Реорганізація поліції в окремо взятому Новомиргородському районі

Два тижні тому у Новомиргороді представили нового начальника поліції – підполковника поліції Станіслава Іщенка. І вже зараз NB завітала в гості до Станіслава Анатолійовича, щоб дізнатися про перші враження і плани на майбутнє, які стосуються відділення поліції у нашому районі.

– Новомиргородське відділення поліції укомплектоване зараз на третину, кожен працівник веде кілька напрямків, – розповідає новопризначений начальник поліції. – Треба віддати належне людям, які тут залишилися – їм зараз дуже складно триматися.

– Коли ви потрапили ось у таке не укомплектоване відділення поліції, ваше ставлення до реформи правоохоронних органів якось змінилося?

– Я взагалі проти того, щоб говорити про реформу як про явище. Я працюю з людьми. І кожна людина – індивідуальність. Хтось судиться за право залишитися в поліції, хтось йде добровільно на інший хліб, не витримуючи психологічного навантаження від реорганізації. Причому знайти собі робоче місце в «цивільному» світі легше якраз тим, хто до роботи ставиться відповідально, таких кожен роботодавець має тримати обома руками. А відділення ми укомплектуємо – зараз пройшли конкурси на оперуповноважених і слідчих, чимало учасників конкурсу і з Новомиргородського району. Сподіваюся на поповнення.

А якщо говорити про реформу, пропоную оцінити інше нововведення – у відділенні створені сектори реагування патрульної поліції. Це практично те ж саме, що й патрульна поліція у великих містах. Екіпаж з двох осіб, який курсує містом та районом, виконує дуже багато роботи – він займається профілактикою, має повноваження зупиняти автомобілі у випадку виявлення порушень, і саме ці люди – наймобільніші наші працівники. Їхня робота дуже важка і дуже важлива. У 2007 році патрульна служба у державі уже запроваджувалася – і рівень злочинності тоді значно знизився, оскільки патрульні у багатьох випадках виїжджають на місце конфліктів і унеможливлюють скоєння правопорушень. Ну, і рівень ДТП теж має знизитися – адже на дорогах патрулює не один автомобіль, як раніше, а два.

Один екіпаж патрульних має обслужити територію, на якій проживає 25 тисяч населення. Для великих міст, де помешкання розташовані компактно, цього цілком досить. А район складається з багатьох населених пунктів – як на мене, шкода, що на Новомиргородщині не можна створити ще хоча б один патрульний екіпаж.

– Матеріально – важко утримувати таку мобільну групу?

– Ми співпрацюємо з органами місцевого самоврядування, які підтримують правоохоронні органи. Зараз програми завдяки яким відділення поліції може розраховувати на фінансову підтримку, прийняли міська та районна ради. Проводимо зустрічі з сільськими радами. Всі мають зрозуміти, що для ефективної роботи поліції її потрібно забезпечити найнеобхіднішим – пальним, запчастинами. Пішки район не оббігаємо так швидко, як вимагає ситуація. У які б прекрасні й корисні речі не вклали бюджетні гроші – всі ці витрати можуть піти за вітром, якщо не буде створено життєздатного відділення поліції, що забезпечить безпеку населення і мінімізує ризик втрати матеріальних цінностей.

Є у поліції й інші потреби – наприклад, нас уже попередили, що з наступного року перестане працювати центральна котельня, значить, треба створювати систему автономного опалення. Це не розкіш, це створення нормальних умов роботи для працівників.

Але гадаю, що всі проблеми ми зможемо вирішити.

– На яких напрямках роботи зосередитеся?

– На Новомиргородщині основна частина злочинів – майнового характеру. І саме на цьому напрямку ми акцентуємо увагу. Дуже прошу людей, які очікують оперативності від правоохоронців, і самим бути оперативними – не відкладати звернення, якщо маєте інформацію про скоєння злочину. Якщо у вас щось вкрали увечері – не чекайте ранку, телефонуйте відразу, це значно полегшить нам роботу і збільшить шанси на повернення викраденого потерпілим.

Окремо зазначу, що є у Новомиргородському районі одна серйозна проблема, на яку місцеві жителі не завжди звертають увагу – випилювання дерев. Коли обласна служба боротьби з економічними злочинами зацікавилася масштабною діяльністю нелегального деревообробного підприємства, місцеві жителі почали говорити, що це рейдерське захоплення. Яке рейдерство? Ще трошки – і ваш район з лісостепу перетвориться на степ, а люди думають, що всі ресурси – вічні, і згодні, щоб хтось наживався за рахунок того, що всі разом потім будуть потерпати від екологічних проблем.

Аналогічна ситуація була у Добровеличківському районі – і там зараз наводять порядки. У нас теж безкарно випилювати посадки незабаром не будуть. Найперспективніші кримінальні справи через незаконні вирубки там, де лісосмуги й інші зелені насадження стоять на балансі підприємств чи місцевих рад. Наприклад, серйозні покарання зі значними матеріальними стягненнями, які в десятки разів перевищували вартість деревини, одержали люди, які випилювали лісосмуги, що стояли на балансі Укрзалізниці. І ситуація, коли випилювання так би мовити «нічийних» дерев карається лише штрафом від екологічної інспекції, та й то якщо зловмисника спіймали на гарячому, буде тривати недовго. Наприклад, Новомиргородська міська рада зараз проводить заходи для встановлення лісосмуг на своїй території на власний баланс. І якщо хтось почне випилювати деревину там, то міська рада буде поповнювати свій бюджет серйозними матеріальними відшкодуваннями.

Ще маю звернутися до власників гладко ствольної і спеціальної зброї. Вимоги до осіб, які володіють зброєю, зростають. Позбавити ліцензії зараз можуть за хуліганську поведінку, за насильство у сімʼї чи інші правопорушення. А зброя багатьом людям дорога не лише як матеріальна цінність, але і як памʼять. Станом на 1 лютого у районі 14 прострочених ліцензій – а це значить, що 14 осіб мають підстави втратити зброю – її конфіскують, проведуть експертизу і або знищать як непридатну для подальшого використання, або перепродадуть через спеціалізовані магазини. Тому – якщо термін ліцензії добігає кінця, збирайте пакет документів (2 фото 3х4, медична довідка, копія паспорта), звертайтеся у відділення поліції за місяць до завершення терміну дії вашого дозволу.

Порядок і законність у районі мають бути основною цінністю. І ми докладемо всіх зусиль для того, щоб так і було.

Олена Белінська.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019