Скажи навіщо… і чому?

(Здано до друку в січні 2016 року, на особисте прохання міського голови в «Брєді сивої кобипи» про час «Х», чи як там здається, №32 «Зеленої газети». Друкується вперше. )

На превеликий жаль, більшість «вождів» які приходять до влади відразу впадає в амнезію, тому вони різко забувають про обіцянки, сподіваючись й на нашу коротку пам`ять, і продовжують по інерції вішати нам «лапшу» на вуха. Пропоную читачам і всім виборцям згадати обіцяне, порівняти з тим, що маємо і самим вирішити, хто ж наш мер насправді: досвідчений керівник чи «засланий козачок»?

«Ми зробимо» – Таку гарну, оптимістичну і романтичну назву мала передвиборча програма нинішнього міського голови: “Я та моя команда буде працювати порядно та чесно на розвиток громади міста використовуючи свій великий досвід роботи на керівних посадах…”

І лозунг гарний: «Ми зробимо разом Новомиргород європейським містом». І справді, а кому ж в Європу не хочеться?

«Місту потрібен новий, молодий, ефективний менеджер» – Гарно, патріотично, перспективно написано. І папір якісний, і символіка європейська, і тираж непоганий… Дві тисячі примірників, всього півтори тисячі плюс ще п’ятсот штук, не знаю чи правда, може злі язики баламутять, але так на агітках надруковано.

«Міська рада повинна працювати ефективно, постійно, а не латати дірки лише перед черговими виборами». Досвідчений посадовець та громадський діяч розповів, як в якості міського голови виводитиме Новомиргород із кризи…

Щотижневик «Новомиргородські Вісті» про це та інше:

– «Ігор Забажан:… Я знав, що у міській раді все буде дуже складно, але уявити не міг, наскільки…»;
«З документами у міській раді ситуація дуже складна, чимало документів відсутні» (вибачте, але в якому відділі, прізвище спеціаліста, керівника, кого з них притягнуто до відповдальності?);
«Знайшли папочку, на якій було написано: «Не трогати!», зі знайденими документами розбираємося. Зараз можна сказати, що знайшли, звідки взяти близько 300 тисяч додаткових коштів до бюджету» (а до цього куди вони йшли? Прізвище власника «папочки», прізвища тих, кого не трогати).

Основні завдання на найближчий час (з програми кандидата на посаду міського голови):

…Скорочення штатної чисельності міської ради вдвічі, в тому числі заступників міського голови (надрукуйте для порівняння штатний розпис станом на 25.10.2015 року та на 01.02.2016 року);

…Вирішення проблем бюрократизації та корупції міської влади (скільки матеріалів уже направленодо правоохоронних органів чи СБУ, прізвища тих, хто конкретно є корупціонер: голова, заступники, чи хтось інший – якщо таких немає – де вибачення?).

…У мене зовсім інші погляди на формування та використання бюджету. Насамперед для розвитку міста потрібно зменшити фонд заробітної плати керівного складу вдвічі, зокрема за рахунок зменшення керівного складу міської ради (оприлюдніть в пресі місячні оклади керівного складу міської ради з надбавками «за шкідливі умови праці чи інтенсивність» до і після виборів);

…Зарплату треба отримувати не за посаду, а за результативність роботи…;

…Ремонт доріг, зниження тарифів, покращення якості надання житлово-комунальних послуг, створення нових робочих місць, благоустрій…(І де ж результат? Виходить, результативності немає, а зарплата, вибачте, за язик вас ніхто не тягнув);

Для мене є незрозумілим, як можна новостворене підприємство (мається на увазі КП Новомиргородські муніципальні інженерні мережі) за такий короткий проміжок часу, в якому працює майже 80 новомиргородців, довести до такого жапюгідного стану, загальна заборгованість якого сягає близько 60 млн. гривень…(Для нас також незрозуміло, тому дуже прошу надрукуйте прізвища посадових осіб міської ради, хто відповідав за роботу підприємства; прізвище заступника голови райдержадміністрації, до посадових обов`язків якого відносилося вирішення питань житлово-комунального господарства протягом останніх п’яти років. І ми всі дізнаємося, хто конкретно двічі призвів підприємство до банкрутства);

Проте в моїй команді є ряд фахівЦів, які зможуть зробити це, на цьому розуміюсь і я як економіст – ми маємо переформатувати роботу підприємства. Не треба зациклюватися на пріоритетності надання комунальних послуг, якщо можна зайнятися, наприклад, ще й виробництвом тротуарної плитки, асфальтобетонноі суміші...(А може відразу наприклад космосом… Далеко, гарно і не видно…Нікому);

