Скутер: засіб пересування чи небезпека на дорозі?

Останнім часом на вулицях Новомиргорода спостерігається помітне зростання кількості мопедів. Це й не дивно: досить простий в керуванні апарат за доволі доступною ціною, та ще й без необхідності оформляти будь-які папери приваблює багатьох бажаючих покататися «з вітерцем».

За кермом скутера можна побачити як підлітків (а часто й дітей), так і пенсіонерів. Здавалося б, винайдено нарешті ідеальний транспортний засіб, однаково зручний для всіх…

Спостерігаючи протягом якихось півгодини за рухом транспорту на одному з «цікавих» місць Новомиргорода – кільці, позитивне враження від мопедів змінюється негативом, а зрештою переростає в цілковите обурення.

Ось хлопчина років 13 мчить з боку залізничного вокзалу по вулиці Кірова, навіть не задумуючись про те, що погнутий і облізлий трикутник на стовпчику насправді є дорожнім знаком і означає він те, що хлопчина повинен був би дати дорогу автомобілеві, який ледве встиг загальмувати перед зухвалим гонщиком.

За кілька хвилин по тій же вулиці Кірова, але з іншого боку, до кільця наближається сучасна мама на скутері з двома дітьми (старше ззаду, а менше – попереду). Весело розмовляючи на ходу, вони проїжджають повз кільце, не звернувши найменшої уваги на водія, що завбачливо пригальмував «від гріха подалі», побачивши що його ніхто не збирається пропускати. Звісно, ця горе-мамочка не розуміє на яку небезпеку наражає своїх дітей і навряд чи їй щось скаже вислів «перешкода з правого боку»…

Окремої теми варті скутеристи (і не тільки вони), що полюбляють кататися центральною площею Новомиргорода та ділянкою вулиці Леніна, на якій рух транспорту взагалі заборонено. Незважаючи на це, перехожі, а особливо батьки, що гуляють там з дітьми, не повинні втрачати пильності ні на секунду, оскільки в будь-яку мить на них може наскочити шалений гонщик.

Таких і подібних випадків можна навести безліч, але, на жаль, далеко не всі з них закінчуються щасливо. За статистикою, майже третина людей, що постраждали в Україні внаслідок ДТП – водії скутерів. Властивості доволі хиткої двоколісної конструкції залишають дуже мало шансів вийти неушкодженим із аварії. До того ж, лічені одиниці новомиргородських «скутеристів» користуються шоломами, які врятували чимало життів. Основними причинами трагедій стають незнання елементарних Правил дорожнього руху та керування мопедом в нетверезому стані.

В парламенті вже давно знаходиться законопроект про реєстрацію транспортних засобів з об’ємом двигуна до 50 куб. сантиметрів, але, судячи з ситуації, що склалась у Верховній Раді, до його розгляду депутати візьмуться ще нескоро. Тим часом, місцеве керівництво сусідньої Черкаської та кількох інших областей вирішило не чекати доки питання вирішиться на державному рівні і почали діяти. Скориставшись пунктом Правил дорожнього руху, що передбачає можливість запровадження карток водіїв мопедів і велосипедів органами місцевого самоврядування, вони почали реєстрацію скутерів.

Власники всіх малолітражних мопедів і скутерів зобов’язані зареєструвати свої транспортні засоби і отримати облікову картку, на якій міститься вся інформація про водія, включаючи місце проживання, телефон і групу крові. Картка водія видається особам, які здали в підрозділах ДАІ тест на знання Правил дорожнього руху. У випадку скоєння ДТП, керування в нетверезому стані або допущення більше трьох порушень ПДР протягом календарного року – картка вилучається співробітниками ДАІ. Якщо водій скутера має водійські права – отримувати облікову картку не потрібно.

Звісно, що все це – вимушені заходи, спровоковані самими ж «скутеристами», частина з яких не знає елементарних правил поведінки на дорозі або свідомо їх ігнорує, наражаючи на небезпеку себе та оточуючих. Та невже так важко вивчити, що означають ті дорожні знаки, яких у Новомиргороді й десятка не набереться?

 

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019