Сонячні панелі: хочеться бути незалежним!

У Новомиргороді перші сонячні панелі зʼявилися рік тому, кажуть, що є такого роду альтернативні джерела електроенергії у Листопадовому та Коробчиному – і зараз уже можна розповідати про досвід першопрохідців у цій справі.

– Цікавився я альтернативними джерелами енергозабезпечення давно, в інтернеті викладено чимало матеріалів на цю тему, проте наважився на рішучі дії тільки минулого року, – розповідає новомиргородець Юрій Агеєв – Війна на Сході, ніхто не знає, що буде завтра, віялові відключення. Спочатку шукав генератор, який би працював на бензині чи газу й бензині, проте таких товарів неможливо було знайти ні в Кіровограді, ні навіть замовити в інтернет-магазинах. Крім того, подумав, що бензиновий генератор – це все одно залежність, а на сонце ні в кого монополії немає, воно світить для всіх.

Вітрогенератор в умовах, які є у моєму дворі, ставити було проблематично – надто високу антену треба було б встановити, щоб «ловити вітер», бо неподалік є високі будинки, високі дерева. Вітрогенератор добре встановлювати біля річки, на околиці, де немає сусідів, високих будинків та дерев.

Тоді я самотужки встановив дві панелі. Обійшлося мені обладнання у 25 тисяч гривень – дві панелі, спеціальні проводи (будь-які в конструкції використовувати не можна), два акумулятори, контролер заряду, інвертори, метал для монтажу. Слід зауважити, що на момент придбання одної панелі вартість долара сягнула значно вище 30 гривень, тобто зараз аналогічне обладнання можна було б придбати дешевше.

Я вивчав багато варіантів здешевлення наявної конструкції. Наприклад, можна використовувати дешевші інвертори, але в такому випадку багато видів техніки, які потребують «ідеальної» електроенергії, не можна буде підключати до системи. Можна використовувати автомобільні акумулятори – але свинцеві акумулятори в приміщенні встановлювати не можна, випари від них шкідливі для людського організму. Якщо є окреме приміщення для акумуляторів – то завжди можна скористатися таким способом економії.

Влітку протягом довгого сонячного дня можна накопичити в акумуляторах 5-6 кілоВатт електроенергії. Взимку – по різному, був один день, коли сонця майже не було – за день накопичилося лише 100 Ватт. Але зазвичай – ніяк не менше 200 Ватт.

Далеко не все можна підключити до тої системи альтернативного енергозабезпечення, яку я створив. Наприклад, холодильник чи автоматична пральна машина при запуску споживають стільки електроенергії, що вони просто не заведуться. Але лампочки, телевізор, компʼютери цілком можуть живитися сонячною енергією. Забезпечую повністю потреби однієї кімнати в домі.

Щоб будинок став повністю енергонезалежним, панелей має бути більше – але у мене є місце ще лише на дві, в інших місцях затіняють дерева.

Окупитися сонячні панелі можуть у моєму випадку років за 20 – при нинішніх тарифах на електроенергію. Відповідно зрозуміли такий вчинок не всі – багато знайомих кажуть, що отримувати електроенергію від ВАТ «Кіровоградобленерго» можна без будь-яких проблем, що це значно доступніше по ціні.

Однак незалежність, хай навіть зовсім скромна – це досить важливо, щоб за неї платити солідними грошима. Набагато дешевше їздити автобусами й потягами, але кожен хоче мати автомобіль, щоб їхати у будь-який час, куди заманеться. Незалежність – це престижно.

Врешті, ніхто не знає, що нас іще чекає – кримчани теж думали, що електроенергія буде для них доступною завжди. Але в наш час ніхто й ні на що гарантій дати не може. Тим, хто каже, що я не знаю, що буде через 20 років з ціною на електроенергію, я відповідаю, що ми не знаємо, що буде через 10 років з цими грошима. Тому вкласти гроші у перспективу, незалежність і стабільність – це завжди вигідно.

Олена Белінська.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019