять – це не м’яз, але тренувати можна і її. Для цього потрібно змінити спосіб організації інформації у вас в голові.

Чому ви не пам’ятаєте, що їли на сніданок вчора, але чудово пам’ятаєте ще зі школи слова вашої улюбленої пісні? Чому ми щось весь час забуваємо і як від цього позбавитися?

Телефонні номери

Чому ви забуваєте: номери телефонів – адепти короткочасної пам’яті, і утримуються в голові хвилину або трохи більше. За цей час ви, звичайно, встигнете записати цей телефон в пам’ять мобільного. Але якщо його немає під рукою, як ви пригадаєте номер? Запам’ятовуйте:

Спосіб: Придумайте для кожної цифри образ, пов’язавши його з формою: 0 – круг, 1 – ручка, 2 – гусак, 4 – вітрило, і так далі тепер з кожним телефоном ви зможете зв’язати історію: 204 – гусак тягне круг на вітрилі.

Дати і річниці

Чому ви забуваєте: Дати часто важко запам’ятати, тому що вони дуже абстрактні, і вам немає до чого їх прив’язати.

Спосіб: Прив’яжіть день народження до якої-небудь зовнішньої особливості людини. Наприклад, людина з великим носом народилася 21 грудня. У думках уявляємо собі гусака (2), ручку (1), новорічну ялинку (грудень) і вішаємо йому на ніс.

Імена

Чому Ви забуваєте: Саме знайомство з новими людьми вже стресова ситуація для пам’яті: і так потрібно багато чого запам’ятати, окрім імені.

Спосіб: По методу Рузвельта: уявіть, що ім’я людини великими буквами написане у неї на лобі. Психологи також рекомендують непомітно, в кишені або на спиною вивести пальцем ім’я, прописати його в повітрі: дрібна моторика пальців безпосередньо пов’язана з мисленням і пам’яттю.

Ключі

Чому ви забуваєте: Дрібні повсякденні деталі пам’ятати просто неможливо, та і не потрібно. Тому для ідентифікації подібних випадків мозок використовує узагальнення, схеми. Наприклад, замість того, щоб пам’ятати кожне з’їдене вами яблуко, мозок використовує схему “кругле-зелене-соковите”. Так і в прикладі з ключами: замість того, щоб фіксувати всі розрізнені місця їх знаходження, мозок просто видає схему “ключі-комод”.

Спосіб: Відведіть їм місце. Забити цвях і повісити гачок – проста справа. Хай він знаходиться прямо біля дверей. І привчіть себе до правила: не роззуватися, або не ставити сумку, поки не повісили на місце ключі. Хай і у них буде будинок.

Паролі

Чому ви забуваєте: “Моя улюблена книга? Ім’я мого собаки? Мій поштовий індекс?” Те, що паролі із завидною постійністю вилітають з голови, закономірно: адже коли ви їх створюєте, ваш мозок зайнятий тим основним завданням, яким ви зайняті.

Спосіб: Працюйте з асоціаціями. Якщо Yahoo! нагадує вам про крик Тарзана, візьміть пароль “Тарзан” або “джунглі”. Механізм спрацює, як тільки ви побачите слово Yahoo!

Коди

Чому ви забуваєте: Коли ви отримуєте код, ваш мозок вводять в стан стресу експресивні написи: “запам’ятайте!”, “не записуйте!”, “буде заблоковано”. Це і заважає пам’яті його запам’ятати.

Спосіб: Простіше простого – запишіть. Тримайте цифри коду в гаманці. Не бійтеся, що гаманець вкрадуть разом з карткою і кодом. Зашифруйте його. Наприклад, слово “каша”, набране на телефонній клавіатурі, задіює цифри 4-2-8-2. Так і запишіть код – набравши слово, відразу пригадаєте.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019