Щодо звернення депутатів міськради до жителів міста та району

Хотілося б відразу, без зайвих передмов, пояснити підписантам і жителям міста, що критика є необхідним інструментом для поліпшення і удосконалення будь-якої справи.

Як колишній ревізор і інспектор різних відомств, а також виконавець, на якого «наїзжали» ревізори, можу сказати, що якщо ми і мали при соціалізмові якийсь порядок, набагато більший, ніж зараз в Україні, то тільки завдяки некорумповаНій системі інспекцій. Так, в ті часи свобода слова і критика знизу була обмежена. Зараз недоліки в роботі різних інспекцій, що не в кращу сторону впливає на економіку, на стан довкілля, на здоров`я населення і т.п., компенсують низи своїми зауваженнями і критикою. Але якщо колись приписи державних інспекцій і санкції були обов’язковими до виконання, то зараз на зауваження низів немає майже ніякої реакції в їх конструктивній частині. Є реакція тільки тому, що затронута «честь мундиру» чиновника чи групи його подільників. Якби була б затронута «честь» (на думку громади поки що в нас давно це слово взагалі не фігурує, бо не знають, з чим їсти ту «честь»), притому небезпідставно, то дійсно високопорядний чиновник або фахівець високого рівня, давно подав у відставку. Так, як це робиться в нормапьних державах.

А де ви бачили у нас безпідставні зауваження в пресі? Давно співпрацюю з редакторами різних районок і відразу скажу, що безпідставні зауваження там не пропускають. Навпаки, дехто може «змягчити» огріхи своїх друзів або не згадати їх під дією «особого мнения» адміністрації.

Зараз ми спостерігаємо інформаційний феномен, коли «особое мнение» та телефонне право уже не працює і преса набула усіх тих прав і повноважень, які вивели її на європейський рівень. Так що, панове депутати, якщо ви робите виклик нашій пресі, то ви робите виклик свободі слова і європейським порядкам. Вам залишається під тиском незаперечних фактів в вашій неповній відповідності займаним посадам чи виконавчим функціям подати у відставку. Або ж негайно прокинутися від сонного стану, згадати про свою честь і зранку наступного дня розписати хто за що відповідає (а вас там чимало вистачить на кожну невирішену справу) і братися за організацію робіт.

Якщо не здатні організовувати людей, самі беріться за лопати і вантажте сміття на причепи. Якщо у вас до цього часу ще немає карти сміттєзвалищ, то я вам можу ще раз нагадати, додавши до вже описаних в газеті ті, які з`явилися за часи вашої «роботи». Хоча би по посадках, що за інтернатом ім. Гагаріна. Там ви зможете побачити частенько, що з труби водокачки безперервно ллється вода. Так, що вже утворилося озерце чистої води.

А може вам ще показати місця, куди зливаються нечистоти, у тому числі і в річку? Чи може ви не бачите, що біля дорогоцінного нам усім джерела на Панських горах постійно накопичується сміття, отруюючи єдине джерело питної води в місті? А ви ж усі берете звідтіля для себе воду! Можна було б забезпечувати цією водою і дитячі установи.

А щодо доріг, за станом яких ви так сильно вболіваєте, то чому до цього часу не організовано систематичний поточний ремонт вибоїн, так, що вже оголошено в пресі конкурс на найбільшу вибоіну. Чи це брехня? А якщо ці роботи виконувати заважає якесь законодавство, що прийняте на замовлення дорожньої мафії, то плюньте на нього і сміливо робіть поточний ямковий ремонт по територіальному праву. І зекономите державі мільйони, які висмикните з пащі бандитів. Чи ви з ними заодно? В деяких регіонах за цю справу взялися підприємці.

А чому вас зовсім не цікавить хід ремонтних робіт по асфальтуванню вулиць. в тому числі і вул. Залізничної? Жодного представника міськради там не буває, і наслідок – товщина асфальту 1-2 см! Може вам у дворі збиралися щось заасфальтувати, економлячи дефіцитний матеріал? Двори і під`їзди до ваших осель – в зразковому стані, по усім відомо! І це – добре. Бо там, де живе чиновник, депутат, підприємець – там порядок, і для сусідів добре. Але якби воно і в громадських місцях було так!

В зверненні продубльовано те саме, що вже було надруковано в інформаційній листівці «Рідне місто». Ідей з тих пір народилося небагато. Дуже приємно знати, що керівництво ВКФ «Велта» постійно опікується вирішенням найболючіших проблем життєдіяльності міста.

А що ж залишається робити апарату міськради? Мабуть реагувати на сигнали населення і на пропозиції, і самим дещо бачити, але чомусь цього не помітно. Наприклад, хіба що сліпий не побачить, при усій красі парку, що та його частина, через яку народ ходе на Софіївку, стала небезпечною: там ряд дерев повисихали повністю (напроти школи-інтернату), а більшість – частково. Верхні гіляки високих дерев, що позасихали, у будь-який момент можуть звалитися на голову. Якось лише чудом не постраждав наш поважний 90-річний ветеран Василенко В.О., про якого ми писали, як про такого, що пам’ятає роки голодомору. хто б тоді Відповідав?

