Туберкульоз – смерть, на яку ми не звертаємо уваги

Новомиргородський протитуберкульозний диспансер реорганізують. Як повелося протягом останніх років, заклад поки що залишається, а от статусу юридичної особи він позбавиться і стане відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру.

І, як і будь-які інші зміни, ця реорганізація викликає зацікавленість у людей.

Що буде з протитуберкульозним диспансером?

– Ми продовжимо надавати допомогу тим, хто її потребує, – розповідає головний лікар протитуберкульозного диспансеру Тетяна Самченко. – Реорганізація навіть на колектив вплине по мінімуму – я замість посади головного лікаря перейду на посаду завідувача відділенням. Не буде на місці бухгалтера. Решта людей залишаються на місці.

Попередніми залишаються і умови лікування – всі препарати, включаючи гепатопротектори, надаються хворим безплатно. Важливо мати бажання лікуватися і вчасно виявити захворювання.

Показник захворюваності на туберкульоз у районі зростає. У 2017 році порівняно з 2016 роком захворюваність виросла на 10%, а протягом 5 років – на всі 50%. Показник зростає і за рахунок збільшення кількості виявлених хворих, і за рахунок більшого розповсюдження захворюваності.

Минулого року у Новомиргородському районі підтвердилися 23 випадки захворювання на туберкульоз. Здається, що це невелика цифра, проте якщо не лікувати захворювання, кожен з цих людей у стадії масивного бациловиділення заражає мінімум 10, а то й 20 осіб. 45% хворих на Новомиргородщині мають мультирезистентну форму туберкульозу, стійку до впливу ліків. Смертність від туберкульозу сягає 50%!

Хто хворіє і чому?

Цього року виявили трьох хворих з підозрою на туберкульоз. На днях очікуємо результати гістологічних досліджень.

Протягом останніх років вважаємо позитивним фактом відсутність дитячої та підліткової захворюваності.

Раніше вважалося, що групою ризику є люди, що ведуть асоціальний спосіб життя. Зараз спектр людей, які ризикують захворіти на туберкульоз через великі фізичні та нервові навантаження, недостатнє та неякісне харчування, проживання у несприятливих умовах, розширився.

Минулого року двоє з 23 хворих були заробітчанами, які повернулися з Києва та Москви. Зміна орієнтирів призводить до того, що більше людей з нашого району їдуть на роботу у Польщу та Чехію, там значно кращі умови роботи й проживання, а також не розповсюджений туберкульоз настільки, як в Україні та Росії. Тож сподіваємося, що заробітчани з групи ризику зникнуть.

Один – учасником АТО, у нього була легка форма й чоловік швидко одужав.

Захворів один переселенець – на новому місці одразу створити нормальні умови життя важко, додайте ще нервове виснаження і імунітет знижується настільки, що людина починає хворіти на туберкульоз.

Більшість хворих перебувають на обліку у центрі зайнятості. Чимало підприємств останніми роками активно направляють людей на профогляди, проте приємно відзначити, що у трудових колективах туберкульоз відсутній.

Як лікують туберкульоз?

Для початку треба виявити туберкульоз. Є кілька способів діагностики. Один з найефективніших – флюорографія. Важливо, що пересувний флюорограф незабаром приїде у наш район і завітає в кожен населений пункт, обстеження безкоштовне.

У Новомиргородському РТМО прекрасна лабораторія – лаборантки виявляють за допомогою аналізу мокротиння туберкульоз на первісних стадіях. Та для цього потрібно вчасно звертатися до лікарів, а не займатися самолікуванням.

Оскільки різновидів туберкульозу багато (є туберкульоз кісток, хребта, шкіри тощо), то методик його виявлення теж досить багато.

Ми вже відзначали, що лікування туберкульозу абсолютно безкоштовне. В області існує два санаторії – для дорослих у Знам‘янці, для дітей – у Старій Осоті. Є протитуберкульозна лікарня у Лісовій поляні, де лікують хворих у стадії відкритого туберкульозу, коли хворі є небезпечними для свого оточення. Коли стадія бациловиділення минає, люди повертаються додому і лікуються під наглядом лікарів тубдиспансеру чи ФАПів.

Лікування займає мінімум 6 місяців, а то й більше.

Показники захворюваності у Новомиргородському районі перевищують середні по області. Тож будьте обачними, дбайте про своє здоров‘я і пояснюйте оточуючим, що про себе треба дбати!

Олена Белінська. (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019