У Капітанівку завітав з презентацією книги друг Ніка Вуйчича

У Капітанівці виходець з цього селища Йосип Бондаренко презентував 21 вересня свою автобіографічну книгу «Три вироки», присвячену дружині Марії. Чимало книг він просто подарував присутнім на презентації.

Йосип Данилович з 1998 року мешкає в США, в Україну приїхав для того, щоб супроводжувати відомого проповідника Ніка Вуйчича – і скористався нагодою відвідати малу батьківщину. Життя цієї людини виявилося сповненим випробувань – за те, що Йосип Бондаренко сповідував і проповідував християнство (причому навіть не православ᾿я, на яке Комітет державної безпеки дивився крізь пальці, а протестантство) за часів Радянського Союзу йому довелося бути переслідуваним та тричі засудженим. Загалом за гратами Йосип Бондаренко провів 10 років.

Книга буде цікава не тільки тим, хто вивчає досвід християн, але й усім, хто хоче знати про реалії СРСР не з книг провладних авторів, а від пересічної людини, яка від цієї системи страждала, вистояла – і готова розповісти про все те, що бачила. І про життя української провінції, про те, як викручувалися люди, які замість грошей одержували трудодні, і про те, що підштовхувало людей до злочинів, і про неможливість вирватися з села і з колгоспів. Про сільських медиків, які, намагаючись врятувати пацієнтів, робили відчайдушні операції у домашніх умовах. І про те, як неочікувано «запрошували» до уповноважених органів. Про цькування дітей з «неблагонадійних» родин у школі. Про те, як швидко ці діти дорослішали. Про першу зустріч з майбутньою дружиною після трьох років переписки – так, це вам не в інтернеті на сайтах знайомств чатитися! Про те, як у часи тотального дефіциту збирала родина з маленькими дітьми татові передачу у тюрму – і якщо перекидали адресну передачу через огорожу, то ув᾿язнені передавали все, а якщо офіційно передавати під час побачень, то кращі продукти забирали наглядачі.

Це книга про людину, яка на власні очі бачила становлення людиноненависницької системи – і дочекалася її краху. Прийшов день – і Йосип Данилович з родиною переїхав до США, а потім разом з друзями приїхав на територію колишнього СРСР, щоб зробити їм екскурсію… місцями позбавлення волі, де він відбував покарання за християнство. Так у часи перебудови астронавт з «Аполлону 16» Чарльз Дюк та його дружина побували у радянській тюрмі!

Історія життя перетворилася на повчальну проповідь для інших – як і Нік Вуйчич, наш земляк розповідає про те, чого можна досягнути, якщо йти за власною метою і не здаватися.

На фото – Нік Вуйчич та Йосип Бондаренко.

Олена Белінська. (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019