Вода – це життя… Але якщо вона чиста

брудна вода

(продовження, початок за посиланням)

А взагалі наш мер «енерджайзер», да, так особисто мені жіночка одна прилюдно сказала на Златопільському ринку. Що він працює цілодобово – і вдень, і вночс, а ми “всі хами і правдопюби заважаємо йому Працювати”. Виходить, якщо виборці вимагають у свого «слуги народу прозвітувати, куди зарив наші гроші – то ми “хами і правдолюби”.

До речі, всі повинні знати, що Хам – це молодший син Ноя, а правдолюб – це той, хто любить правду, шукає справедливість. Щиро вдячний за визнання, але якось потрібно визначитися, бо за логікою цієї жінки, бути дитиною святого і любити правду та шукати справедливість це дуже добре, чи дуже погано? От я тепер на роздоріжжі, навіть не знаю: чи мене хвалили чи мене сварили?

А також роз’ясніть мені та и читачам: ходити із “георгієвською стрічкою”, організовувати антимайдан проти «бомжів і п’яниць», влаштовувати кордон в райдержадміністрації із спецпризначенців проти вільних пюдей, а вже через два роки ходити з червоним маком і з жото-блакитною стрічкою, і вже зробимо Новомиргород європейським містом, і отримувати зарпату від «бомжів і п’яниць» – це морально, етично? А травити людей хімікатами? Влітку якщо не помиляюся 2013 року за вказівкою першого заступника голови райдержадміністрації Забажана Ігоря Валерійовича звезли отруту на територію колишньої «Сільгоспхімії». І розмістили її на відстані 30 метрів від житлових будинків майже в сорокаградусну спеку – це вже не етика, це злочин. Ми тоді зібралися всім кварталом і попередили вищезазначеного чиновника, якщо через дві години ядохімікати не приберуть, ми самі їх зберемо і вивантажимо на вході в райдержадміністрацію, щоб мізки краще працювали.

І що ви думаєте подіяло! Аврально приїхали, відразу все повивозипи…

У власній “мерській, вільній, нікому не підконтрольній” інформаційній листівці «Рідне місто» (Випуск №2, тиражом в 3000 примірників, що значно більше ніж наші підписні «Новомиргородщини» та й ще в кольорі) про колектив міської ради навіть не згадується, там все мер, або за ініціативою міського голови, або був присутній також і міський голова, на запрошення міського голови…

Цікаво, а в яку копійку нам обходяться оці портрети міського голови, яка вартість Випуску №2 ???

Ні, вони все… для дітей. От тільки дітки в наш час якісь не такі як ми. Недовірпиві… допитливі… ну, цікаві… Запитує десятирічна онука: що таке свердловина? Пояснюю: це в землі просвердлюють невеличкий отвір глибиною 40-100 метрів до підземного озера, вставляють туди трубочку з насосом… і подають нам в крани водичку. Дитина запитує, а водичка в підземному озері чиста? Відповідаю – так. І отримую унікальне запитання: якщо вода в озері чиста, то чому з крана вона біжить брудна…??? Я мовчу… як риба… Ну як дитині пояснити, що стоїть відро з чистою водою, набираєш чашкою чисту воду, підносиш до рота… а вона вже брудна…???

Або розмовляю із Шевченком Р.О. про те, чому немає води? Відповідь… оригінальна: насос полетів… ну і…? «Будем мінять»… завтра… І відразу дитяче запитання… а куди він полетів… а чому не сьогодні і не зараз, а завтра? А хіба насоси літають? Або інше запитання: Романе Олександровичу, а чому немає тиску в системі? І тут я починаю розуміти, що з гумором в Р.О. все в порЯДку – в свердловині дебет води малий, а надворі засуха – люди городи сильно поливають (що не кажіть, роботящі в нас люди, ну вдень зрозуміло, а вночі? Всю ніч… городи поливають?) і останнім часом дуже багато абонентів до системи підключаються по 30-50 в місяць… А я думаю чому по північній частині міста не пройти не проїхати… А це воно виходить всі… до води риють!!!

Тільки ж знову наївне дитяче питання: якщо в системі чогось і так… уже не вистачає… то хто ж тоді хоче підключатися до того, чого немає… та й ще не за дарма? А якщо дощ надворі, то городи і в дощ поливають?

