Турнір пам’яті героїв

26 травня відбулася фінальна частина змагань з футболу в пам’ять загиблих вогнів АТО Новомиргородського раиону. Нагадаю, що за перехідний кубок боролися чотири команди, які представляли першу, другу, Панчівську школи та гімназію.

За підсумками перехресних ігор до фіналу вийшли фаворити у своїх підгрупах – друга школа та гімназія. Гімназисти із групи підтримки активно вболівали за свою команду, навіть плакати підготували, бурно реагували на вдалі проходи гравців. Напевне тому їхня команда отримала перемогу з розгромним, притому сухим рахунком.

Звичайно, спортивні досягнення це важливо, але мета заходу була в іншому. Організатори, засновники змагань – громадська організація учасників АТО в Новомиргородському районі та депутатська фракція в районній раді від Політичної Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» ставили за мету привернути увагу до подій, що відбуваються на сході країни. Вкотре вказати на факт російської агресії, зазначити, що там іде війна. Нагадати, що на фронті гинуть сини та доньки України. Серед яких, на жаль, є і наші земляки – Андрій Гурічев, Євгеній Присяжний, Максим Чередник, в пам’ять про яких і був проведении цей турнір.

Підтримати їхніх батьків, розділити їхню участь, вшанувати пам’ять загиблих земляків. Пронести цю пам’ять через віки, щоб батьки героів відчули, що вони не одні, що це наша спільна втрата. Щоб нарешті всі зрозуміли, що з нами будуть рахуватися, коли ми сильні, згуртовані, свідомі у своїх прагненнях, що від нас і тільки від нас самих залежить майбутнє України.

Тому все було організовано з урахуванням патріотичної тематики. Були запрошені учасники цієї війни, яку навіть не хочеться називати АТО, волонтери, школярі, молодь, меценати.  Учасники змагань під звуки козацького маршу урочистою колоною пройшлися доріжкою стадіону та вишикувалися навпроти батьків загиблих героїв. Наші оборонці, які повернулися з фронту, подарували батькам загиблих Андрія та Євгенія букети квітів. Хлопці та дівчата в національних костюмах виконали для всіх присутніх танець, що символізував боротьбу козаків за віковічні прагнення українців жити вільними у вільній країні. Далі звучав гімн, який підхопили, приклавши руку до серця, всі учасники змагань. Воїнами-захисниками Олександром Коровіним та Віталієм Свеклою був піднятий прапор України.

Голова райдержадміністрації Олександр Сенченко, який відкрив змагання, зазначив, що це честь для всіх, хто організував змагання, хто в них бере участь, хто виступив спонсором. Закликав пам’ятати, яку ціну заплатили Андрій, Євгеній, Максим та тисячі українців в боротьбі за незалежність України та оголосив хвилину мовчання.

Міський голова Ігор Забажан також привітав учасників змагань, побажав перемоги та мирного неба.

Володимир Вакуленко у своєму слові подякував всім присутнім за розуміння ситуації, за те, що знайшли час взяти участь у поминальному заході, прийшли підтримати свої футбольні команди, вшанувати пам’ять загиблих героїв-земляків. Наголосив на тому, що турнір організований ними, проводився вже вдруге і надалі буде традиційним. Він з Василем Горобченком, заступником голови спілки учасників АТО в районі, не обмежуються у своїй діяльності тільки організацією патріотичних заходів, а займаються волонтерською роботою.  Минулого року ними було відправлено на передову 25 машин з необхідними для воїнів амуніцією, обладнанням, продуктами харчування. У цьому році було відправлено вже чотири. Володимир Вакуленко подякував дітям за їхні листи та малюнки воїнам, які найбільше підтримують військовии дух бійців. Подякував меценатам – Івану Онищенку, Василю Крикотненку, Віктору Горовому, Анатолію Власенку, Віталію Снісаренку, Миколі Свистунову, Андрію Зубалію та багатьом іншим, які протягом всього часу надавали посильну допомогу.

А на завершення промови побажав перемог учасникам змагань та з Василем Горобченком вручили батькам загиблих героїв символічні медалі переможців. Також сувенірні медалі були вручені меценатам – депутату обласної ради Івану Онищенку та депутату міської ради, герою Чорнобиля Володимиру Поповенку.

Іван Онищенко подякував за визнання його, як він сам сказав ‘скромного внеску” у справу захисту України, хоча він далеко не скромний, низько вклонився батькам за їхніх синів, поспівчував у непоправній втраті самого дорого – їхніх дітей.

Далі розпочалися змагання футболістів.

Після завершення фінальної гри всім командам-учасникам турніру голова районноі ради Сергій Совенко вручив грамоти районної ради. Міський голова учасникам фінальної частини – сертифікати на футбольний м’яч. Володимир Вакуленко від імені Сергія Кузьменка – голови облдержадміністрації, президента футбольного клубу “Олександрія” вручив переможцям турніру та кращим гравцям, за версією суддівського складу, сувенірні подарунки з логотипами клубу. І насамкінець, Віктор Гурічев та Микола Присяжний спільно з учасниками АТО вручили призерам медалі відповідного ґатунку згідно зайнятих місць та перехідний кубок переможцю – “Златопільській гімназії”, яким до цього часу володіла друга школа.

Турнір завершився, але наступного року в цей час, в переддень Дня захисту дітей, поминальні дні, коли поминають тих, хто пішов від нас із життя, знову відбудеться турнір. Тож засновники турніру закликають вже зараз готуватися до нього, щоб цей захід набув більших масштабів, адже він, в першу чергу, передбачає формування у молоді любові до батьківщини і готовність пожертвувати своїми інтересами заради неї, відданності своєму народові, гордості за національні надбання, Відчуття приналежності до країни і свого громадянства, мови, історії, традицій, готовності діяти в інтересах вітчизни та постати на її захист. І на це треба звернути увагу всім, хто причетний до формування політики патріотичного виховання нинішнього покоління в нашій державі, нашому районі, нашому місті.

Слава Україні!

Юрій Стоянов. (Новомиргородщина)

Теги
Поділитися

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019