У Новомиргородській поліклініці з᾿явився коагулометр

Новомиргород

Коагулометр – унікальний апарат, який дозволяє вирахувати показники згущення крові й призначити правильне лікування людям з серцево-судинними захворюваннями – вручив лабораторії Центру первинної медико-санітарної допомоги керівник ТОВ «Прогрес» Андрій Зубалій.

Такої апаратури немає у Малій Висці, – розповідає Начальник РТМО «Новомиргородське» Сергій Пойда. – Для нашого району, як і для всієї України, серцево-судинні захворювання є значною проблемою. Досі ті ж самі лабораторні дослідження дівчата виконували вручну. Та у всьому світі намагаються цей процес перевести в автоматичний режим, щоб мінімізувати можливість помилок. Від точності залежить ефективність лікування – якщо через неправильні показники буде призначене неправильне лікування, людина може навіть померти або від кровотечі, або від тромбу.

Подарований Андрієм Панасовичем коагулометр – напівавтомат. Він коштує близько 40 тисяч гривень. Ще один такий потрібен у стаціонар.

Сергій Миколайович відзначив, що цей апарат був придбаний саме з ініціативи Андрія Зубалія:

Він сам прийшов і спитав, що потрібне нашій лікарні. І дуже швидко виконав прохання щодо придбання цього апарату. І медики, і пацієнти щиро вдячні Андрію Панасовичу за добре серце й оперативність, а ще – за гарний приклад!

Олена Белінська. (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2018