Щоб хто так переслідував браконьєрів…

До міліції надійшла скарга від рибалок, яких орендатори проганяли від водойми. Подібне звернення склали й до органів виконавчої влади – чоловіки звернулися у райдержадміністрацію, щоб відстояти свої права на рибну ловлю, адже закон, за їхніми словами, не порушували – сіток не закидали, на гумку з кількома десятками гачків рибу не ловили.

Анатолій Сергієнко та Петро Бєлінський розповіли NB, що поїхали рибалити на так званий ставок «Океан» біля Костянтинівки. Рибалок набрався солідний гурт – сім чи вісім чоловік, проте улов був скромний – всього шість карасиків. Відпочинок перервався, коли до ставка приїхала машина з вісьмома молодиками. Це були здорові чоловіки, які прийшли розбиратися з пенсіонерами, щоб вони тут не рибалили.

– Ми не доводили справу до бійки, – зазначають чоловіки. – Всі усвідомлювали, на чиєму боці сила. Всі пам’ятають, як кілька років тому два сини орендатора з Листопадового повибивали рибалці зуби й поламали ребра, ті кілька рибин такого не варті. Але ж треба діяти по закону! От ми й намагаємося відстояти свої права. Голова райдержадміністрації Олександр Сенченко обіцяв провести роботу з Орендарями. Хотілося б вірити, що це допоможе.

Значно цікавіша ситуація у Моргунівці Жовтневої сільської ради. Як розповідає Микола Паршин, свого часу, коли зробили ставок, йому вода затопила половину городу. Проте з моменту, коли водойму віддали в оренду, рибалити йому там – зась.

– Нас на всю вулицю – два мужика, – підкреслює Микола Кирилович. – Ми багато не зловимо. Вже пропонували орендатору відшкодувати йому частину грошей, витрачених на купівлю малька, проте він відмовився. І з усіх сил пильнує свою рибу. Нещодавно приїжджав, ходив з рушницею, і сторож біля ставка з рушницею ходить – відстрілюють водоплавного птаха, щоб рибу не ловив. Ситуація наболіла, у неї втрутилася сільська рада – проте чи буде з цього якийсь ефект – побачимо. Поки що ставок є – а задоволення від того тільки візуальне, і ноги не вмочити.

Здавалося б, у чому проблема? Є річка, є Кам’янське водосховище, є ставки без господарів – азартні рибалки завжди знайдуть, де посидіти з вудкою. От тільки ресурси цих водойм не безмежні. І якщо регулярно закидати сіті, але при цьому не витрачати й копійки на малька та підгодівлю риби, то дуже швидко рибний світ бідніє…

А на Кам’янському водосховищі, наприклад, сіті розкидають щоранку – і нікому з тих, хто мав би стежити за дотриманням законодавства щодо збереження популяції риби, немає до того діла. Хоч зіпсувати бізнес браконьєрам можна було б без особливих труднощів – просто підійти на базарі й запитати в торговців, звідки риба? Подивитися, яку рибу продають у період нересту – і карати продавців гривнею. Адже запускають у наші ставки мальок коропа й товстолоба, а продають на базарі з ікрою будь-яку рибу.

А потім дивуємося, що річки бідні і вони заростають як не очеретом, то жабуринням. Та все це просто немає кому їсти! Риби все менше!

Але… поки що ситуація вже багато років лишається стабільною – караємо любителів риболовлі і проявляємо лояльність до браконьєрів…

Гроші вирішують все?

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019