Танці на льоду

Зима – кому радість, а кому клопоти. Якщо сніг приніс одній категорії населення задоволення і можливість покататися на санках та лижах, погратися в сніжки або просто помилуватися зимовими пейзажами і вони готові заради цього терпіти незручності пересування по місту, то другій, котра віддає перевагу іншим видам активного відпочинку, або не має на відпочинок часу, деяке роздратування.

Адже перемети на дорогах, засніжені тротуари, які розчищають водії та протоптують пішоходи, не додають оптимізму та задоволення від зими…

Мороз і відлига довершили справу і створили каток на вулицях міста і району. І зимою це звичайна річ, тому і готуються до цього завчасно. Адже від вжитих заздалегідь заходів залежить здоров’я і життя населення громади. Кожен член громади сплачує податки до місцевого бюджету і вправі розраховувати на те, що вони будуть використані на створення безпечних умов пересування вулицями міста під час ожеледиці. А в результаті біли якісь недолугі спроби створити видимість такої діяльності, в тому числі і в місті. Вулиці залишаються найбільш небезпечними і загрозливими для життя і здоров’я громадян у відношенні отримання травм та створення аварійних ситуацій для автотранспорту уже три тижні. Лише за перші два дні ожеледиці до районної лікарні надійшло 43 особи з переломаними кінцівками, не враховуючи поламаних ребер та інших травм пов’язаних з падінням. На дорогах міста та району сталося кілька аварій, пов’язаних із тим, що дороги не вчасно або взагалі не були посипані відповідною сумішшю. Хоча, як повідомили працівники автоінспекції, 50 процентів від накладених ними штрафів за порушення правил вуличного руху ідуть на рахунок місцевих бюджетів. А штрафи, як відомо, зараз не такі і маленькі – тож кошти на створення безпечних умов руху повинні бути. Саме працівники ДАІ здійснюють нагляд за станом доріг, тому вони надавали приписи відповідальним особам, складали на них протоколи, відповідальні особи штрафи сплачували, але, як бачимо, зрушень немає. Та справа і не в штрафах. Прямий обов’язок місцевої влади виділити кошти на створення безпечних умов пресування громадян вулицями населених пунктів. Якщо це економія коштів бюджету, то чому за рахунок громадян? Адже така економія, як показує практика, призводить до збільшення травматизму та витрат на лікування. А лікування сьогодні дороге. І це на собі відчуло багато громадян, які вийшли святкового ранку на ринок, до магазину, а повернулися з аптеки.

То, можливо, час нагадати очільникам громад про їхні обов’язки, не чекати виборів, щоб вони зрозуміли, що каток – це добре, але коли він не на дорогах.

Юрій Стоянов, “Новомиргородщина”

 

Теги
Поділитися

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019