Велосипедний місток у Петроострові

Традиційно українські населені пункти будували біля річок та інших водойм. Це створювало певні зручності, адже вода – це життя, але й певні проблеми, бо будь-яка річка – це перешкода. Створення мостів та кладок – справа непроста, але – навіть у нинішні скрутні часи є ентузіасти, які наводять переправу, як, наприклад, у Петроострові.

Тут цього року реконструюють велосипедну доріжку через річку Турло, яка розділяє село на дві частини. Досі село поєднували дерев᾿яними кладками, та дерево – матеріал недовговічний, воно гниє у воді, потерпає від вогню, якщо хтось запалить очерет. Кладка була вже не просто хитка, а навіть небезпечна – дітей до школи батьки через кладку водили тільки за руку.

Зараз велосипедну доріжку будуватимуть за всіма стандартами, розроблений проект, відповідно до якого використовують якісні матеріали, що прослужать багато років.

Для нас цей місток має важливе значення, – зазначає сільський голова Тетяна Єфіменко. – Цього року сільська рада планувала провести реконструкцію асфальтової дороги на одній з вулиць, проте вирішили відкласти роботи з асфальтування на наступний рік, а зараз – створити велосипедну доріжку. Довжина її – 180 метрів, бо хоч сама річка невеличка, вона має заболочені береги. Готуємося підсипати під᾿їзні шляхи, щоб зручно було добиратися й до самого місточка. Ми попередили всіх, що важкий транспорт проїхати по ньому не зможе, але велосипедисти, скутеристи, які становлять значну частину населення, швидко відчують переваги оновленої інфраструктури.

До школи, на пошту, на зупинку автобуса з другого берега річки, де мешкають половина жителів Петроострова, тепер можна буде дістатися безпечно й швидко – за 5-10 хвилин.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019