Віктор чупик: «Головне у нашій роботі з боржниками – нікого не засуджувати»…

Згідно офіційних даних органів державної виконавчої служби, у Кіровоградській області на примусовому виконанні перебуває 1112 виконавчих проваджень, за якими боржницями є саме жінки. Про це повідомляє прес-служба ГТУЮ в області. Загалом із початку року органам державної виконавчої служби Кіровоградської області вдалося стягнути з недобросовісних матерів 461988 гривень на утримання 163 дітей.

Ця інформація змусила нас повернутися до вічної теми сплати аліментів і поспілкуватися з начальником Новомиргородського відділення Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Віктором Чупиком.

– У провадженні Новомиргородського відділення ДВС 625 виконавчих проваджень про стягнення аліментів, – розповідає Віктор Васильович. – З них 40 постанов – про стягнення заборгованості по аліментах з жінок. Відверто кажучи, це найбільш проблемні провадження. Якщо з чоловіків іноді важко стягнути, бо вони переховуються від державних виконавців і уникають своїх зобов‘язань по відношенню до дітей, то з жінок, як правило, просто немає з чого стягувати. Більшість з них позбавлені батьківських прав, бо не могли утримувати свою родину. І від того, що діти були передані в інтернати чи прийомні родини, матеріальний стан у цих жінок не змінився кардинально на краще. Чоловіки переховують своє майно, щоб уникнути сплати аліментів, а у жінок-неплатників майна просто немає.

242 виконавчі провадження стосуються боржників, у яких заборгованість перевищує три місяці, з них 62 провадження – заборгованість понад рік. Суми бувають різними – найбільша з них 54 тисячі гривень на одну дитину. А дітей у неплатника аліментів може бути чимало, на деяких подають на аліменти кілька різних жінок.

– Які засоби впливу застосовує ДВС у нашому районі для того, щоб неплатники виконали свої зобов‘язання?

– Одним з найефективніших заходів є арешт, накладений на майно боржника чи його рахунки. Арешт накладається у тому випадку, коли термін заборгованості перевищує 3 чи 6 місяців. Минулого року було складено 29 актів опису майна, проте далеко не все описане було реалізоване через державну систему електронних торгів СЕТАМ. Нерідко як тільки майно описувалося, відразу ж у боржника з‘являлися кошти на погашення заборгованості або він терміново шукав спільну мову з колишньою дружиною і приходив з розпискою, що майнових
претензій до нього вона не має.

А з лютого з‘явилися нові важелі впливу: ми можемо на період, доки не буде погашена заборгованість, заборонити боржнику виїзд за межі України, керування транспортними засобами, полювання, користування зброєю, зокрема мисливською.

Взагалі-то й раніше були випадки, коли через заборгованість з виплати аліментів забороняли виїзд за кордон, проте державним виконавцям для цього потрібно було одержати відповідну ухвалу суду. А суди останнім часом такі постанови видавали досить рідко, посилаючись на те, що боржник має гарантовані Конституцією права вільного пересування. Зараз ДВС звертається напряму до Прикордонної служби, щоб запобігти виїзду боржника за кордон. Після нововведень у законодавстві тільки державними виконавцями нашого відділу винесено 150 постанов, які були направлені до Державної прикордонної служби та Національної поліції (поліцейські регулюють використання зареєстрованої зброї та контролюють користування автотранспортом).

Хочу звернутися до боржників – довга рука закону всіх рано чи пізно дістає. Існує реєстр боржників – і людина з заборгованістю з виплати аліментів має проблеми з одержанням кредиту, з оформленням певних документів у нотаріуса. Коли в тебе немає нічого, то бігати від зобов‘язань можна. Але уникнути їх виконання можливо тільки якщо у тебе ніколи нічого не з‘явиться.

– Чи існують у нас випадки, коли на виплату аліментів подавали батьки на своїх дітей?

– Так, буває. Проте ніяких проблем у таких випадках не виникає – діти від зобов‘язань не втікають. Просто ситуація складається така, що через якісь конфлікти батьки й діти між собою не спілкуються. Ми не занурюємося в ці конфлікти.

– А як ставляться до вашої роботи?

– По-всякому. Були й погрози вбивства – у всіх кабінетах стоять відеокамери й одного з таких батьків на підставі погроз державним виконавцям оштрафували у судовому порядку. А ми ж гроші стягуємо не для себе, не для своєї структури, а для їхніх дітей! Державні виконавці з‘являються у кризовий момент у житті людей, які колись були родиною. Відповідно на нас виливається дуже багато агресії.

Головне у нашій роботі з боржниками – нікого не засуджувати, а просто виконувати свою роботу задля тих, хто сам про себе подбати не може.

Олена Белінська.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019