…Зараз шукаємо люцину, яка очолить комунальне підприємство «Новомиргородські муніципальні інженерні мережі». І де ж вона загубилася та людина. Команда ж була досвідчена? На жаль, кілька серйозних досвідчених господарників дізнавшись про реальний стан справ на підприємстві від пропозиції очолити його відмовилися (Цікаво було б всім дізнатися – що ж це за «щасливчики» і як вони «такі досвідчені» посміли відмовитися від такої щедрої пропозиції? Це ж команда…);

…Зараз ця команда формується. Вона збирає разом людей і молодих і старшого покоління, проте всі вони з великим досвідом роботи… А віддати підприємство в критичному стані в руки людині без досвіду ми зараз не можемо, адже найменша помилка призведе до колапсу в місті…(Так ви якось визначтеся, чи ви команда? Чи керівники з великим досвідом роботи? Чи… люди і молоді, і старшого покоління, чи просто люди… без команди… без досвіду?);

…А поки що зосередимося на благоустрої міста, зокрема його центральної частини. Треба, щоб всім городянам було чим пишатися…(Ясна річ, пишатися у нас є чим – шахтарський гуртожиток, «Кам`яним дивом», приміщенням колишньої Златопільської гімназії, руїнами зоотехнікуму, базою ШСУ, шахтою «Новомргородська»… Є чим… є… Крайніх немає.)

Але для того, щоб чимось пишатися, необхідно до нього ще якось добратися.

І хоч дороги у нас, м’яко кажучи, не дуже, але раніше, до виборів, після того, як випадав сніг і проходив грейдер, ямки десь ховалися, і «худо, бєдно…» але до весни ми якось їздили вулицями, і ходили тротуарами, незважаючи навіть на те, що їх у нас не так уже й багато, і якість не дуже висока. Але де той грейдер? Чи то з мосту впав, чи то міст на нього наїхав? Не знаю. Але люди кажуТЬ, на мостовій опорі арматуру сильно «відать», і «відать» не довго вона зможе той міст в робочому стані з таким навантаженням… Не знаю, але люди кажуть, машини дуже важкі їздять, і люди ходять, поки що, по мосту. А потім…. Якщо, не дай Бог… Парому то немає, а шкода…

Екс мера критикували – нічого не робить, не вміє, не знає… А новий казав, на перегонах, я маю досвід, я зроблю, я і моя досвідчена команда. Перший сніг пішов – і сам зробив, і команда зробила – дорогу від «Чкаловської» контори до руїн колишньої контори «Зорі» непроїзною. Особливо біля повороту на кладовище. Та навіщо їм та Дорога? Вони ж мертві… Та в кіці вулиці Жданова, та й взагалі по всіи верхній частині вулиці, та скільки там тієї вулиці? Та й людей, тих, там скільки живе? Якщо хтось хоче заперечити, повірте, нічого особистого. Дуже рекомендую проїхати на власному автотранспорті вказаним маршрутом. І щиро співчуваю тим мешканцям міста, яким так не поталанило з вибором місця проживання.

Крім того від всіх свідомих громадян міста «щиро дякую» керівництву мерії за оперативне, своєчасне і якісне прибирання снігу з проїжджої частини, з прибудинкових територій, обробку доріг та тротуарів «реагентами», розчистку зупинок громадського транспорту. І головне, народні слуги, рекомендую – не беріть все близько до серця. Люди в нас добрі… Вони вас навіть люблять… І часто згадують не злим, тихим словом.

Я не про рядових працівників. Вони ж як працювали, так і працюють.

А ось досвідчені керівники зручно вмостилися в кріслах, кабінетики ремонтують. Все для людей, все.

Зараз почну робити для людей. ЯК мер… я ж обіцяв… ми ж обіцяли… боротися… з корупцією… поганими дорогами… тарифами… боротися… А може вже досить боротися? Сто днів боротьби пройшло. Для досвідченої команди це вже досить значний термін на адаптацію, на «коректіровку», на підготовку – ви ж не з вулиці прийшли. Не виходить головою, то беріть ломи і лопати. Ви ж знали, куди йшли? А якщо не виходить ні ломом, ні лопатою, вопьному воля – скаженому степ.

Час є, але якщо вибрали не той фах, сіли не в свої сани, поки ще коні не набрали ходу, можна стрибнути. Але пам`ятайте, коли коні почнуть бігти по бездоріжжю, вони рознесуть крісла, на які ви так зручно вмостилися. Ніколи не бійтеся змінити щось в своєму житті, інколи це корисно. Інколи – необхідно. А інколи просто приємно.

