Вода – джерело життя

її відсутність – джерело проблем для комунальників…

Цього тижня Новомиргород потерпав через пориви у мережі водопостачання. За тиждень сталося 4 пориви – комунальники ледве встигали відремонтувати один, як ставалася наступна аварія.

– Нам мережа водопостачання дісталася у спадок від Радянського Союзу, – коментує директор КП «Новомиргородські муніципальні інжерні мережі» Роман Шевченко. – Більшість труб – чавунні. Вони добре витримують внутрішній тиск, проте як тільки з‘являються ознаки зсуву грунту, відразу ж тріскаються. А зсув грунтів спричиняє зміна температурних умов, дощі та інші фактори.

Ще гірша ситуація у центрі, де покладена азбестоцементна труба. Коли на ній стається прорив, заварити його не можна, треба, щоб зійшла вода з мережі, потім накидається «панчоха» і закривається отвір. Це займає час.

Ми подавали проект заміни труб у центрі. За цінами 2013 року це обійшлося б місту у п‘ять мільйонів гривень. Нещодавно подавали перелік необхідних заходів – вартість всього, що потрібно зробити першочергово, вкладається у 9 мільйонів гривень. І всі усвідомлюють, що таких коштів місто не виділить.

Та проблема не лише в коштах, але й в тому, що масштабні роботи з реконструкції викличуть серед людей неабиякий резонанс. Така реконструкція займе не один день. Проводити будь-які планові заходи в цьому напрямку потрібно влітку. А це час, коли весь приватний сектор поливає городи, та й у багатоповерхівках люди потребують води.

З приводу коштів – ми їх шукаємо. Багато говорили про можливий продаж пам‘ятника Леніну з метою вкладання коштів у оновлення мережі водопостачання. Я особисто написав листи до посольств, Кореї, Китаю, Японії, сподіваючись, що пам‘ятник когось зацікавить. Проте ніякого результату не одержав. Пам‘ятник нікуди не дівся, він так само лежить на території комунального підприємства як недоторканний запас, адже метал – не гроші, він не знеціниться.

Чи не найгірша ситуація – з тарифами. З того моменту, як суд виніс рішення зрівняти тарифи на водопостачання для приватних і юридичних осіб, у нас зв‘язані руки – підняти тарифи так, щоб з‘явилися кошти на реконструкцію хоча б найпроблемніших ділянок, ми не можемо, бо приватні особи не зможуть оплачувати і в результаті ми будемо мати такі ж надходження. Збитки лише по водопостачанню у нашого підприємства минулого року становили 700 тисяч гривень

Резерви на підприємстві відсутні. Якби ми мали хоча б самі труби, то могли б класти їх своїми силами. Такі прецеденти є – ми міняли труби в Златополі.

Зараз дуже важливо знайти кошти на заміну труби по вулиці Матросова. Тут стається один а то й два пориви щотижня. Коштує така труба 80 тисяч. І що найстрашніше – з часом труби стають лише гіршими. І якщо минулого року сталося 126 аварій у мережі водопостачання та 20 у каналізаційній, то якщо не вживати заходів, наступного року показники можуть погіршитися.

За NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019