Українці стали частіше читати Конституцію, щоб перевірити дії влади відповідно до її положень

З нагоди Дня Конституції України GfK Ukraine публікує результати всеукраїнського соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Pact Inc. в рамках проекту UNITER «Об’єднаймося заради реформ». Дані порівнюються із опитуванням 2015 року, яке проводилося Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Центру політико-правових реформ.

47% українців читали Конституцію України або стежили за обговоренням її положень в медіа – цей показник не значуще змінився з 2015, коли він становив 49%.

Як і в 2015 році, половина українців читали Конституцію, щоб дізнатися про свої права. Водночас у 2016 році українці частіше почали читати Конституцію, щоб перевірити, чи діють вищі органи державної влади відповідно до Конституції: 21% опитаних порівняно з 10% у 2015 році. Експерт Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко наголошує, що: «громадяни не довіряють посадових особам, оскільки вважають, що головною причиною порушення Конституції є нехтування законами і правом саме з боку посадових осіб».

Також українці почали частіше читати Конституцію, щоб знати, яка в Україні політична система (21% проти 11% в 2015).

54% опитаних принаймні щось чули про ініціативу внесення змін до Конституції, проте 61% з них вказали, що потребують додаткових пояснень запропонованих змін. Українці найчастіше вважають, що зміни до Конституції повинні розроблятися спеціальним виборним органом, створеним безпосередньо для розробки конституційних змін (42%) або експертними організаціями громадянського суспільства (40%).

Населення найбільше довіряє експертам та громадським організаціям у наданні роз’яснень щодо пропонованих змін та представленні інтересів громадян у процесі втілення реформи. Майже половина українців (47%) не стали б висловлювати свою думку стосовно конституційної реформи, переважно через те, що вони довіряють це експертам та юристам, водночас 40% хотіли б мати таку можливість.

Відносна більшість (31%) опитаних відповіли, що опитування громадської думки – це найкращий спосіб залучити громаду до процесу розробки Конституції. Ще 18% вважають, що необхідно провести референдум по ключовим пунктам, а 14% – референдум по фінальному проекту Конституції.

rk.kr.ua

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019