Спільна справа

Стоматологічна ортопедія на сьогодні є однією з найбільш затребуваних послуг. І як правило того що найбільше потрібно – у нас немає. Не оминула така проблема і нас. В Новомиргороді, як і в багатьох малих містах, виникли негаразди із наданням стоматологічних послуг. Виникли вони через відсутність ортопеда-стоматолога в лікарні. Донедавна їх було двоє. Та однин з них пішов на заслужений відпочинок, а інший у бізнес. А без них нема кому, принаймні офіційно, робити зліпки для подальшого виготовлення зубним техніком всіх необхідних конструкцій – коронок, культевих вкладок та ін. Тож зуботехніки залишилися без зліпків від ортопеда, а пацієнти в прямому сенсі без зубів.

Делікатність питання полягає в тому, що зуботехніки на працю ходять, отримують зарплату із бюджетних коштів, але роботу не виконують із вказаних вище причин, і звільнити їх немає підстав. Хіба що повністю вивести зі штату. І тоді роботи додасться приватним стоматологам, а проблем , в першу чергу, малозабезпеченим верствам населення. Адже вони навряд чи зможуть оплатити послуги приватних спеціалістів, які в десятки раз перевищують вартість державних.

Вирішити цю проблему взялися члени постійної комісії Новомиргородської районної ради, яку було скликано її головою Олександром Коломійцем на вимогу депутата районної ради Володимира Вакуленка. Засідання проходило доволі складно. Спочатку звучали взаємні звинувачення депутатів, які до справи не мали ніякого відношення. Ольга Барвінок попрікнула свого колегу Володимира Вакуленка в його надмірній активності, адже до його, як до депутата було багато звернень громадян, тому вона зробила висновок, що він піарщик. Суперечку владнав голова районної ради Сергій Совенко, який також був присутній на засіданні комісії, та перевів роботу у ділове русло.

Звичайно всі запитання були адресовані керівнику РТМО “Новомиргородське” Сергію Пойді, у віданні якого перебуває стоматологія. Адже, як зазначив Сергій Совенко, у цьому році на потреби жителів району для надання медичних послуг у сфері стоматології з районного бюджету було виділено близько сорока тисяч гривень. На 16 тис.грн закуплено матеріалів. На отримання стоматологічних послуг сформувалася черга з пільгових категорій населення в кількості 250 осіб. А скористалися цим правом близько 30 осіб. При тому, що заробітна плата зуботехніків за цей період склала 150 тис. грн.

Сергій Пойда повідомив, що це проблема практично всіх малих міст, та і в області відчувають нестачу ортопедів-стоматологів. Це призвело до того, що в багатьох лікарнях інших районів ці послуги вже не надаються. Але його позиція полягає в тому, що в державних лікарнях зубопротезування повинно бути. І повинно бути ургентне чергування з числа лікарів стоматологів. Тому він вживає заходи щодо вирішення проблеми. Пропонував лікарям стоматологам пройти курси ортопедії, пропонував допомогу у їх проходженні, але ті відмовляються. Запропонував приватним лікарям працювати на договірній основі з лікарнею, але ті поки що відповіді не дали.

У них і своєї роботи вистачає та й з бюджетними коштами вони не дуже хочуть зв’язуватися, адже буде жорсткий контроль їх використання та можливі перевірки контролюючих органів. А їм це потрібно?

Шукав Сергій Миколайович спеціалістів в області, звертався в обласний департамент охорони здоров’я, але там самі нарікають на дефіцит таких кадрів. Але Сергій Пойда запевнив, що припиняти спроби владнати цю проблему не буде. Та необхідні, якісь додаткові стимули щоб мотивувати, спеціалістів для роботи у Новомиргороді.

Голова районної ради Сергій Совенко зазначив, що готовий розглянути навіть варіант придбання житла для молодого спеціаліста, щоб врегулювати проблему. Тим паче, що за такою схемою, районна рада вже працює не один рік, тож вже шістьох лікарів, які залишилися працювати у новомиргородській лікарні, житлом забезпечили.

На завершення засідання депутати своїм рішенням зобов’язали керівника лікарні врегулювати цю складну ситуацію та поновити надання зубопротезних послуг в Новомиргородському районі.

А поки що, шановні новомиргородці, бережіть зуби – не пийте, гаряче, холодне, не їжте тверде, чистьте їх хоча б двічі на день. І якщо це не надасть стовідсоткову гарантію здоров’я вашим зубам, то хоча б дасть можливість дочекатися ортопеда-стоматолога у нашій лікарні, який не забезпечить таким сервісом, як приватний, але його послуги будуть значно дешевші, а для пільгових категорій – безкоштовні.

Юрій Стоянов. (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019