Володимир Поповенко: «Я зроблю все, щоб ринок став комфортнішим для підприємців – і більш привабливим для пересічних новомиргородців»

Кажуть, хто торгує, бідним не буває. Але ситуація на центральному ринку така, що ділянка, на якій начебто постійно йде жвава торгівля, не приносить ніяких прибутків. Скаржаться на відсутність грошей і підприємці, і новопризначений директор КП «Новомиргородський міський ринок» Володимир Поповенко.

Кожного місяця комунальне підприємство витрачає на 5 тисяч гривень більше, ніж заробляє, – розповідає Володимир Володимирович. – І з одного боку, всі підприємці одностайно вимагають покращити умови, з іншого – сплачувати за це мало хто хоче.

– Ви прийняли підприємство з боргами?

– Ні, рік ринок завершив без боргів, але тільки тому, що ввели в експлуатацію будівлю між АТБ та управлінням АПК. Там ринок мав свою частку, яку у нас викупили власники аптеки та кафе. За це вони сплатили 35 тисяч. І в результаті ми завершили рік без боргів. Та я розумію, що це одноразова акція.

А колективу ринку потрібно платити зарплату щомісяця. Щоб ви зрозуміли, в якому стані я прийняв підприємство, поясню, що не було навіть заготовлено дров для будівлі, де розташована адміністрація ринку та ветеринарна лабораторія. А для лабораторії ми повинні забезпечувати стабільну температуру 22 градуси – це необхідно для нормального збереження низки реактивів. На ринку є туалет, але неможливо було туди зайти – треба було відкачувати вигрібну яму.

– За рахунок чого накопичуються борги?

– Зарплата сторожам (а їм платимо з урахуванням перепрацювань, нічних змін, роботи у вихідні), рубщику м‘яса, прибиральниці. Є м‘ясний павільйон – треба його підтримувати в нормальному санітарному стані, значить, купуємо миючі засоби. Сплачуємо за електроенергію – на ринку є і освітлення, і холодильники. А ми ж оплачуємо електроенергію по тих тарифах, які встановлені для юридичних осіб! Утримуємо лабораторію, організовуємо опалення – ми вже говорили про те, якою має бути температура. Той, хто вважає, що зібрані гроші витрачаються суто на зарплату адміністрації, помиляється.

– Ви не боїтеся, що підвищення тарифів на ринку вплине на зменшення кількості підприємців?

– Люди й так ідуть з ринку. Колись «ракушки» займали 2000 квадратних метрів, зараз – 1450. На це впливає купівельна спроможність населення, та й мало приємного – торгувати на ринку за будь-якої погоди. Хто може відкрити магазин чи зна- йти роботу у кращих умовах, на ринку не затримається. Але тут багато таких підприємців, кому нікуди йти. До речі, за час моєї роботи не вирізали жодної «ракушки».

– Чи існує зараз оформлена відповідним чином документація на землю? Чимало людей стверджували, що не хочуть платити, бо невідомо, куди йдуть гроші…

– Дійсно, раніше на ринку були великі питання саме до земельної документації. Зараз все йде абсолютно офіційно. Разові талони на торгівлю продаємо через касовий апарат, договори оренди оформляємо офіційно. Документація після аудиту приводиться до ладу. До речі, результати цього видно вже зараз – місячні надходження зросли на 5-6 тисяч!

Цього все одно мало. Бо мінімальні заробітні плати та тарифи зростають значно швидше, ніж надходження на рахунки нашого підприємства.

А ще є чимало підприємців, які просто в очі кажуть: я тут стояв і стоятиму, я не платив і платити не збираюся. Загальна сума боргу – 42 тисячі 951 гривня. В окремих підприємців борг сягає 6 тисяч гривень.

Є такі, в кого немає бажання продовжувати торгівлю – приходили вночі, вирізали свої «ракушки». А є ті, хто просто не хоче платити. Ми будемо проводити роботу з усіма боржниками, якщо ситуація зайде в глухий кут, то будемо подавати до суду. Іншого виходу я не бачу.

– А не думали, що, можливо, комусь дійсно не по кишені сплачувати за новими тарифами?

– Для деяких категорій малозабезпечених (пенсіонерів та інвалідів І-ІІІ груп) передбачені пільгові місця. Бронювання місця на 1 день там коштує три гривні. Та є обмеження – люди мають продавати продукцію з власних городів. Хитрувати підприємцям, наймаючи реалізаторами товарів пенсіонерів, не вийде.

– Які плани на майбутнє?

– У мене є плани – наприклад, після відкриття кар‘єрів привезти посипкового матеріалу, розрівняти всі доріжки, щоб не було калюж. А є мрії. Дуже хотілося б побудувати на ринку нормальний туалет, які є в інших містах. Нехай би адміністрація ринку й підприємці користувалися ним безкоштовно, а всі інші платили за комфорт якусь копійку. Проте найближчим часом здійснити цю мрію не вийде – на неї треба близько 150 тисяч гривень.

Хочу подбати про те, щоб на ринок приходили нові підприємці. Наприклад, у м‘ясному павільйоні стоять 6 чоловік – і оскільки колись вони самі варили столи, нікого стороннього туди не допускають. Підприємців мало, відповідно вони тримають максимальну ціну на м‘ясо. Ми запрошуємо на ринок людей, які готові реалізовувати власну продукцію. Я зроблю все, щоб ринок став комфортнішим для підприємців – і більш привабливим для пересічних новомиргородців.

NB.

Поповенко Володимир Володимирович: депутат Новомиргородської міської ради сьомого скликання від округу № 26.

 

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019