Спільна справа

Сьогодні піде мова про стосунки боржників та надавачів комунальних послуг.

Відразу хочу зазначити, що я за те, щоб будь-які послуги оплачувалися вчасно. І підтримую намагання комунальників отримати у будь-який законний спосіб свої чесно зароблені кошти. Підкреслюю – у законний спосіб.

Історія, яка відбулася у нашому місті, непоодинока і багато подібних історій заполонили інтернет.

Тож, заборгував один мешканець 120 будинку перед комунальниками певну суму. Вони деякий час безуспішно намагалися витребувати існуючий борг. З часом звернулися до суду. Суд справу розглянув і зобов’язав боржника погасити борг. Підприємство звернулося до виконавчої служби і ті взяли справу до виконання.

Але щось пішло не так і комунальники, напевне, вирішили прискорити цей процес. І взялися самотужки стягнути заборгованість.

Розпочали з того, що на дверях боржника наклеїли повідомлення такого змісту (подається в авторському написані):

“В зв’язку із аварійною ситуацією на лінії електроживлення під’їзду до Вашої квартири, Вам відключено електропостачання.

Для відновлення електропостачання, Вам необхідно сплати-ти заборгованість, сплачені кошти нададуть можливість здій- снити ремонтні роботи та відновити електропостачання Вашої квартири”.

Зазначили номер телефону і прізвище до кого звертатися за довідкою.

Як бачите, звертаються ніби то з повагою, кожне звернення з великої літери, але їхні дії вказують на зворотне. При тому, що заборгованості по сплаті за електроенергію мешканець квартири не мав і договір на електропостачання взагалі підписаний з енергопостачальною компанією. Комунальники це до уваги не взяли і без попередження, за відсутності мешканця квартири, відключили енергопостачання, не переймаючись, які пристрої в квартирі живляться електрикою і як на них вплине раптове відключення та які будуть наслідки того відключення.

Не роз’яснили і те, в чому полягає аварійність ситуації, за якої необхідно відключити лише одну квартиру з усього під’їзду. Та й відключили оригінально – від’єднали провід від лічильника замість того, щоб просто скористатися вимикачем.

Мешканець квартири не став миритися з таким розвитком ситуації. Відразу звернувся до поліції з заявою про порушення його прав та нанесення шкоди його майну. Адже його позбавили в незаконний спосіб електропостачання. Крім того, двері до квартири були лаковані, а заяву приклеїли по всій її площі і клею не жаліли, що на думку власника дверей призвело до їх пошкодження.

Поліція заяву взяла до розгляду і розпочала проводити відповідні дії.

В підсумку, електропостачан-ня відновили, керівник організації вибачився за дії своїх підлеглих, а мешканець квартири запевнив, що буде поступово погашати борги.

Фактично всі сторони досягли свого. Але чи потрібно було залагоджувати питання в такий прикрий спосіб. Аби всі з самого початку віднеслися один до одного з розумінням і повагою, такої ситуації, можливо, не виникло б взагалі.

Юрій Стоянаов. (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019