Українське село має бути заможним!

Просто не завжди аграрії та очільники села знають, де можна взяти гроші на розвиток самого села чи агробізнесу…

На кущовому семінарі, присвяченому питанням залучення коштів у сільські регіони, окремим питанням стало ознайомлення з можливістю залучення грантів.

Загальна концепція всіх грантових програм однакова – люди, зацікавлені у втіленні проекту, повинні докласти певний відсоток коштів у фінансування, або ж виконати самотужки роботи на певну суму. Як варіант – у якості співфінансування можна використовувати наявну матеріальну базу.

У 2018 році до співпраці з сільськими громадами готові такі донорські організації:

1. Програма розвитку ООН.

Цікаво, що якщо раніше ця організація надавала підтримку соціальним установам (школам, ФАПам), то нині співпраця фактично може бути інвестуванням у розвиток сільськогосподарського виробництва. Так, завдяки підтримці ЄС/ПРООН з‘явилися сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи у Канежі й Турії.

2. Європейська комісія в Україні.

У співфінансуванні бере участь держава Україна.

3. Горизонт 2020.

Донорська організація вкладає кошти у розвиток новітніх технологій. Перевага надається проектам, які передбачають переробку продукції, мають позитивний вплив на екологію, використовують новітні біотехнології, а також сприяють вирішенню соціальних проблем, серед яких – здоров‘я, демографічні зміни тощо.

Варто зазначити, що Horizon 2020 funding – організація, сайт якої існує тільки в англомовній версії і аплікаційну форму для участі в проектах варто подавати лише англійською мовою – інші варіанти розглядатися не будуть. Одним з плюсів участі в цьому проекті буде пільга – при ввезенні обладнання з-за меж України не сплачується ПДВ, обладнання не потрібно повертати після завершення проекту.

4. Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Кошти виділятимуть на створення ліній переробки плодово-овочевої продукції, а також на розвиток м‘ясо-молочної промисловості. Слід зазначити, що поки що цей проект співпрацює з 50 обраними об‘єднаними територіальними громадами – третя хвиля відбору партнерів ще не розпочалася. Розмір гранту не повинен перевищувати 3 мільйона гривень.

5. Global Innovation Fund.

Фінансування надаватимуть проектам з інноваційною складовою, спрямованим на вирішення соціальних проблем.

6. НЕФКО.

Північна екологічна фінансова організація, яка надає гранти для фінансування запровадження новітніх технологій у сільському господарстві. Обов‘язковою складовою є екологічний ефект від втілення проекту у життя.

7. Державний фонд регіонального розвитку.

У березні й квітні буде оголошено конкурс проектів для фінансування у 2018 році. Які умови буде проголошено – поки що невідомо. Але минулого року за підтримки Євросоюзу з цього фонду можна було отримати до 48 мільйонів гривень на один проект.

8. Німецько-український кредитний фонд.

Робота фонду полягає в тому, що він дає гроші українським банкам набагато дешевше і відповідно від українських банків очікує грошей для малих компаній набагато дешевше, ніж стандартна ринкова ставка під стандартні депозити. Прикладом цієї програми є Київська міська державна адміністрація. Тобто німецько-український кредитний фонд надає українському банку гроші під 15%, міська адміністрація платить ще 10%, і підприємець платить вже 5% річних.

9. Western NIS Enterprise Fund (WNISEF).

Не донорська організація. Це один з найбільших і найперших в Україні приватних інвестиційних фондів, який започаткований ще на початку 90-хх. Головним інвестором є уряд США. Уряд США, як інвестор, прийняв рішення, що він дохід з цього фонду не забирає, а фонд організовує на ці гроші грантову програму.

Фонд має 4 грантові програми: підтримки експорту, особисті стипендії, соціально-економічний розвиток територій, кредитні кошти для розвитку соціальних проектів.

10. Краундфандинг.

В світі є 17 краундфайнінгових платформ, тобто тих, де можна розмістити свій проект (ідею, описати стадію втілення цієї ідеї), щоб брати гроші від прямих учасників.

Куди звертатися за допомогою жителям сіл, які бажають залучити грантові кошти до своїх населених пунктів та аграрних підприємств?

У Новомиргородському районі грантовою діяльністю протягом багатьох років займається ГО «Ресурсно-інвестиційний центр розвитку громад», координатором якого є міський голова Ігор Забажан. В організації більше 20 реалізованих проектів в напрямку енергоефективності, енергозбереження.

Низка донорських організацій, які надають підтримку аграрним регіонам, є постійними партнерами цієї громадської організації. Це проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнований на громаду», Посольство ФРН, Посольство Японії в Україн” (проект людської безпеки «Кусаноне»), Монсанто та ін. Загалом за період діяльності центру в розвиток інфраструктури району залучено 8,9 млн грн., з яких кошти грантодавців без співфінансування з бюджетів – 5,9 млн.грн.

Тож, шановні жителі Новомиргородського району, якщо у Вас є цікаві пропозиції щодо залучення додаткових коштів грантодавців, ви можете звернутись за допомогою у написанні, реалізації та подальшому супроводу проекту до Ресурсно-інвестиційного центру розвитку громад «Територія успіху», або безпосередньо до його координатора Ігоря Забажана.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2018