Вітаємо Петра Озерова, або ентузіазм винагороджується!

Члени конкурсної комісії обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова шляхом таємного голосування обрали лауреатів премії за 2015 рік – і в номінації «Краєзнавчі розвідки з історії міст і сіл області» переміг наш земляк Петро Озеров.

Відзнаку йому принесло наукове дослідження з генеалогії корінних жителів одного населенного пункту «Родова книга корінних жителів старообрядного села Красний яр»; «Найдавніше минуле Новомиргородщини».

Лауреатів конкурсу нагороджуватимуть 18 травня в обласному краєзнавчому музеї.

– Мене вже не раз пропонували подавати свої матеріали на цю премію, але якось не складалося, – коментує Петро Озеров. – Висунула мене на цю премію Обласна спілка краєзнавців – її члени навіть познаходили в інтернеті навіть всі роботи, співавтором яких я був. Рецензії написали Ірина Козир і Іван Петренко.

Конкуренти були зі Знам’янки, Олександрії. Я їх не знаю, але казали, що конкуренти були потужними. Я не дуже розраховував на перемогу. Коли почали дзвонити з Києва, Кіровограда і вітати мене з перемогою – був приємний сюрприз.

У Новомиргороді до моєї діяльності звикли й цінують мало – я за рік проводжу екскурсії приблизно для двох тисяч осіб, бувають гості зі Львова, Києва, Шполянського й Смілянського районів, регулярно відвідують музей школярі Новомиргорода й Капітанівки. Але не з райдержадміністрації, мабуть, вважають, що немає чого сюди ходити.

Зараз у міській раді ремонт, тому музейна кімнату не приймає відвідувачів. Але незабаром ми знову готові будемо відкрити двері перед усіма, хто любить рідний край і цікавиться його історією.

Олена Белінська.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019