Спільна справа. Добрі справи не завжди на благо

Ділянка дороги від Листопадівської греблі і фактично аж до першої школи доволі небезпечна в плані дорожнього руху. Вона має два крутих повороти та похиле дорожнє полотно, що під час ожеледиці створює додаткову загрозу безпеці учасникам руху. До того ж, пішоходам за відсутності тротуару доводиться ходити проїзною частиною дороги.

Багато новомиргородців ходять тим шляхом до магазинів, на автостанцію та й просто на прогулянку. Школярі йдуть до школи, на гуртки і часто ввечері, коли вже стемніло. Та й чимало жителів села Листопадового долають цю ділянку дороги до Новомиргорода пішки. По будням на роботу, а в неділю, ще більше їх мандрує на базар і по завершенню справ тим же шляхом повертаються додому.

Дорожній рух на цій ділянці шляху інтенсивний та й аварійні ситуації виникали там не раз. Щоб убезпечити мандрівку пішоходів міська рада вирішила зробити для них пішохідну доріжку.

Розпочалися роботи. І відразу виникли проблеми.

Власники приватних будинків, уздовж яких мав пролягати тротуар, звернулися до посадовців міської ради з цілком природним проханням – при будівництві тротуару передбачити облаштування заїздів до їхніх домогосподарств. Їм відповіли, що все врахують.

І роботи продовжилися. Коли ж жителька одного з будинків зрозуміла, що пропозиції не враховані і тротуар піднятий дуже високо, в чому вона переконалася на практиці – це дуже ускладнює заїзд на її подвір’я, жінка звернулася до міськради із письмовою заявою, з метою уладнати проблему.

Реакція посадовців не забарилася. Наступного дня до подвір’я прибула комісія у складі посадовців міськради та пред’явила її сину, власнику будинку, акт обстеження прилеглої території, яким встановлено, що Федоров Станіслав Сергійович біля свого будинку, на обстеженій території, зберігає сім тонн буту. Можливо це збіг, але відразу згадується російський телеведучий Дмитро Кісілєв з його фразою, яка стала популярним мемом. Станіслав Федоров факт зберігання буту не заперечував, тож акт підписав і попросив пояснити, яке відношення має його камінь до тротуару, який будує міськрада. Але виразної відповіді так і не отримав. І вона, на думку Станіславова, була більше схожа на погрозу.

Як би там не було, якщо влада вимагає усунути порушення, то він, як законослухняний громадянин, камінь заніс до двору.

І знову Наталія Федорова, мама Станіслава, пішла до міського голови, з проханням уладнати проблему, адже якщо бут був “каменем спотикання” то ця перепона ліквідована. Тепер хід за посадовцями.

Тим часом Станіслав почав сам майструвати заїзд, бо йому ж треба все таки заїжджати до двору. Та й тротуар почав руйнуватися під вагою його автомобіля. А як-не-як, а тротуар будується і за рахунок його податків. Поклав кілька важких бордюр зі сторони дороги, щоб тротуар не розлізся. Трохи підсипав піском, а далі вже залишив доробляти спеціалістам від міськради. Адже він не має права самовільно здійснювати ці роботи. Тим паче в межах дороги. І якщо із-за цієї конструкції станеться аварія – відповідати йому. Тож Станіслав залишив це право за спеціалістами. А там дійсно не проста ситуація. Коли розминаються дві фури одна з них виїжджає на заїзд і він руйнується. І процес руйнації вже почався.

Згодом прибули чиновники, цього разу вже ті, які відповідають за будівництво тротуару. Вони наполягали на тому, що тротуар будується правильно і згідно норм. Хоча, як один з них запевняв, для такого об’єкту благоустрою проект непотрібний.

Тож хто визначав наскільки правильно і згідно яких норм здійснюється будівництво невідомо.
Станіслав доводив, що така висота тротуару значно ускладнює заїзд до будинку, а в ожеледицю це взагалі буде проблематично. Тут взимку фури не можуть здолати підйом і з’їжджають на узбіччя та стоять не одну годину, перекриваючи в’їзд у двори.

Свої претензії виставив ще один мешканець будинку цієї вулиці, біля якого тротуар буде будуватися пізніше, але будматеріалами вже загородили заїзд до нього. До того ж у нього на подвір’ї стоїть фура, тому питання заїзду тут ще актуальніше. І він також вважає, що тротуар піднятий занадто високо. Але чиновники стояли на своєму – все робиться правильно, а питання фури взагалі зараз хвилює найменше.

Аргументи у жителів вулиці закінчилися, а переконати чиновників у своїй правоті їм не вдалося. Тож Наталія Федорова звернулася із запитом на інформацію стосовно законності будівництва та проханням про надання інформації стосовно дозвільних документів на будівництво тротуару по вулиці Бродських, а саме:

1. Копію рішення міської ради про будівництво тротуару.
2. Розробник проектної документації, серія та номер проекту, дата та номер рішення про її затвердження, кошторисна вартість, виконавець будівельних робіт та копія його ліцензії.
3. Копія документа зареєстрованого в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про надання дозволу на виконання будівельних робіт.

У відповідь отримала лише лист у якому повідомляється, що будівництво тротуару відбувається згідно чинного законодавства України, і при його спорудженні передбачені заїзди до приватних домоволодінь. Ось і все! Це більше схоже на формальну відписку на звернення. Були б відповіді, то чого їх приховувати.

Звісно, така відповідь не задовольнила Наталію Петрівну, тож вона надіслала до міської ради повторний запит на інформацію. Можливо з другої спроби щось вийде. Адже жителі вулиці схвалюють будівництво тротуару, відносяться до цього з розумінням, але хочуть щоб дослухалися і до їхніх пропозицій та врахували їхні потреби. Якщо їх менше це ж не значить, що ними можна знехтувати і за рахунок утиску їхніх прав робити благо іншим.

Юрій Стоянов. (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019