Щодо утворення єдиної автокефальної української церкви

У зв’язку з останніми подіями в релыгійному середовищі, а саме надання УПЦ томаса, у прихожан виникло багато запитань стосовно діяльності релігійних громад України. Ініціативна група від ПП «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» здійснювала роз’яснювальну роботу та поширювала інформаційні видання 3 метою усунення суперечностей між вірянами. Тож скориставшись нагодою надаю роз`яснення з даного приводу і в місцевій газеті.

Що таке автокефалія?

«Автокефалія» буквально означає «сам собі голова». Автокефальна церква – самостійна, ні від кого не залежна, яка сама порядкує своїми справами, сама обирає предстоятеля («голову»), визнається іншими церквами.

Навіщо потрібна автокефалія? Що вона дає кожному українцю?

За Соборними правилами Православної Церкви, кожна незалежна держава має право на свою незалежну Церкву. Це зміцнює духовну єдність країни, захищає від ворожих впливів ззовні.

Десятки мільйонів православних в Україні, які не бачать себе у єдності з Московським Патріархатом, після отримання автокефалії повернуться до всеправославного спілкування; належатимуть до церкви, яку визнаватимуть інші церкви.

Створення автокефапьної православної церкви, яка об’єднає УПЦ КП, УАПЦ, бажаючих з УПЦ МП – ліквідує розділення, яке тяжіє над церквою з початку 1990-х, і є одним із факторів, який Росія використовує в гібридній війні проти України.

Що зробила і робить Українська держава для створення автокефальної церкви?

Проведено кілька зустрічей Президента Порошенка з Вселенським Патріархом Варфоломієм, налагоджено робочий контакт, в рамках якого було визначено канонічний шлях до створення української незалежної (автокефальної) православної церкви. Президент Порошенко як Глава держави звернувся до Вселенського Патріарха з проханням надати Православній Церкві в Україні Томос (грамоту) про автокефалію. Це прохання було підтримано всіма фракціями ВР. окрім відверто промосковських.

Вселенський Патріархат після отримання звернення від Президента і від архієреїв українських церков розпочав процедуру надання автокефалії.

Як надається автокефалія?

Автокефалію проголошує лише Вселенський Патріарх, після рішення синоду своєї Церкви. Рішення жодної іншої церкви для проголошення не потрібне. Оскільки РПЦ не з`явилась на Всеправославний Собор у 2016 році, її ініціатива щодо надання автокефалії всіма церквами ОДночасно не розглядалась, і відтак не була підтримана.

Зараз триває процедура підготовки і надання Томосу (грамоти) про автокефалію. Завершується інформування інших Церков про намір Вселенського Патріарха.

Чому російська церква в Україні – це церква держави-агресора?

УПЦ МП є невід`ємною частиною Російської православної церкви, не має навіть статусу автономії – лише «права самоуправління». Ці права можуть бути легко переглянуті, або й ліквідовані Собором РПЦ (востаннє такий перегляд трапився у грудні 2017).

Рішення РПЦ є обов’язковими для УПЦ МП. УПЦ МП підкоряється патріарху Московському Кіріллу (який фактично благословив війну РФ проти України), зобов’язана поминати Кірілла як «господіна і отца».

Будучи частйною РПЦ УПЦ МП не може дати чесну оцінку російській агресії, її архієреї і священики часто відмовляють у таїнствах загиблим українським воїнам, або й звичайним громадянам, які хрещені у «неправильних церквах».

Що буде з Московською церквою після надання автокефалії?

Україна – демократична держава, яка передбачає права кожного сповідувати ту віру і ходити до тієї церкви, яку людина забажає. Ті, хто бажатиме залишитись у духовній єдності з Москвою, матимуть можливість це зробити.

Коли буде створено автокефальну церкву, церковні громади самі зможуть визначити, до якої церкви належати: до Української чи Московської.

Володимир Вакуленко, депутат районної ради. (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019