Реорганізація очікує не тільки на школи

Найдорожчий скарб в житті – це наші діти. Той фундамент, який закладається з дитинства, служить опорою і основою в подальшому житті. Сьогодні хочемо звернути увагу на цінність дошкільного виховання, проблеми дитячих дошкільних установ та шляхи їх вирішення.

Дошкільна освіта має бути:

  • якісною в питанні підготовки до школи;
  • з комфортними умовами;
  • цікавою;
  • доброзичливою;
  • партнерською, щоб працівники дитячих садків з розумінням і повагою ставилися до батьків, йшли назустріч у вирішенні нагальних питань.

 

Саме для досягнення такого стану дошкільної освіти Новомиргородською міською радою ініційовано об’єднання трьох дитячих садочків міста в один заклад. Про подробиці реорганізації ми вирішили поцікавитися у міського голови Ігоря Забажана.

– Я і як міський голова, і як батько усвідомлюю, що дошкільний вік – один з найбільш відповідальних і важливих періодів у житті підростаючого покоління, тому вважаю питання розвитку дошкілля міста пріоритетним у своїй діяльності, – розповідає Ігор Валерійович. – Ідея об’єднати дошкільні заклади Новомиргорода в дошкільне навчально-виховне об’єднання з опорним закладом ДНЗ № 1 «Теремок» та філіями ДНЗ № 2 «Волошка» та ДНЗ № 3 «Сонечко» визріла, мабуть, внаслідок аналізу реформ, які відбуваються в шкільній освіті. Зараз по всій Україні на базі конкурентоспроможних загальноосвітніх навчальних закладів створюються опорні школи, а малокомплектні школи стають філіями. В такому реформуванні я побачив і раціональне зерно для дошкільних закладів міста.

– Які очікувані результати такого об’єднання?

– На мою думку, таке об’єднання модернізує і об’єднає наявні матеріально-технічні, кадрові й інші ресурси для досягнення основного завдання – забезпечення якісної, доступної і відкритої освіти дітей згідно з новими стандартами; створить єдиний інтегрований освітній простір для вихованців; об’єднає кадровий потенціал, матеріально-технічні і фінансові ресурси опорного закладу та філій, сприятиме підвищенню методичного, загально педагогічного та професійного рівня педагогів.

Відповідно до штатного розпису дошкільних навчальних закладів посада методиста є тільки в ДНЗ №1, бо тут найбільше вихованців. А саме методист дошкільного закладу дбає про якість дошкільної освіти. Це так важливо в наш час! Також, наприклад, при однаковому розмірі батьківської плати за харчування, меню в садочках міста різне, томущо його кожен заклад розробляє окремо. Тепер же ми розробимо єдине меню, з більш збалансованим раціоном для наших малят.

– Задум цікавий та однозначно інноваційний, тільки для управління дошкільним навчально-виховним об’єднанням необхідно вмілого керівника, успішного менеджера, фахівця. Як з цією проблемою справитеся?

– Скажу чесно, на даному етапі проблеми немає. Завідувач ДНЗ № 1 «Теремок» Інна Лила зарекомендувала себе як вимогливий, толерантний, перспективний керівник. Інна Дмитрівна – депутат міської ради і зуміє відстояти інтереси дошкільної освіти перед депутатським корпусом. Вона прекрасно вміє налагоджувати співпрацю з батьками, а це наразі дуже важливе питання. Щодо філій, в них ми передбачаємо ввести посади методистів, які б приділяли більше уваги саме навчально-виховному процесу.

– Які зміни внаслідок реорганізації очікують батьків та наших малюків?

– Однозначно – це зміни в напрямку покращення навчально-виховного процесу, матеріально-технічної бази, якості харчування, що буде враховувати в себе, як уже було зазначено, єдине меню по всіх дитячих садках. Практика, запроваджена мною в минулому році стосовно безперервної роботи дитячих садочків весь рік, буде також продовжена, а системний підхід у навчально-виховному процесі постійно удосконалюватиметься.

– Хоча й кажуть, що на дітях економити не можна, відомо, що внаслідок реорганізації навчальних закладів економляться значні кошти. Чи прораховували Ви зміни в бюджеті міста після реорганізації ДНЗ?

– Однозначно прораховували. Реорганізація дошкільних навчальних закладів в єдиний дошкільний навчально-виховний комплекс дасть нам зекономити вже на першому етапі більше 150,0 тис.грн. Звісно, це невеликі кошти, проте, вивільнивши їх, ми можемо додатково профінансувати заходи з покращення матеріально-технічної бази, або, наприклад, відкриття додаткової групи.

Взагалі, економія бюджетних коштів – це один із пріоритетів роботи міської ради. Сьогодні ми проводимо перемовини з інвестором щодо будівництва за його кошти у дитячому садочку «Теремок» котельні на альтернативних видах палива, тим самим ми відмовимося від використання дороговартісного газу, зекономивши за рік близько 150,0-200,0 тис.грн. Провівши у 2017 році лише ці заходи, ми будемо мати змогу вивільнити майже 400,0 тис.грн. і додатково направити їх на розвиток дошкільної освіти міста.

– Які терміни для реалізації поставлених завдань ви ставите перед собою та депутатським корпусом міської ради?

– На найближчій сесії міської ради, яка відбудеться наприкінці лютого, я буду презентувати депутатському корпусу дане питання, потім, якщо це буде підтримано, необхідно ще здійснити низку процедур, які займуть приблизно три місяці. Але перед початком процесу об’єднання хочу зазначити, що такий крок не є політичним питанням, це питання суто економічне, спрямоване на кращий розвиток міської дошкільної освіти, тому будь-які необґрунтовані політичні спекуляції тут неможливі. Сьогодні виконавчий комітет і депутатський корпус працюють в єдиному руслі, і я маю надію, що нами буде прийняте правильне рішення, спрямоване лише на благо нашого підростаючого покоління. Головне, щоб від реформ була лише користь як для дітей, так і для працівників закладів. Жодна посада, яка сьогодні є у трьох дитячих садках, не буде скорочена, крім посад завідувачів навчальних закладів, які розглядаються як філії, а питання покращення матеріально-технічної бази стане ще більш пріоритетним.

Дякуємо за розмову! Успіхів!

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019