Пік водозбору – ранок і повернення людей з роботи та підготовка до сну, це 6-8 та 17-22 години. Якщо малий дебет в свердловині, то в цей час дійсно можуть бути певні проблеми з тиском, але якщо тиск відсутній вночі – то це вказує на дуже великі проблеми в системі. А для північної частини міста, враховуючи властивості наших грунтів, це накопичення води в катакомбах, а накопичення вологи в катакомбах приведе до катастрофічних наслідків для індивідуальної забудови та можливої руйнації значної частини системи газопостачання з витоком газу в катакомби!!! Краще мабуть якби я помилявся, і маніпуляції З тиском це просто…

І тут до мене доходить… У людей зарплати малі… Пенсії зовсім нікчемні… Тарифи скажені… От люди і навчилися економити на всьому… Воду й ту через раз п’ють… Ну, раз попив, а потім раз потерпів… І тому так різко зменшилося споживання води. І тут дитя мені підказує – для того, щоб споживання води збільшилося, потрібно періодично її давати брудною, тоді поки зіллєш брудну воду, лічильник крутиться. І чим більше буде брудної води в системі, тим більше лічильник накрутить у всіх. А нас сотні!!!

І тут стає ясно, де дебет дівся… В каналізацію пішов… кожного дня… сотні кубів… в каналізацію… роками… (правда, необхідно ще пересвідчитися, куди те, що в каналізації, дівається… роками???) Ну, що зробиш, досвідчені… А дітки, які в нас, мабуть бізнесменами всі будуть, відразу відчули… як можна на дурняк грошенят заробити.

Чи ми п’ємо воду чи виливаємо в каналізацію, водопостачапьникам все одно. Вони і від нас абонентну плату отримають і міська рада різницю в тарифах перерахує. Навіщо ж їм щось ремонтувати чи вдосконалювати, чи очищати? Правда, керівництву мерії брудна вода, низький тиск не шкодить… як кажуть, по барабану… У них же… і вода… і чисте повітря… і їжа… ну все… окремим порталом подається… Ну, як Інтернет… кнопочку нажав – і є, звісно, ну їм, а нам…

Хочу всім “місцевим народним із… бранцям” нагадати: ми терплячі, ну навіть дуже терплячі, але якщо навіть резинку від спідньої білизни сильно і довго тягнути, то вона просто може обірватися і дуже боляче по губах клацнути. Ми вже маємо досвід, пережили Вашу програму, чи експеримент «Виживання «гомо сапієса» в умовах обмеженого теплопостачання». І з температурним режимом ви експериментували, і опалювальний сезон скорочувапи, і з тарифами гралися… Все їх до економічно обґрунтованих доводили…. і казали, що без Вас, ну «нікак»…

Але як показало життя, ми не дуже довго зубами кпацали… самотужки… За два роки всі на індивідуальне теплопостачання перейшли і… бац… цілуйте тепер свою центральну котельну, куди тільки можете, вона ж така дорога, ви ж в неї скільки мільйонів вгепали… то на мазут, то на газ… то переводипи… то реконструювали, то «модернізіровали»… то потужностей не вистачає… для всіх… І знову наївне дитяче питання: а навіщо, а хто за це все… А й справді, може й з водою… кожен по свердловині… може одну на двох… чи шкода водогону… він же в нас в північній частині міста ще після війни збудований… «раритетний»… і насосів потужних не було… і засуха бувала, але вода була, чистою, завжди… І тиск був… ну, майже завжди… Був! А тепер з’явився чи зменшився в свердловині якийсь дебет… при тому, що населення зменшилося вдвічі, промисловість геть…, а худоба… мабуть в сотні разів… Раніше кабанчика… невеличкого майже всі годували, напували… навіть корівку дехто, а тепер… майже ніхто… А що ж «дебету» не вистачає???

Да, одні експерименти… От дитина й знову запитує: а чому при будівництві центральної котельні чи водогону… ну просто не порахувапи – скільки в центральній частині міста уже існувало будівель і скільки будівель ще можна і необхідно розмістити в умовах існуючої забудови з урахуванням забезпечення житлом та соціальними закладами працівників шахти та соціальної сфери??? Виявляється… все дуже просто… Я дивуюся дитячій логіці… просто… один раз порахуйте будинки, їхню кубатуру, гідравліку, діаметри труб, споживання газу чи води і… на віка!!!

Але на жаль, не в нас… один раз… добрий день… якщо один раз… і для всіх… А навіщо ж тоді я, тобто мер… хто ж тоді і за що мені таку зарплату… машину… кабінет…?

Ні, ще придумають… як в штатах… мери невеличких міст та містечок на добровільних засадах… Та ви що, як це задарма біля фонтана, біля площі, біля парку… і для всіх… А куди ж тоді я… вночі, до водогону, до каналізації… Та ви що, я ж мер… А так… для того, щоб відчували, що мерія є, то… наприклад з 13 по 14 червня «хай» північна частина посидить без води, а от 15 уже й центральна… ну щоб всім… рівні умови виживання… тільки в північній частині люди можуть… якщо приспічить… і в кущі… а от в центральній… проблематично… Правда… до вечора, а там…!!!

(далі буде)

Дмитро Мостовий. (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019