Та й більшість людей, яка ходе по цій частині парку, завжди засміченій і забур’яненій, про міську владу кажуть таке, що їй, мабуть, гикається кожного дня сотню разів. Кажуть і про нову площу, і про парк приблизно таке: такий марафет можна зрівняти зі старанням жінки, яка зробила на лиці маску, нафарбувалася, напудрилася, зачіску зробила, але забула помитися. Тобто, такими захезаними виглядають не лише околиці міста. Варто пройти якихось 100-300 метрів до смітників біля ресторану, біля магазину «Ряба», і біля інших орендованих приміщень. І чим далі, тим більше. Ось де робота для власників об’єктів і домоволодінь! І дати якусь раду нічийним територіям біля тих самих маркетів і до дороги чи площі.

Або ще: який рівень ерудиції потрібен для того, щоб помічати, коли сходе і заходе сонце і коли треба вмикати і вимикати вулинне освітлення? Мабуть, рівня дитсадка.

А ще кажуть, що будь-яке будівництво за всіма нормативами повинно розпочинатися з будівництва туалету. А з такими туалетами, які на наших базарах, взагалі слід припинити їх існування. Хоча доходів з тих базарів вистачає навіть на те, щоб за них побудувати щось.

Ще хотілося б сказати таке: Новомиргороду дуже повезло з тим, що в місті працювали і зараз живуть фахівці ще радянського вишколу – кращого в світі. Іх залишилося небагато, вони – останні з «могікан». Тому владі слід скористатися їхніми порадами, врахувати зауваження бо вони є кваліфікованими і не в шкурних інтересах. Якщо ті поради і зауваження подано у специфічній формі то це вимушений захід для привернення уваги і подразник самолюбста як останній засіб до якихось конкретних дій. Новомиргородська небайдужа еліта (саме так, влада за своїми діями і бездіяльністю до цієї категорії не напежить) виносить на поверхню інтереси громади і має в неї широку підтримку. Чого не можна сказати про депутатський корпус в цілому. Завжди так було в історії, що філософів і пророків, аксакалів було мало і влада їх зневажала. І така влада трималася недовго. Читайте Біблію. Набувайте хоч трохи духовної освіти. Та де там! Для вас цінніше пограти в карти, побудувати з нахапаного особняки і марити про закордон. Ми ж маримо про те, як Україну зробити рівнею Європі за усіма показниками, не для окремих осіб, а для всього населення.

Нам наука давалась тяжкою працею, до виснаження. І не було ніякої мови про купівлю дипломів. Вчили ж нас, як додати і помножити, а не відібрати і поділити. Видно, що в останньому наші чиновники дуже поднаторіли, і у них зовсім немає здібностей до додавання, скажімо, промислового потенціалу в місті і в районі. Поступово зникають то плодоконсервний завод, то вже комбікормовий. Зате звітують про яку-небуть дрібничку, як величезне досягнення. Наприклад, про введення в експлуатацію очисних споруд, в яких у комунальників немає жодної потреби і які без них легко обходяться, зливаючи нечистоти куди попало. Потім спостерігаємо, що люди масово хворіють якимись невідомими вірусними і алергічними недугами.

Зникнення (вірніше навмисне знищення) харчопереробних підприємств має ознаки диверсійної діяльності, направленої на підрив продовольчого потенціалу України. Немає сумнівів, що виконується план Путіна, але ніяких дій з боку СБУ не спостерігається (закон невтручання в економіку?). Наслідки такого невтручання – підвищення цін на продовольчі товари, інфляція, зменшення частки натуральної продукції, зниження тривалості і рівня життя населення. Тобто, ми спостерігаємо відсутність державницького мислення в органах місцевого самоврядування. Схоже на те, що коло своїх обов’язків вони просто обмежили тим, що їм під силу. В міру цього і зарплату слід було собі, любимим, призначати скромнішу. Це одне. А друге – треба дякувати громадським активістам за те, що вони намагаються безкорисно закрити ті дірки в їх діяльності і сприяти в цьому, а не ображатися і ображати. Ця безпідставна пихатість – пережиток комуністичної адмінсистеми, нащадки якої ще збереглися в теперішніх адміністраціях. Якщо ви є прихильниками тієї системи, то і там є що запозичити позитивного, наприклад, лозунг: «Ответим ударным трудом на происки наших врагов». І ми будемо тільки «за» – працюйте з соціалістичним ентузіазмом для свого авторитету і нам на радість. І ми навіть ображатися не будемо на те, як нас назвете.

Сергій Чоботар. (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019