Уже не інтернат, але ще не ліцей…

Новомиргород сколихнула звістка про ідею створити у нашому місці ліцей військово-спортивного напрямку. Теоретично базою для створення нового закладу може стати інтернат інтенсивної педагогічної корекції, директором якого нещодавно став учасник Антитерористичної операції, який служив у ІІІ полку спецназу Василь Павленко.

Саме з ним ми й розмовляємо з приводу можливої реорганізації закладу.

– Інтернати в тому вигляді, в якому вони є зараз, існувати не будуть, – розповідає Василь Павленко. – Політику передачі дітей в родини держава провадить вже давно, і ще під час проведення конкурсу на посаду директора від усіх претендентів вимагали подати програму реорганізації закладу.

Я розписав програму створення ліцею військово-спортивного напрямку – і пройшов по конкурсу. Подібний заклад я знайшов у Чернівецькій області – порівняв штатний розклад. Фактично всі викладачі залишаються на місці, проте потрібно буде у випадку реорганізації добирати ще до семи офіцерів-вихователів.

Цей заклад не має бути суто чоловічим – у програмі передбачено створення експериментального класу військово-медичного напрямку для дівчат. Як показав досвід, і зараз багато жінок намагаються підписати контракт зі Збройними силами України, серед дівчат ідея такої кар’єри досить популярна. Після навчання у спеціалізованому класі дівчатка мали б складати іспити до медколеджу й продовжувати навчання там.

До співпраці у новому освітньому закладі залучалися б і лікарі РТМО, і викладачі медколеджу, і рятувальники, і учасники АТО, які мають чималий досвід виживання в екстремальних умовах війни. Маю зазначити, що місцева громадська організація учасників АТО і зараз опікується цим інтернатом, хлопці у нас – часті гості, допомагають у міру своїх сил.

Задум був гарний. Передбачені були й пільги сиротам для вступу до цього навчального закладу, адже армія здатна забезпечити всі базові потреби молодої людини і молода людина не залишилася б після закінчення інтернату чи навіть профтехучилища на вулиці.

Проте, коли я вже прийшов на посаду, з’ясувалося, що на сьогодні є одна велика проблема – кілька років тому в інтернаті завалилася спортивна зала. Про який заклад зі спортивним ухилом може йти мова, якщо відсутня спортзала?

На відбудову цього об’єкта потрібні мільйонні суми. Принаймні, саме такі цифри мені назвали. Тому поки що входить в дію альтернативний варіант – створення санаторію психо-неврологічного напрямку. Цей план реорганізації розроблений заступниками директора. У нас в області – 300 дітей потребують оздоровлення в такому санаторії.

Проте від ідеї військов-спортивного ліцею ми не відмовляємося. Дуже вже багато людей працюють над його появою.

Хочеш миру – готуйся до війни. А ми дуже хочемо, щоб наступне покоління українців мало мирне небо над головою.

Олена Белінська.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019