Якщо (з ваших гасел) в міській раді працювали корупціонери – доведіть це, скажіть хто конкретно, і нехай вони понесуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Якщо ж там працювали чесні й порядні люди, то ви просто попросіть вибачення у них, у їхніх рідних та знайомих, у тих, хто їх підтримував, і геть… Бо ви… Третього не дано.

І наостанок. Той, хто один за всіх… Дійсно, один в міській раді Олександр Якименко, один за всіх горнув сніг, трактором з люлькою, з трикутником… таким як є, бо іншого немає. І ми всі щиро йому вдячні, і не тільки йому, а й всім тим, хто брав участь у прибиранні снігу. А він горнув чесно, як міг. Шкода, що керувати Нікому, та й чим керувати. Трактор то один, а доріг багато.

…Критичним місцем стала дорога на сміттєзвалище – трьома тракторами пробивали сніг… біднесенькі… Сніг не пробивають, а своєчасно згортають, якщо не знаєте як, поїдьте у Лип’янку, Ярошівку сусідньої Черкащини і подивіться, як там «недосвідчені», «забиті», «давно вже не молоді менеджери», «без великого досвіду на керівних посадах» не те, що згорнупи сніг з доріг і вулиць, а навпь зробили асфальт чистим, на підйомах і поворотах акуратні купки посипкового матеріалу. Що? «Попередніки не підготували посипковий матеріал, І техніку… Поламали… Безсовісні… І до зими зовсім, зовсім не готувалися? Вони не готувалися… А ви? Дві машини відсіву гранітного та з десяток мішків солі змішати… та купками на підйомах і поворотах насипати – слабо? А в`їзд до міської ради розчистити, щоб легкова машина заїхала – також слабо?

А розбити місто на квартали і заключити з власниками снігозбиральної техніки договора на розчистку вулиць від снігу та посипку реагентами під час ожеледиці також «попєрєдніки» помішали? ЧИ тільки на вибори територію міста на квартали ділять? І голоси на виборах неділю рахують?

І як ті бідні європейці так швидко рахують мільйони бюлетенів. На другий день країна знє хто президент! Не цікаво… От у нас… Виборців близько дев’яти з половиною тисяч, а гопосувало аж максимум чотири на восьми дільницях. Ото роботи!

Кажете, критикувати завжди легше, ніж працювати. Можливо. А хто вам не дає працювати? А якщо забули, що таке праця, мабуть досвід заважає, тоді передайте «якомусь», «уже не молодому, недосвідченому менеджеру» в оренду за одну гривню з мільйонними боргами оте «паршиве комунальне підприємство», де тариф «все включено», від якого відмовилося декілька ваших «досвідчених господарників». Укладемо угоду і ми покажемо вам, як насправді треба не боротися зі снігом, а своєчасно його прибирати, і як взагалі потрібно працювати. І вам буде легше, і для мешканців міста корисно.

Шановнн земляки, тяжкі часи пройдуть, рано чи пізно все обов’язково буде добре. Головне не зламатися, бути сильнішим, незважаючи ні на що. Необхідно стимулювати наших «слуг», щоб вони не забувапи «що козак сказав, козак зробив», а якщо не зробив, то який він козак.

Слава Україні!

Дмитро Мостовий.

Р.S. Вже минуло майже три роки. «Георгіївська» стрічка мера змінилася на кольорове фото на фоні прапора Євросоюзу. Що ще змінилося чи змінюється? Дуже багато чого, а насамперед змінюємося всі ми – і це досить гарна новина для нас.

Можливо не досить рівними шеренгами, але впевнено, з гордо піднятими головами учасники параду вишиванок влаштували ходу по центральній вулиці міста: дітки, школярі, сім’ї, колективи – практично представники всього району. На думку мера та деяких його «менеджерів» у мене бракує авторитету, тому й проголосувала на виборах всього якась сотня (це вони так про людей). Можливо що й так, нас всього сотня чи декілька сотень, але це не завадило нам в День Незалежності бути разом. 3 нами була американська вопонтерка Кероп Кумінгс в українській вишиванці. І дуже дивно, що меру, «відновленого європейського міста» Забажану І.В., який, на його думку, представляе інтереси громади, в цей день навіть не знайшлося місця в цій громаді під час святкування Дня Незапежності, всього… через неповних три роки! Може не запросили, та й депутатів міської ради я не помітив, мабуть не потрібні їм а ні ми, а ні наша вільна, незалежна Україна! Мабуть… знову чиясь автобіотрафія заважає, а може щось інше. Цікаво, за всю історію, чи був хоч один випадок, щоб в якійсь цивілізованій державі мер міста не брав участі у святкуванні Дня Незалежності? Чи він окремо від держави? Чи може це не його держава? Чи це просто не наш мер?

(Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019