Учні 4 та 7 класів Новомиргородщини знову можуть залишитись без підручників

Учні 4 та 7 класів по всій країні вже з 1 вересня 2015 року повинні були навчатися за новою програмою. Однак перше і друге навчальне півріччя більшість з них розпочали без підручників. Тоді в Міністерстві освіти виправдовувались, що просто фізично не встигли надрукувати нові книжки. Аналогічна ситуація склалася і на Кіровоградщині.

У 2015-2016 навчальному році підручники замовляли за принципом співфінансування: за формулою 50\50 % (половину їх вартості оплачувала держава, половину – місцеві бюджети). Цього ж року є певні зміни. Про це під час апаратної наради повідомив заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко:

“Як і раніше, 50% коштів на підручники виділили з держбюджету, 20% – з обласного бюджету. Тож на місцях слід передбачити витрати у 30% від загальної вартості”.

Аби зняти бар’єри щодо закупівлі, Уряд своєю постановою № 321 від 25 квітня 2016 року дозволив здійснювати попередню оплату товарів, робіт і послуг, пов’язаних із виданням підручників і посібників у розмірі до 70% їх вартості.

За словами Коваленка, на сьогодні необхідні «місцеві» кошти є у бюджетах лише Кіровоградського, Новоархангельського, Онуфрієвського районів, та в Маловиськівській об’єднаній територіальній громаді.

Частково кошти передбачили у Новгородківському, Бобринецькому, Новоукраїнському , Олександрійському районах та місті Кіровограді.

Взагалі не заклали кошти на придбання підручників в 17 районах та містах області: Вільшанському, Гайворонському, Голованівському, Добровеличківському, Долинському, Знам’янському, Компаніївському, Маловиськівському, Новомиргородському, Олександрівському, Петрівському, Світловодському, Ульянівському, Устинівському. Забули про підручники в містах Знам’янка, Олександрія та Світловодськ.

Заступник голови Кіровоградської ОДА розпорядився внести зміни до місцевих бюджетів та виділити необхідні кошти до кінця місяця.

«Необхідно передбачити ці кошти протягом травня і до 25 серпня забезпечити поставку цих підручників», – зазначив Сергій Коваленко.

Але якщо необхідні кошти в бюджетах всіх рівнів будуть закладені, це ще не означатиме, що всі учні 4 та 7 класів будуть з книжками. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в інтерв’ю «Урядовому порталу» підтвердила, що проблеми з підручниками існують дотепер.

«Підручники – це одна з гострих тем. Учні 4 і 7 класів не забезпечені книжками вчасно, а половина дітей не отримала їх узагалі. Уже ухвалена постанова Кабінету Міністрів України, що допоможе місцевим органам влади швидше закупити підручники для 4 і 7 класів. Гроші були виділені давно, але виникла колізія, котра унеможливлювала місцевим органам влади перерахування передоплати за підручники. Видавці не погоджувалися так працювати, бо власних коштів у них обмаль, а кредити підвищують вартість книжок.

Сьогодні ми цю проблему усунули, тепер усе залежить від органів місцевого самоврядування й від видавців», – наголосила Гриневич.

gre4ka.info

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019