Сесія: підсумки дев’яти місяців

Двадцять перша сесія сьомого скликання Новомиргородської районної ради розпочалася з приємного повідомлення, яке виголосив голова ради Сергій Совенко. Він повідомив, що до нього напередодні зателефонував командир гірського батальйону, який займає позицію в Кримському, Вилпа Ігор Богданович. Командир попросив висловити подяку депутатам районної ради: Онищенку Івану Петровичу, Горовому Віктору Володимировичу, Зубалію Андрію Панасовичу, Свистунову Миколі Юрійовичу, Снісаренку Віталію Аркадійовичу за надання допомоги та подарунків до Дня захисників України, а також районній організації учасників АТО на чолі з Василем Горобченком.

На сесію були запрошені міський, селищний, сіпьські голови, голова та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ, організацій району.

На пленарному засіданні був присутній керівник Знам’янської місцевої прокуратури Когатько С.М., з інформації якого і розпочала свою роботу сесія.

Він відмітив зниження рівня злочинності як по Новомиргородському району, так і в області. Відмітив позитивну тенденцію у зниженні кількості тяжких злочинів та середньої тяжкості. Хоча особливо тяжкі та невеликої тяжкості показали незначний ріст. Але радує те, що у першому півріччі поточного року, до речі, як і минулого, не скоєно Умисних убивств. Також зменшилася питома вага злочинів проти життя та здоров’я особи у порівнянні з обласним показником.

А от стосовно розбійних нападів та грабежів. тут спостерігається стабільність. Іх показник залишився на рівні минулого рОку. Але в противагу грабежам та розбоям значно зменшилася кількість крадіжок та водночас зросла кіЛЬкість шахрайств. При цьому шахраї ідуть в ногу з часом і свої справи вершать за допомогою інтернет ресурсів. Про що вже не раз говорилося. І на це треба звернути увагу та бути розсудливими у своїх діях. Залишилися на минулорічному рівні злочинність серед неповнолітніх і тут же збільшилося скоєння злочинів групою осіб.

В антикорупційній сфері також є над чим працювати. На одного з голів рад направлено обвинувальний акт з ознаками корупції. На даний час триває судовий розгляд. По трьом матеріалам про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, судом винесені рішення та накладенні стягнення у вигляді штрафів.

Було відзначено, що факти недотримання конституційних прав громадян в діяльності Новомиргородського ВП Маловисківського ВП ГУНП в області відсутні.

І завершив свій виступ Станіслав Когатько інформацією про звернення громадян, яких упродовж першого півріччя 2018 року до Новомиргородського відділу надійшло 38, з них 16 було вирішено, а 22 направлено в інші відомства для вирішення.

В другому питанні мова йшла про погодження призначення на посаду директора Коробчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Погодили швидко, без ускладнень. Тож депутати одноголосно на посаду директора підтримали кандидатуру Мокрицького Олександра Валентиновича. Він 1973 року народження. У 1995 році закінчив Кіровоградський державний педагогічний інститут. Учителював сім років у третій школі, працював на державній службі, очолював відділ освіти, був заступником голови Добровеличківської райдержадміністрації. 3 22 січня 2018 року працює вчителем історії Коробчинської загальноосвітньої школи та виконує обов’язки її директора. І за словами начальника відділу освіти Єпанчі О.В., виконує обов’язки сумлінно.

Третім питанням перейменували Новомиргородську районну дитячо-юнацьку спортивну школу “Колос”, тепер з її назви пролало слово “Колос”, і затвердили її статут у новій редакції.

Прослухапи депутати звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку.

У сільському господарстві у галузі рослинництва все добре, є ріст, є проценти. А от у тваринництві зберігається негативна тенденція. Постійно знижується поголів’я с\г тварин. А ключове господарство з розвитку молочного скотарства ПСП А/Ф «Пурпурівська» призупинило розвиток даної галузі і у 2017 році повністю реалізувало утримуване поголів’я великої рогатої худоби. Станом на 1 липня 2018 року в сільськогосподарських підприємствах району поголів’я ВРХ налічує 284 голови, що на 420 голів менше та становить 40% до січня-червня 2017 року. Із них корів 113 голів, що на 102 голови менше відповідно минулорічних показників та становить 53%, поголів`я свиней налічує 941 голів, що на 247 голів менше та становить 79% до відповідного періоду минулого року.

