Список сучасних книг, які можуть зацікавити підлітків 10-12 років.

Я вчуся в 6 класі. У нас в класі 30 осіб, з яких 25 не читають. І багато в чому, це вина дорослих. З особистого досвіду я знаю, що батьки дають своїм дітям (мого віку) «Три мушкетери», книги про індіанців, Жюля Верна, і багато інших книг, які запам’яталися їм з дитинства. І обурюються, що дітям це нецікаво. Але цими книгами вони навряд чи зацікавлять підлітків.

Вибачте, але вони нудні. Їх можна абсолютно спокійно відкласти до завтра або на тиждень, і не так уже й важливо, що буде далі. А деяким просто дають певну кількість сторінок в день, і дитина пошвидше намагається їх позбутися, щоб всістися за комп’ютер або до телевізора.

Ще батьки впевнені, що сучасні книги всі поверхневі, одноразові, і читати їх мало не соромно. Насправді, вони помиляються. За останні роки з’явилося дуже багато книг, набагато більш захоплюючих, і при цьому настільки ж цінних з літературної точки зору, як і ті, що пам’ятають батьки зі свого дитинства. І видаються такі книги, які відомі й улюблені в світі багато років, а у нас вони з’явилися тільки зараз. Я не буду мудрувати і рекомендувати сучасні книги, що отримали премії критиків і бібліотекарів. Я хочу порадити книги, за які ручаюсь. Які затягують і не відпускають до останньої сторінки. Фантастику я в свій список спеціально не включала, бо до цього жанру людина прийде сама, але почавши з фантастики, вона може зациклитися саме на ній, і нічого більше їй не буде цікаво.

Отже, список книг, які мають більше шансів стати цікавими для людини 10-12 років, ніж ті, що радять батьки або, на жаль, районний бібліотекар.

– Андерс Якобссон, Серен Ульссон «Щоденник Берта»
У книзі смішно розповідається про одинадцятирічного Берті, який описує в щоденнику свої проблеми і переживання.

– Стівен і Люсі Хокінг «Джордж і таємниці всесвіту» (і продовження)
Книга про хлопчика Джорджа і його друзів, які за допомогою суперкомп’ютера пізнають таємниці космосу, в ній написано легко і просто про складні теми.

– Тімо Парвела «Елла в першому класі» (і продовження)
Елла і її друзі на кожній сторінці потрапляють у кумедні ситуації, читаючи її, неможливо втриматися від сміху.

– Клаус Хагерюп «Маркус і Діана» (і продовження)
Маркус – сором’язливий підліток, який постійно закохується і потрапляє в складні, незручні ситуації.

– Марі-Од Мюра «Oh, boy!»
Більш серйозна книга про відносини абсолютно несхожих один на одного людей, яких доля зіштовхнула разом, щоб врятувати один одного в складному для них періоді життя.

– Кетрін Патерсон «Чудова Гіллі Хопкінс»
Повість про важку дівчинку, яка зовні забіяка, брехуха, злодійка, а всередині – ранима, добра, яка мріє про Дім, в якому її будуть по-справжньому любити.

– Теренс Блекер «Б’юсь об заклад, це хлопчик!»
Головний герой змушений перейти в нову школу під виглядом дівчинки, де він постійно потрапляє у важкі й одночасно смішні ситуації.

– Жаклін Уїлсон – всі книги (легке читання для дівчаток)
Її книги – життєстверджуючі, сучасні, що розповідають про дівчаток-підлітків, про їхні проблеми і способи вирішення.

– Карен Арутюнянц «Я плюс все»
Книга про життя одинадцятирічного Гоші, наповненого яскравих подій.

– Андрій Жвалевский, Євгенія Пастернак «Час завжди хороший»
Оля, дівчинка з майбутнього, потрапляє в минуле. Вітя, хлопчик з минулого, потрапляє в її час. Спочатку їм все здається жахливим і незрозумілим, але вони з усім впораються і зрозуміють, що час завжди хороший.

– Валерій Воскобойніков «Все буде гаразд»
Світла, смішна книга про хлопчика Володю та його друзів, про радощі, проблеми і пригоди, які відбуваються з ними і навколо них.

– Станіслав Востоков «Вітер роблять дерева»
Дуже смішна книга про шестирічних дітей, які розмірковують про сенс буття, про складання віршів за методом китайських поетів-ченців, і про те, для чого в манну кашу додають грудки …

– Жвалевский, Митько «Тут вам не заподіють ніякої шкоди»
Дуже смішна книга, радує кожною своєю сторінкою. Не рекомендується читати в метро – можливі спалахи істеричного сміху.

Учениця шостого класу.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019