Тримаємо кулаки за появу нового фільму!

У Новомиргороді відбулися кінопроби – письменник та кінорежисер Олександр Жовна готується до зйомок нового фільму за власною книгою «Історія Лізи» (вона ж – «Солодка ілюзія життя»). Власне, цей сюжет писався як кіносценарій,- проте книга з’явилася першою.

Трагічна історія про чисте кохання і шалені пристрасті, про складну долю дівчинки з синдромом Дауна, якій довелося пізнати смак вбивства попри те, що таких дітей називають «сонячними», адже вони вміють тільки радіти життю – і не знають, що таке ненависть чи помста, нікого не залишить байдужим. Книга є в широкому доступі, а от фільм – він тільки на перших стадіях свого народження.

Анонсувати початок зйомок митці не квапляться – всі переживають, чи вистачить спроможності, насамперед матеріальної, довести справу до кінця. Відродження українського кінематографу відбувається поступово і дуже непросто. Як розповідають учасники дійства, економити у кіновиробництві зараз доводиться всім – наприклад, замість запланованих 45 робочих днів зйомок проводять лише 20.

Періодично з підтримкою кінопроектів щастить – наприклад, як Марисі Нікітюк, чий фільм «Коли падають дерева» приїхав знімати оператор з Голівуду без гонорару – просто тому, що йому сподобався сценарій. Але дуже багато фільмів, якими потім будуть пишатися, розпочинали знімати на чистому ентузіазмі – так, як у двадцятиградусні морози проводили кінопроби «Історії Лізи».

Костюм головній героїні, роль якої виконувала київська актриса з театру «Чорний квадрат», знайшли десь серед складів старого одягу вихованців Новомиргородського інтернату ІІ профілю, на базі якого й проводили, до речі, зйомки. Посприяв з локаціями директор закладу Євген Гончаренко. Зйомки проводили за допомогою стаціонарної камери, дрону та машини з вишкою. Останню надало за клопотанням міського голови Ігоря Забажана місцеве підприємство ТОВ ВКФ «Велта». Маленьке цуценя, яке було необхідне для зйомок, по всьому району шукали за допомогою оголошень – не сезон для кошенят і цуценят такого віку.

Для утаємничених процес зйомок був зрозумілий – виправдані півтора десятки дублів, вистраждані пошуки оптимальної локації – щоб і головну героїню було видно, і гілка від дерева красиво виглядала в кадрі. Для неутаємничених зрозуміло було тільки те, що буде фільм, бо керамічна тарілка з автографами учасників першого дня кінопроб, хоч і була дуже міцною, а з третьої спроби розбилася.

«На щастя!» – з полегшенням зітхнула знімальна група.

Тож тримаємо кулаки за ще один творчий успіх нашого земляка!

Олена Белінська.   (NB)

Одна відповідь в “Тримаємо кулаки за появу нового фільму!”

  1. Tata
    07.02.2017 в 22:16 #

    хочется пожелать Александру Жовне только терпения и выдержки для успешной работы над шедевром, всему техническому персоналу – стойкости и задора…Произведения Александра открывают занавес по ту сторону….жизни..личности.., определяя грани множеств реальностей – параллельных..многомерных )

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2018