Не підводить промисловість, високі показники у якій забезпечують ТОВ “Велта” та ТОВ «Новомиргородський цукор». Обсяги реалізованої промислової продукції за січень-червень 2018 року становлять 527772,4 тис.грн, що становить 109,5% до відповідного періоду 2017 року. В загальному обсязі реалізованої промислової продукції займає близько 75% продукція добувної промисловості (ТОВ ВКФ «Велта») та 15% переробної промисловості (ТОВ «Новомиргородський цукор»).

Затвердили депутати і деякі зміни до програми соціально-економічного та культурного розвитку. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті райдержадміністрації.

Світлана Горбуліна – начальник фінансового управління прозвітувала про виконання районного бюджету за дев’ять місяців 2018 року. Бюджет був виконаний у повному обсязі, і навіть було перевиконання по надходженням. Тож депутатам були представлені пропозиції щодо використання цих коштів. Вони затвердили збільшення дохідної частини, відповідно збільшення видатків. Все це знайшло відображення у прийнятому рішенні про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №ЗО4 “Про районний бюджет”.

Прозвітував про роботу постійної комісії з питань праці соціального захисту, охорони здоров’я освіти культури, роботи ЗМІ, молодіжної політики та спорту ії голова Олександр Коломієць. Він зазначив, що за звітний період комісією проведено 23 засідання, на яких розглянуто 136 питань. Звернув увагу на роботу комісії у сфері освіти, медицини, соціальної підтримки учасників АТО і членів іх сімей. Засвідчив що всі члени комісії займають активну позицію, завжди присутні на засіданнях, оперативно та якісно вивчають всі питання порядку денного.

Далі депутати затверджували договори оренди, давали дозвіл на списання та передачу майна, затвердили технічну документацію стосовно меж частини земельної ділянки.

Більш детальну інформацію по вищевказаним питанням можна отримати на сайтах адміністрації та ради.

А от останнім розглядали питання про звернення депутатів Новомиргородської районної ради стосовно реконструкції автомобільної дороги Новомиргород-Велика Виска до голови обласної державної адміністрації Кузьменка С.А. та голови обласної ради Чорноіваненка О.А. Обранці у своєму зверненні вказали, що до районної ради звертаються жителі району з приводу ремонту вказаної дороги, яких неодноразово завіряли на всіх рівнях влади, і про це повідомлялося в ЗМІ, що ремонт буде проведений у 2018 році. До того ж, з районного бюджету на умовах співфінансування була передана субвенція обласному бюджету у сумі 1 млн 840 тис. грн на забезпечення фінансування об’єкта. З наближенням зими надії на завершення ремонту стають вс більш примарними, а дорога більш аварійно- незпечною. А ця дорога забезпечує потреби населення у сфері медицини, освітніх послуг, культури, економіки та багатьох інших послугах, які можна отримати лише в обласних структурах.

Депутати прийняли відповідне рішення і доручили Сергію Совенку надіслати текст звернення адресату, що він і зробив. На цьому сесія завершила свою роботу.

Після сесії Василь Горобченко зайшов до редакції і попросив подякувати тим благодійникам, які також надали допомогу захисникам, але яких не назвав Сергій Совенко. Це депутат районної ради Анатолій Власенко, підприємці Олександр Йосипенко та Володимир Дорошенко, учні Капітанівської школи, батько загиблого героя Віктор Гурічев.

Юрій Стоянов. (Новомиргородщина)

P.S. Деякі водії, які останнім часом відвідали Кропивницький, кажуть, що ремонт дороги вже розпочали. От тільки чи встигнуть до морозів? І яка буде якість покриття? Адже температура вже не та. І дощі розпочалися. Тож і темпи робіт повинні бути високі. А поспіх не завжди на користь справі…

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019