У Новомиргороді відкрили пам’ятний знак жертвам Голодомору

22 листопада в Новомиргороді, як і в багатьох інших містах України та світу, відбувся мітинг-реквієм, на якому вшанували жертв голодомору і політичних репресій.

Попри не дуже добру погоду багато мешканців Новомиргородського району прийшли до пам’ятного знаку «Жертвам Голодомору» віддати шану постраждалим від цього рукотворного лиха.

За даними перепису архівних та зарубіжних відомостей, в нашій країні померло від голоду біля 10 мільйонів чоловік. Чорним смерчем пройшовся голод і по нашій Новомиргородській землі.

Право відкрити пам’ятний знак надали Ользі Барвінок, голові Новомиргородської районної ради Леоніду Орлову, свідкові голодомору 1932-1933 років Володимиру Максимову та голові товариства «Просвіта» Миколі Суржку.

Свої страшні спогади про голодомор розповів його свідок Володимир Максимов, продовжили свідчити про голодомор учні ЗОШ №1, які зачитали фрагменти книги «Новомиргородщина пам’ятає». Ці свідчення були зібрані пошуковими групами, сільськими радами, краєзнавцями.

Отець Володимир провів панахиду по жертвах голодомору 1932-33 років.

На закінчення мітингу-реквієму його учасники приєдналися до Всеукраїнської хвилини скорботи та акції «Запали свічку» на вшанування світлої пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років. Присутні запалили свічки та схилили голови у хвилині мовчання.

Зазвучала пісня «Молитва за Україну» у виконанні відомого своїми духовними піснями хорового колективу «Гуляйполе».

Джерело – «Новомиргородщина», за матеріалами публікації Юрія Стоянова

 

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019