В душі, в пам`яті, в долях…

15 лютого колишні воїни-інтернаціоналісти зібралися, щоб віддати данину шани своїм товаришам, які не повернулися з різних воєн, та поговорити про свої проблеми і напрацювання.

Вшанувати людей, які за наказом своєї країни воювали на території чужої, прийшли також голова районної ради Леонід Орлов, голова райдержадміністрації Олександр Ковтун та інші представники районної ради та райдержадміністрації, міський голова Яків Немировський. Біля пам`ятника воїнам-інтернаціоналістам всі застигли у скорботній хвилині мовчання…

Продовження урочистостей відбувалося в актовому залі приміщення районної ради та райдержадміністрації. Тут говорилося головним чином про тих, хто повернувся, про їхні проблеми (зокрема виступили начальник управління праці та соціального захисту Микола Гончаренко та начальник управління Пенсійного фонду Микола Ткаченко), про те, що зробити, щоб молодь пам`ятала такі болісні для цих людей уроки історії. Не можна сказати, що нічого не робиться. Минулого року три тисячі гривень для оформлення інвалідності виплатили колишньому воїну-інтернаціоналісту, який побував у полоні в Афганістані. Напередодні Дня вшанування воїнів-інтернаціоналістів троє матерів загиблих отримали подарунки та грошову допомогу. Звичайно, дітей їм це не поверне, але ще раз нагадає: про них пам`ятають.

І для того, щоб пам`ятали ще довго, військовий комісар Олег Сліпчук звернувся до міської ради з пропозицією побудувати біля пам`ятника воїнам-інтернаціоналістам капличку. на розгляд зборів було запропоноване фото такої невиликої каплички у місті Гола Пристань. Ідею підтримали всі представники місцевої влади – і Олександр Ковтун, і Леонід Орлов, і Яків Немировський. Зрозуміло, за умови, що капличка і пам`ятник створять єдиний цілісний комплекс.

Напевне, що після таких обіцянок підтримки знайдеться й додаткове джерело фінансування. Бо досі воїни збирали кошти самі – як членські внески до зареєстрованої минулого року районної організації воїнів-афганців. Як зазначив голова цієї організації Віктор Кравченко, в районі зі 119 колишніх “афганців” стали членами спілки лише 46. Відповідно і членських внесків зібрано куди менше, ніж сподівалися. А всі ці гроші підуть на купол каплички. Планується також зробити у Новомиргороді музей, зрозуміло, за сприяння всіх воїнів-інтернаціоналістів, багато хто з яких, повернувшись на рідну землю, привіз унікальні свідчення подій, що відбувалися у далеких краях. Раціональною видалася багатьом пропозиція леоніда Орлова відкрити експозицію на цю тему у краєзнавчому музеї, який опалюється, постійно діє, а місце для такої експозиції знайдеться.

Великій місії збереження пам`яті служили також вручення нагород та почесних грамот воїнам-інтернаціоналістам та поминальний обід, організований за підтримки райдержадміністрації.

Треба займатися військово-патріотичним вихованням молоді. У цьому плані відзначили на зборах воїнів-інтернаціоналістів капітанівського селищного голову Володимира Ганоля, адже саме в Капітанівці другий рік поспіль готують вечір пам`яті для воїнів-афганців. Цей захід розчулив всіх, хто був на ньому присутній. Для колишніх воїнів вкрай важливе спілкування між собою, можливість поділитися спогадами – і не лише в колі тих, хто пройшов через це пекло, але й розповісти про це людям, для яких весь цей жах – сторінка історії чи фрагмент кінофільму. А підготовлена директором Капітанівського МБК Оленою Заікою програма сценічних номерів, у виконанні учнів Капітанівської ЗШ, педагогічного колективу Капітанівського ліцею, простих жителів села вразила всіх присутніх у залі – від учнів та їх батьків і до запрошених на захід керівників інших сільських клубів. Зі сцени лунали вірші загиблих в Афганістані воїнів, наверталися сльози на очі від сюжетних хореографічних постановок, не залишали байдужими глядачів пісні… Завершився захід солодкими подарунками для всіх учасників.

Сподіваємося, що цей захід стане прикладом того, що треба шанувати людей, відданих своєму обов`язку. Не чекаючи часу, коли їх залишиться зовсім мало.

Олена Белінська, “Новомиргородщина”

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019