У Новомиргороді люди не можуть отримати субсидію, бо їх роботодавець заборгував ЄСВ

Щодо КП ” Новомиргородські муніципальні інженерні мережі” ще у березні 2016 року порушено процедуру банкрутства за рішенням суду. Наразі триває процедура санації в результаті якої підприємство має або «оздоровитись» і знову стати прибутковим, або остаточно збанкрутувати.

Підприємство займається теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, обслуговуванням будинків та прибудинкових споруд, а також вивезенням ТПВ від населення та організацій міста.

Роман Шевченко, керівник підприємства підтверджує, що борг дійсно є і підприємство його поступово сплачує.

«Підприємство не сплатило ЄСВ до 2015 року. Це була сума в розмірі понад 905,606 тисяч гривень. Зараз ми вже змогли погасити 252,963 тисяч гривень, залишається погасити ще 652,643 грн. Питання про борг ми піднімали і перед міськрадою, і в РДА, адже підприємство не має право закладати заборгованість минулих років у тарифи, а може сплачувати борг із прибутку. Оскільки тарифи в нас збиткові, то ми не можемо сплачувати заборгованість минулих років. Фактична заборгованість по ЄСВ складає десь рік, незважаючи на вчасну поточну сплату та частину сплати боргу, адже кожна сплата лягає на останню несплату», – пояснив Шевченко.

Така ситуація на підприємстві склалась за часів президентства Януковича, коли тарифи на послуги комунальних підприємств піднімати до ринкових забороняли і КП загрузло в боргах.

Перш за все борги гасяться перед НАК «Нафтогаз». Оскільки, як пояснив керівник, в рамках процедури банкрутства, пенсійний фонд подав не всі необхідні документи, то заборгованість перед ним гаситься в останню чергу.

Для призначення ж субсидії ЄСВ має бути сплачено не менше ніж за три місяці періоду, за яких беруться доходи для розрахунку розміру субсидії. Тобто ЄСВ має бути сплаченим двічі – для «літньої» субсидії окремо, для «зимової» – окремо.

«Гречка» намагалась отримати роз’яснення від Департаменту соцзахисту ОДА в телефонному режимі два дні, проте компетентної особи не виявилось на місці. Редакція звернеться з офіційним запитом до Мінсоцполітики, аби отримати роз’яснення як діяти людям у подібній ситуації.

gre4ka.info

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019