У Новомиргороді відбулись купальські народні гуляння

6 липня, біля місця відпочинку на воді “Ластівчине гніздо”, яке подарувала місту ТОВ ВКФ “Велта”, під патронатом міського голови Ігора Забажана відбулося народне гуляння з нагоди відзначення свята Івана Купала. Цьогоріч ще більше новомиргородців прийшли поласувати смачною юшкою, загадати найпотаємнішіш бажання та очиститись купальським вогнем. Дівчата запустили вінки по вечірній Висі, а дітлахи купались до самого смеркання

Концертна програма з обрядовими піснями та костюмована театральна постановка у виконанні колективів міського будинку культури мали новацію. Дійство розігрувалось навколо теми дефіциту чортів. А з місцевими “відьмочками” за привабливого чорта боролись гості – “відьмочки” з Панчевого. Під керівництвом Наталії Удовик команда гостей показала у танцювальному батлі досить непогану підготовку. Про те, переляканий такою потужною жіночою увагою чорт утік, як від одних так від інших.

Серед яток місцевих підприємців з шашликами та різноманітними наїдками були і ятки з сусідньої Малої Виски.

Погодні аномалії супроводжували гуляння майже з самого початку. Так звідкілясь почався дощ, що тихенько собі йшов незважаючи на чисте небо і сонце. Як результат добру годину над місцем проведення висіла веселка.

Довго не могла розгорітись очеретяна лялька та все ж міському голові це вдалось і посеред сутінок запалало традиційне ритуальне вогнище.

Після концерту солістів міського та панчівського будинку культури новомиргородці завершили свято вже в сутінках танцями на піску.

rada-novomirgorod.gov.ua

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019