В День пам’яті жертв політичних репресій у Новомиргороді вшанують Степана Кожум’яку

14 травня 2016 року в місті Новомиргороді на Кіровоградщині в рамках Дня пам’яті жертв політичних репресій відбудуться пам’ятна хода та покладання квітів на могилу українського інженера-мостобудівника, автошляховика, публіциста, літературознавця, мовознавця та громадського діяча Степана Демидовича Кожум’яки.

Степан Демидович був активним учасником дисидентського руху опору та борцем за культурно-духовні й політичні права українського народу. Організатори заходу – Новомиргородська РО ВО «Свобода», місцева «Просвіта» та ГО «Сокіл» Новомиргородщини.

Хода розпочнеться о 14.00 біля мосту, який з’єднує південну частину міста з історичним Златополем. Цей міст, як і багато інших визначних пам’яток, свого часу був спроектований Степаном Демидовичем.

Учасники акції пройдуть центральною вулицею Новомиргорода до цвинтаря, де навіки оселився Степан Кожум’яка. Коло могили достойника буде проведений мітинг-реквієм, на якому виступлять друзі та шанувальники геніального новомиргородця.

Запрошуються всі небайдужі мешканці Новомиргорода та області долучитися до вшанування пам’яті визначного діяча, який понад 20 років провів у поневіряннях за забаганкою тоталітарного комуністичного режиму.

Наталя Святокум.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019