Відродження району: у нас збудують новий ГЗК

Останні місяці у нашому районі точиться чимало розмов про можливу появу нового промислового підприємства.

Аби розставити крапки над “і” та прояснити ситуацію, кореспондент “Новомиргородщини” відправився до Дніпропетровська на зустріч з керівництвом компанії, яку  неформально називають потенційним інвестором нового підприємства. Про те чи буде у Новомиргородському районі нове виробництво і робочі місця для наших мешканців, розповів генеральний директор  компанії «ВЕЛТА» Андрій Бродський.

Бирзулівське родовище – скарбниця для професіоналів

– Андрію Вікторовичу, наразі ваше підприємство викликає чималу зацікавленість у мешканців нашого краю, питання працевлаштування не залишає байдужих ані серед молоді, ані серед старшого населення. Тому найперше питання до Вас чи дійсно «ВЕЛТА» будуватиме нове підприємство у Новомиргородському районі?

– Наша компанія розпочала роботу по будівництву Бирзулівського гірничо-збагачувального комбінату з виробництва  ільменітового концентрату більш відомого як титанова руда. Передбачено створити кар`єр глибиною близько 25 метрів та побудувати збагачувальну фабрику. Передбачено облаштувати господарчий двір з енергопідстанцією, адміністративно-побутовим комплексом та майстернями.

–  А де саме буде вестись будівництво ?

– У Новомиргодському районі, неподалік села Коробчино. Це приблизно за 17-18 кілометрів від міста Новомиргород.

–  Чому для будівництва  обрали саме цей район?

– По-перше, в районі села Коробчино розташоване Бирзулівське родовище ільменітових пісків.
По – друге, після закриття підприємства «Олександрія-вугілля» рівень безробіття у регіоні значно зріс. Без роботи залишалась велика кількість кваліфікованих спеціалістів, які розуміються у гірничій справі. І хоча у нас буде не шахта, а кар`єр, знання цих фахівців є унікальними і стануть нам у нагоді.  Сподіваюсь, що після того, як запрацює підприємство, підвищиться добробут справжніх майстрів своєї справи. Окрім цього, ми дамо можливість заробітчанам  Новомиргорода повернутись з інших областей України до своїх родин, жити і працювати тут.

Коріння моєї родини майже з цієї місцевості:  мій дід  народився у місті Золотоноша Черкаської області. Тож з дитинства я багато чув про ці місця. Тепер, коли доля дала можливість розвивати підприємство, я просто не можу бути байдужим до того, як тут живуть люди.

–  А скільки буде створено  робочих  місць? Чи будуть фахівці з інших міст та областей?

–  Загалом роботу підприємства забезпечуватимуть більше 400 фахівців, більшість з яких ми готові набрати серед мешканців Новомиргородського району. У першу чергу, у нагоді стануть досвід і знання тих, хто працював на шахті «Новомиргородська». Окремі види діяльності доручимо молоді. А от фахівців зі збагачення ільменітових пісків будемо запрошувати з інших місць. Одразу хочу відзначити, що у нас досить жорсткий кадровий відбір. Принцип спиратися тільки на кращих став для «ВЕЛТИ» традицією.

Не відкладаючи у довгу скриньку

Андрію Вікторовичу, для нашого краю поява нового підприємства – це нові можливості. Надзвичайно важливо знати, коли  саме почнеться будівництво і запрацює ГЗК?

– Будівництво ГЗК розпочнемо через три місяці. Фахівці вже завершили проектування  кар`єру та збагачувальної фабрики, наближаються до «фіналу» проектні роботи  з підводу зовнішніх енергетичних мереж. Ми ще заздалегідь заключили договори з усіма постачальниками обладнання, визначили і генпідрядника – чеську компанію «PSG». Закінчуємо переговори про проектне фінансування з одним з найбільших  європейських банків.

–  Невже у нашому районі дійсно є унікальні можливості для великих промислових компаній?

– Ільменіт – сировина для подальшої  переробки в так званий титановий шлак, який є універсальною сировиною для хімічної промисловості і металургії. Усі сучасні світові підприємства хімпрому, особливо в Китаї та США, переходять на використання титанового шлаку. Тому вид діяльності, який ми зараз розвиваємо є досить перспективним. Не хочу загадувати наперед, але на сьогодні ми вже обговорюємо питання проектування металургійного заводу з виробництва титанового шлаку.

Відповідальність – основний принцип

– Андрію Вікторовичу, говорять, що “ВЕЛТА” соціально-відповідальна компанія? Як будете будувати відносини з місцевою владою та мешканцями?

–  Не хочу роздавати обіцянок. Наш мудрий народ давно звик до того, що не всі обіцянки виконуються. Тому на справі доведемо,  що «ВЕЛТА» надійний партнер. Хоча до початку запуску підприємства ще декілька місяців,  ми вже ведемо діалог з місцевою владою і в окремих питаннях надали необхідну допомогу місцевій громаді.

У цілому ж, соціально відповідальна позиція нашої компанії буде відображена в двосторонній угоді про соціальне партнерство, яку ми готуємо спільно з райдержадміністрацією Новомиргодського району. В угоді, яку буде підписано найближчими днями, за нашої допомоги передбачений ремонт школи та дитячого садочка. У мене маленький син, тож я цілком розумію наскільки важливим для дитини є перебування у теплому, добре освітленому приміщенні. З часом, можливо, візьмемо під своє «крило» футбольну команду села Коробчино.

– Так вийшло, що нам з Вами пощастило спілкуватися напередодні великого свята Перемоги. Що для Вас та вашої родини значить 9 Травня? 

– Впевнений, що у кожної людини середнього і старшого віку це свято викликає чимало емоцій. Надзвичайно влучними є слова добре знайомої нам пісні: «…Это радость со слезами на глазах…». Війна перевернула життя багатьох членів моєї родини. Один мій дід був тяжко поранений під час оборони Криму в сорок першому році. Другого – забрали в армію наприкінці війни і він брав участь у військових діях в Маньчжурії. Бабуся була в’язнем в концтаборі «Бухенвальд». Рідний брат мого діда загинув на початку війни. Тому День Перемоги,  9 травня для мене і моєї родини наповнене змістом і є найбільш шанованим святом. Цього дня ми обов`язково збираємось разом, згадуємо всіх, хто воював, не повернувся з війни. Це не тільки традиція. Це ще й потреба передати нашу повагу і шанобливе ставлення нашім дітям, аби вони знали і пам’ятали подвиги наших дідів.

До речі, у Новомиргородському районі більше 70 ветеранів Великої Вітчизняної війни. Ми від щирого серця вітатимемо їх з Днем перемоги. Напередодні свята запросимо їх прийняти представників «ВЕЛТИ», які прийдуть з найщирішими вітаннями, квітами та подарунками.  У свою чергу я хочу ще раз щиро подякувати всім тим, хто захищав нашу Батьківщину і дав можливість жити і працювати сьогодні.

Штрихи до портрета:
Вік: 37 років
Сімейний стан: одружений, виховує сина
Освіта: вища
Хобі: робота , футбол
Улюблена страва: сир, м`ясо
Традиції: родинні вечори
Життєве кредо: Відповідальність та позитивний підхід до кожної конкретної ситуації. Роби добро і воно повернеться.

Ірина Правиленко, “Новомиргородщина”

Теги
Поділитися

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019