Станіслав Іщенко: «Поліція може пишатися одним результатом – якщо нічого не трапилося»

Добігає кінця 2017 рік – і кожен житель району підбиває підсумки. Хтось підраховує прибутки, хтось – збитки, хтось відзначає тенденції і готується до наступного року. Саме до останніх належить поліція, адже якщо правоохоронці не будуть планувати наступні кроки боротьби з злочинцями, то наш спокійний район виявиться не настільки спокійним, як ми звикли.

– Новомиргородщина – район непростий. І не тільки тому, що є села, куди важко дістатися, але й тому, що він лежить на кордоні з Черкаською областю, – зазначає начальник Новомиргородського відділення поліції підполковник Станіслав Іщенко. – Всі прикордонні райони страждають від гастролерів, що користуються проблемами у координації діяльності поліцейських в різних областях.

Є різні способи боротьби зі злочинністю, та ми поки що змушені користуватися дідівськими методами. А в інших районах уже переходять на використання сучасної техніки для відеоспостереження. Наприклад, у Добровеличківському районі, який за більшістю параметрів не дуже відрізняється від нашого, завдяки програмі протидії злочинності зібрали близько 300 тисяч гривень – цього вистачило на встановлення 47 камер відеоспостереження. Чи не 99 відсотків крадіжок завдяки цим камерам розкриваються по гарячим слідам. А у нас програму протидії злочинності прийняли лише районна та міська ради. І все. Надходжень відповідно значно менше – вистачає на пально-мастильні матеріали для патрульної машини.

Ми не можемо поки що перекрити відеокамерами навіть два мости у Новомиргороді. Завдяки таким камерам можна було б відстежувати рух всього автотранспорту, адже у районі всі дороги ведуть в Новомиргород і перебратися на той бік Висі можна тільки цими мостами. На площі камери встановлені, щоб охороняти громадське майно. Але викривати злочинців, які допікають всьому району, завдяки цим камерам не вийде.

– Якими результатами роботи можна похизуватися?

– Ну, хизуватися – то голосно сказано. Поліція може пишатися одним результатом – якщо нічого не трапилося. А у нас такого зараз бути не може. В силу політичних обставин район насичений зброєю. Зараз зареєстровано за результатами операції «Зброя-вибухівка» п‘ять проваджень, загальна кількість вилучених одиниць незаконної зброї – понад 300 одиниць. Мова й про саму зброю, і про гранати, й про
патрони.

В рамках операції «Мігрант» спільно з Державною міграційною службою виявлено 5 осіб, які незаконно перебували на території України – двох із них депортували у країну походження.

Зменшився показник розкритих дитячих злочинів. Минулого року зареєстровано 7 випадків, цього року – 6.

Абсолютно всі неповнолітні, які фігурують у кримінальних справах – вихованці не інтернатів, а добропорядних родин. Крадуть мобільні телефони, металобрухт, був навіть випадок викрадення неповнолітнім мопеду. Тож батьки, які вважають, що фінансове забезпечення є головним, можуть втратити найважливіше – майбутнє своїх дітей. Приділяйте своїм дітям увагу, для них це важливіше, ніж нові гаджети.

Розкрито три з п‘яти випадків незаконного заволодіння транспортними засобами. Деякі викрадені засоби пересування навіть оперативно повернули господарям.

– Чи дійшли до Новомиргородщини якісь результати реформування поліції?

– Зараз дозволили проводити перевірки за спрощеною схемою повідомлень, які не потребують додаткової перевірки, завдяки цьому ми уникаємо величезної паперової тяганини. 90% викликів поліції пов‘язані з дрібними конфліктами. Наприклад, чоловік і дружина посварилися й хтось один замкнувся в хаті й не пускає додому свою половинку.

Або сварка через земельну межу. Конфлікт вичерпується, як тільки поліція прибуває на місце виклику. Раніше необхідним був збір купи непотрібних матеріалів, як-то опитування сусідів, детальний огляд місця події, збір свідчень всіх зацікавлених осіб. Це забирало багато часу, який можна використати з більшою користю. Зараз досить рапорту посадової особи, що прибула на місце події.

Зменшилася кількість скарг на працівників поліції. Новомиргородщина – специфічний регіон, тут дуже люблять писати скарги. Зараз, не в останню чергу завдяки швидкості реакції на виклики, кількість скарг суттєво знизилася.

Активно працюємо, щоб запобігати сімейному насильству. 83 протоколи щодо таких фактів складено тільки дільничними інспекторами! Цей показник зростає, але не тому, що більше конфліктів у родинах, а тому, що раніше постраждалі замовчували факти насильства, щоб родині не доводилося шукати гроші на сплату штрафу. Зараз агресора карають громадськими роботами або адмінарештом. Це більш дієвий метод – у постраждалих немає причин приховувати правопорушення. І кому ж з сімейних мало захочеться на очах у всіх знайомих орудувати лопатою взимку чи мітлою влітку?

Люди зараз просвічені, вони уже розуміють, що сімейне насильство – то не тільки побої, є ще економічне, сексуальне, психологічне насильство. І до поліції звертаються з різних приводів. Я вважаю це прогресом і ознакою довіри. Адже безпечне суспільство починається з гармонії в родинах.

Останнім позитивним моментом, на якому хочеться акцентувати увагу, є той факт, що наше відділення поліції зараз майже повністю укомплектоване молодими перспективними кадрами. А значить, наступний рік ми зустрічаємо у повній бойовій готовності.

Олена Белінська. (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019