У Новомиргороді вручили «Міні-Оскар»!

Така вже доля Новомиргородщини – стати ще однією колискою українського кіномистецтва. Інакше чим можна пояснити появу на нашому районі фестивалю «Міні-Оскар», створеного у рамках проекту «Відкрий Україну»?

Дебютував фестиваль короткометражних фільмів «Міні-Оскар» у Златопільській гімназії. Тут увазі глядачів було представлено сім конкурсних стрічок та одну поза конкурсну, яку представили до перегляду колишні учениці гімназії, а нині – студентки вишів Валерія Гончаренко та Софія Коробцова.

До складу високоповажного журі запросили і мене – колишню випускницю ліцею, а нині – редактора NB Олену Белінську. Звичайно, кінокритик з мене такий собі, але критикувати, на щастя, доводилося мало – головним чином юних митців треба похвалити.

Насамперед – за прагнення піднімати серйозні теми. Тематика фільмів не обмежувалася умовами конкурсу, тому діти знімали фільми як з прагненням вирішити глобальні проблеми, наприклад, привернути увагу до стану екології в Україні та Новомиргороді зокрема, так і у пошуках відповіді на повсякденні питання. Наприклад, одна з короткометражок була присвячена питанню, чи потрібна шкільна форма і наскільки вдалою є форма гімназистів? А відкриттям фестивалю стали учні 8-б класу, які зняли стрічку «Казка про дітей, які люблять чистоту» у стилі німого кіно. І тема була злободенною – чи повинні діти прибирати самостійно, чи просто скласти у школі цю місію на прибиральників?

Найбільше стрічок були присвячені проблемам екології та загального занепаду населених пунктів. Найбільше практичної користі – від агітки «Геть сміття!». Для її створення діти зібрали інформацію про сортування сміття й пункти збору вторинної сировини у Новомиргороді. Та агітка була створена за допомогою комп’ютерної графіки – і відсутність акторів вплинула на місце стрічки в рейтингу.

Найдинамічнішою стрічкою у цьому циклі стала «Завтра настане, якщо…», яку представили шестикласники. Цей фільм був одним з реальних претендентів на перемогу, та в останні хвилини перед початком фестивалю десятикласники принесли гідного конкурента – фільм «про ВІЛ».

Переможцями були визнані саме десятикласники, які підняли проблему ВІЛ у двох стрічках – клас не зміг визначитися з тим, який сценарій кращий і зняв дві короткометражки – «Знати, щоб жити» та «Про ВІЛ». Саме останній фільм отримав і Гран-Прі, і «Приз глядацьких симпатій». Динамічний сюжет (юнак випадково поранився об викинутий шприц і захворів на ВІЛ, що перевернуло все його життя), зйомки на різних локаціях – і зокрема нічних, неперевершена гра Михайла Балакая, який став виконавцем головної ролі – все це не дало можливості нікому з присутніх у залі залишитися байдужими.

Загалом же відзнаки фестивалю одержали:

«Найкраще розкриття теми» – 10 клас (за два представлені фільми).

«Кращий музичний супровід» – 6 клас («Завтра настане, якщо»).

«Кращий сценарій фільму» – 8- а («Біль Новомиргородщини»).

«Відкриття фестивалю» – 8-б («Казка про дітей, які люблять чистоту»).

«Якість монтажу» – 9 клас (Екологічна агітка «Геть сміття»).

«Краща акторська гра» 7 клас («Шкільна форма»).

Цьогорічний фест – це, так би мовити, «проба пера». Було помітно, що юним сценаристам бракує досвіду, у декого з операторів тремтіли руки, але це – перший досвід для більшості дітей. Наступного разу вони зможуть зробити значно кращі стрічки.

Організатори фестивалю мають великі плани – хочуть, щоб «Міні Оскар» став щорічним заходом, щоб наступні фестивалі були вже відкритими. Гадаю, що всі свої наміри вони зможуть здійснити.

А поки що особисто я побажаю, щоб перші стрічки, відзняті новомиргородськими дітьми, побачили у нашому місті і поза його межами якомога більше людей – просто щоб вони зрозуміли, до чого прагне наступне покоління новомиргородців і що їх турбує. Ми, дорослі, мали б зробити свої висновки з творчого доробку дітей.

Олена Белінська.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019